aA
Prie Seimo Vilniuje penktadienio popietę vyko piketas dėl esą apsunkinto Lygtinio paleidimo mechanizmo.
Pataisos namai
© DELFI

Susirinko buvę nuteistieji ir šiuo metu bausmę atliekančių asmenų artimieji, pranešė LNK laida "Labas vakaras, Lietuva" ir portalas alfa.lt. Piketuojantys piktinosi, kad Lietuvoje galiojantis lygtinio paleidimo modelis net ir po pernai liepos 1-ąją įsigaliojusio Probacijos įstatymo esą neveiksmingas. Dabar numatyta tvarka, kai klausimą dėl lygtinio paleidimo pirmiausia sprendžia komisija, sudaryta iš specialistų ir visuomenės atstovų, o po jos palankaus sprendimo nuteistojo prašymas paleisti jį prieš laiką dar nagrinėjamas teisme.

Pasikalbėti su susirinkusiais sustojo parlamentarai Petras Gražulis ir Mečislovas Zasčiurinskas. Pasikalbėti su mitingo dalyviais buvo atvykęs ir Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius su keliais pareigūnais. Jis sako, kad per mėnesį Lietuvoje lygtinai paleidžiama apie 100 nuteistųjų - panašiai, kaip galiojant senajai tvarkai.

"Gal ji ir yra šiek tiek iš sovietinių laikų užsilikusi, bet, jei savo žodį taria ir teismas, tai čia juk nieko blogo", - sakė P. Gražulis. Tačiau jis pabrėžė kitą problemą: pernelyg daug žmonių baudžiami realia laisvės atėmimo bausme už palyginus menkus nusikaltimus.

LNK pranešė, kad Pravieniškių pataisos namuose dėl lengvesnių Lygtinio paleidimo sąlygų protestavo nuteistieji - 1,4 tūkst. nuteistųjų atsisakė valdiško maisto.

Kauno apygardos teismo pirmininkas, Teisėjų tarybos narys Nerijus Meilutis sako, kad, kai buvo svarstomas Bausmių vykdymo kodekso pakeitimas, jsi laikėsi pozicijos, kad reikia įsteigti komisiją, kad pati visuomenė galėtų dalyvauti šitame paleidimo procese ir pati visuomenė galėtų svarstyti ir priimti atsakomybę už tai, o ne teismas ir to turėtų pakakti. Tačiau vėliau buvo pasirinktas įstatymo leidėjo kitas modelis paliekant kaip kažkokį saugiklį papildomą pakopą - teismus.

"Mano nuomonė vienareikšmiška: komisijos pakanka ir teismo veikla čia nereikalinga. Teismo vaidmuo reikalingas tada, kai atsiranda kažkoks prieštaravimas: komisija nepaleidžia, o nuteistasis mano, kad yra vertas. Tokį skundą jau nagrinėtų teismas", - mano teisėjas N.Meilutis.

Kalėjimų departamento 2013 metų spalio 10 dienos duomenimis, nuo praėjusių metų liepos 1 dienos iš įkalinimo įstaigų lygtinai paleista 1413 asmenų.

Lygtinis paleidimas - viena iš bausmės atlikimo formų, kai paleidžiamam iš įkalinimo įstaigos asmeniui taikomos papildomos baudžiamojo poveikio priemonės ar pareigos, kurių nuteistasis turi laikytis ar įvykdyti. Iš esmės bausmė tęsiama, o probacijos tarnybos atlieka nuteistojo kontrolės, integracijos ir resocializacijos funkcijas. 2013 metų liepos 1 dieną probacijos tarnybų priežiūroje buvo 1025 lygtinai paleisti asmenys.

Lygtinio paleidimo komisijos išnagrinėjo 4621 nuteistųjų prašymą ir priėmė nutarimus pritarti 2568 nuteistųjų lygtiniam paleidimui, iš kurių teismai išnagrinėjo 2503 nutarimus ir 1426 iš jų patvirtino. Tai sudaro 60 proc. visų svarstytų nutarimų, kuriais siūloma lygtinai paleisti nuteistuosius.

Anot departamento, 2013 metais lygtinai paleidžiamų asmenų skaičius auga ir šiuo metu sudaro apie 30 proc. visų į laisvę paleistų asmenų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ušackas pranešė, kad pralaimėjęs Šimonytei partinius rinkimus, Prezidento posto nesiektų (214)

Prie Prezidento rinkimų starto linijos – ir Ingrida Šimonytė . Ką pasirinks TS–LKD: ją ar...

Karbauskis už Grybauskaitės pasiūlymo mato kyšančias farmacininkų ausis (635)

Tikrasis prezidentės pateiktų priemonių konkurencingumui didinti tikslas yra sustabdyti planus dėl...

Orai: šaltis po truputį įsigalės (2)

Savaitė, prasidėjusi šalčiu, nelepins ir toliau. Artimiausiomis dienomis žadama daugiau...

Lietuviai nukeliavo į turistų aplenkiamą Iraną: šiurpių mirties bausmių vieta stebino svetingumu (56)

Keliauti į Iraną sugalvojau tada, kai perskaičiau daug informacijos apie tenykščius žmones, jų...

Broliai Ballai autobusu grįžo į Lietuvą (35)

Sausio mėnesį krepšininkai Lamelo ir LiAngelo Ballai atvyko į Lietuvą. Tuo metu Vilniaus oro...

Nekaltas pirkinys oro uosto užkandinėje baigėsi tragedija (34)

Viena mergina mirė nuo stiprios alergijos sezamams, kai oro uosto kavinėje „Pret a Manger“,...

FIFA metų geriausiu futbolininku išrinktas ne Ronaldo – triumfavo Modričius lietuvių balsai rinkimuose (13)

Šių metų sensacija Kroatijos rinktinės ir Madrido „Real“ variklis 33 metų Luka Modričius...

Putinas pateikė savo versiją dėl lėktuvo numušimo Sirijoje Kremlius išplatino viešą pareiškimą (462)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį Izraelio premjerui Benjaminui Netanyahu pareiškė...

Per žiniasklaidos dieną Valančiūnas driokstelėjo: galime išspardyti kitų užpakalius (5)

Toronto „Raptors“ žiniasklaidos diena neaplenkė ir komandos vidurio puolėjo 26 metų Jono...

Lengviausias būdas iššveisti pridegusį puodą: jokio mirkymo – prireiks tik vienos priemonės (30)

Kam gi nepasitaiko, kad ruošiant maistą pora minučių, kurioms žūtbūt prireikia pasitraukti nuo...