aA
Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis neigia, kad darytas spaudimas teisėsaugai jos institucijų vadovus susikvietus aiškintis dėl dviejų privačių bendrovių "Gustoniai" ir su Konservatorių frakciją palikusio Vidmanto Žiemelio sūnaus bendrovėmis siejamo "Agrowill Group" teisminio ginčo Panevėžyje.
Premjero kancleris neigia, jog teisėsaugai darytas spaudimas dėl dviejų bendrovių ginčo tyrimo
© DELFI

"Jokio poveikio prokuratūrai niekas ten nedarė", - po liudijimo komisijai, tiriančiai galimą interesų grupių spaudimą teisėsaugai, trečiadienį žurnalistams sakė D.Matulionis.

Tačiau kancleris patvirtino, jog balandį Vyriausybėje buvo sušauktas pasitarimas dėl minėto ginčo, o šiame pasitarime dalyvavo generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis, Policijos departamento Kriminalinės policijos valdybos viršininkas Eugenijus Ušinskas, Teisingumo ministerijos bei Vyriausybės teisininkai.

Pasitarime taip pat dalyvavo ir vienos ginčo pusių, "Gustonių" vadovas Mindaugas Kazlauskas. Jis ir kreipėsi į Vyriausybę su skundu per Ministrų kabineto išvažiuojamąjį posėdį Panevėžyje. Tuo metu kitos pusės, "Agrowill Group" atstovai, į pasitarimą nekviesti.

"Kreipėsi viena pusė, kita nesikreipė. Iš tikrųjų taip emocionaliai dramatiškai buvo pristatyta situacija, žmogus teigė, kad jo tėvą teismai tiek išvargino, kad šis mirė, kad jis perėmė tą turtą, kad yra teisminiai nagrinėjimai, kad daug pinigų išleido, matyti, kad žmogus yra desperacijoj. Tai negi dabar pasakyti arogantiškai: eikit jūs po velnių, mums neįdomu, mes neišklausysim, teismai yra, tegu nagrinėja", - argumentus kviesti pasitarimą dėstė D.Matulionis.

Taip pat jis tvirtino, kad pasitarime buvo kvestionuojamas ne teismo sprendimas, kuriuo "Agrowill group" ieškiniu nuo pareigų buvo nušalintas "Gustonių" vadovas, o tai, kaip jis buvo įgyvendintas.
"Taip, tai yra ganėtinai unikalus atvejis - išklausėme vieną pusę, teismo sprendimai turi būt vykdomi, čia net kalbos nėra.

Noriu kategoriškai pasakyti, kad mes nesikišame, šiame pasitarime jokių abejonių dėl teismo sprendimų nėra, bet iš pateiktos informacijos susidarė įspūdis, kad įgyvendinant teismo sprendimą buvo nusižengta tam tikroms procedūroms, ir tokiu atveju, mūsų nuomone, yra pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl procedūros teismo sprendimo įgyvendinimo", - sakė kancleris.

Policijos departamento Kriminalinės policijos valdybos viršininkas patvirtino, kad prokuratūra pradėjo tyrimą dėl galimo savivaldžiavimo įgyvendinant teismo sprendimą, tačiau tvirtino, jog skundas, taigi ir pagrindas tyrimui, gautas dar iki minėto susirinkimo Vyriausybėje.
"Agrowill Group" advokatas ir valdybos narys Vladas Bagavičius sakė esąs nustebintas, jog dviejų bendrovių civilinis ginčas, sprendžiamas teisme, susilaukė šitokio Vyriausybės dėmesio.

"Iš tiesų yra visiškai ūkinis ginčas, kilęs tarp dviejų privačių subjektų, kokių aibė teismuose nagrinėjama, ir išskirtinis dėmesys Vyriausybės yra nesuprantamas", - sakė V.Bagavičius.

Klausiamas, ar numanantis, kodėl "Agrowill Group" susilaukė Vyriausybės dėmesio, V.Bagavičius sakė įžvelgiąs "ir tam tikrų siekių politinių dividendų, ir nemeilės šitai bendrovei".

"Iš viešų komentarų, ir iš pačių Vyriausybės atstovų pasisakymų, tokios mintys nuskambėjo", - sakė "Agrowill Group" atstovas.
Komisijos pirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas po komisijos posėdžio tvirtino, kad dar per anksti spręsti, ar darytas spaudimas teisėsaugai dėl bendrovių ginčo, nes dar neišklausyti visi planuojami kviesti asmenys.

Tuo pačiu komisijos vadovas sakė negirdėjęs, kad Vyriausybė iki šio atvejo būtų dalyvavusi nagrinėjant civilinius ginčus.
Seimas gegužę sudarė laikinąją tyrimo komisiją galimai neteisėtam politikų ir interesų grupių poveikiui teisėsaugos institucijoms tirti. Jai pavesta aiškintis, ar yra požymių, kad politinės ir interesų grupuotės galėjo daryti neteisėtą poveikį teisėsaugos institucijoms dėl atliekamų tyrimų, kad teisėsaugos institucijoms sąmoningai trukdoma atlikti nusikalstamų veikų tyrimus. Tyrimo laikotarpiu nustatyti 2005-2010 metai.

Komisijai pavesta tyrimą atlikti iki spalio 1 dienos.
Opozicija inicijuodama komisiją tvirtino, kad ją kurti paskatino pranešimai žiniasklaidoje apie neva padažnėjusius bandymus daryti įtaką vykdomiems ikiteisminiams tyrimams.

Žiniasklaidoje tuomet skelbta apie premjero Andriaus Kubiliaus patarėjo Virgio Valentinavičiaus bei kitų Vyriausybės darbuotojų vizitą Finansų nusikaltimų tyrimų tarnyboje (FNTT), siekiant susipažinti su dar nebaigta byla dėl mėginimo gauti 22,5 mln. litų ES paramos žuvų mailiui auginti. Taip pat - apie Vyriausybėje vykusį pasitarimą, kuriame su teisėsaugos institucijų vadovais spręstas dviejų bendrovių teisminis ginčas.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Panevėžio kunigas atviras: išmaldų prašytojams ne maisto reikia, o svaigalų (64)

Prie prekybos centrų ar bažnyčių šventoriuose su ištiesta ranka stovintys varguoliai dėkoja už...

Septyniolikmetės Emilijos mama papasakojo apie siaubą, kai dukra vos nemirė nuo COVID-19 ligos (231)

„Mano vaikui nutiko blogiausia, kas galėjo, bet laimei ji papuolė į geriausias rankas“, –...

Paulius Jurkevičius. Komendantės valanda – štai Kalėdų dovana Lietuvai! (3)

Čia, mielieji, jums ne kovidinių kaukių balius! Ne teatrų užrakinimai ar restoranų pasiūlymai...

Susirgimo rekordai negąsdina: Klaipėdoje prie eglutės renkasi smalsuoliai (105)

Klaipėdoje per eglutės įžiebimą nušvito ir įspūdinga Šiaurinė žvaigždė. Tiesa, tie, kurie...

Raseinių rajone per tragišką avariją žuvo vyras (3)

Raseinių rajone nuo kelio nulėkus automobiliui žuvo vyras.

Egzistuoja tik vienas žmogus, į kurį pataikė meteoritas: rimtesnės bėdos prasidėjo kur kas vėliau

Vadinamasis Hodges meteoritas sukėlė problemų moteriai, į kurią pataikė, bet atnešė turtus...

Vytautas Jokubauskas | D+

Po pažeminimo draugiškoje Europos valstybėje Kremlius taip lengvai neatleis: galima tikėtis keršto (2)

Kremlius buvo įpratęs Kišiniove jaustis tarsi savo paties kieme. Kadenciją baigiantis...

Vilniuje į gaisrą iškviesti ugniagesiai, pranešta, kad namas dega atvira liepsna (36)

Vilniuje šeštadienį į Dvariškių gatvę išskubėjo gausios ugniagesių pajėgos. Pranešta, kad...

LKL mūšis pajūryje: „Neptūnas“ – „Lietkabelis“ tiesioginė transliacija

Šeštadienio vakarą pajūryje vykstančiose LKL rungtynėse kaunasi Klaipėdos „Neptūnas“ (3/6)...