Nors ir anksčiau pasitaikydavo tokių atvejų, kai keliaujantys nepažįstamojo automobiliu tapdavo nusikaltimo aukomis, tačiau po studentės nužudymo daugelis keliaujančiųjų sako, jog tapo atsargesni.
© Shutterstock nuotr.

Anksčiau studentai tėvų namus lankydavo važinėdami tarpmiestiniais autobusais (nemaža dalis renkasi autobusus ir iki šiol), jeigu neturėdavo nuosavo automobilio, kitus paveždavo draugai, bendrakursiai ar tėvai, tik vienas kitas sugalvodavo stabdyti pakeleivingus nepažįstamųjų vairuojamus automobilius ir sėsti į juos. Tobulėjant informacinėmis technologijoms, sparčiai plintant internetui, o kartu ir socialiniams tinklams, pastaruoju metu tarp jaunimo išpopuliarėjo naujas keliavimo būdas – pakeleivingo automobilio susiradimas internete.

Tam tikriems maršrutams sukurti netgi atskiri tinklalapiai, tačiau daugeliu atveju tiesiog toks automobilis surandamas per socialinius tinklus (t. y. „Facebook“). Tiesa, skirtingai nei „autostopu“ už vežimo paslaugas reikia susimokėti, o liaudiškai tariant – „metamasi ant kuro su nepažįstamųjų grupe“.

Atlikus studentų apklausą paaiškėjo, jog taip keliauja 43 proc. studentų, kurie studijuoja ne savo gimtajame mieste.

Apklausos duomenims, ketvirtadalis (25 proc.) respondentų mano, kad tai keliauti „autostopu“ yra tiesiog patogiau: privežama ir paimama iš konkrečios vietos, be to, ne visada patogūs autobusų maršrutai į tolimesnius miestus ir išvykimo laikai.

Dešimtadalis (10 proc.) apklaustųjų renkasi tokį keliavimo būdą dėl pigumo, juk studentui kiekvienas sutaupytas litas yra vertingas. Beje, daug didesnes sumas sutaupo ne studentai, nes studentai keliaudami viešuoju transportu moka tik pusė kainos.

Netgi 5 proc. respondentų renkasi tokį keliavimo būdą, nes tokiu būdu tikisi sutikti įdomių žmonių. 3 proc. kaip priežastį nurodė aplinkybę, jog neturi galimybės išlaikyti nuosavą automobilį.

Atitinkamai likusieji 43 proc. studentų renkasi kitą keliavimo būdą, o 14 proc. apklaustųjų yra vietiniai, ir nekeliauja lankyti tėvų kitame mieste.

Studentų buvo paklausta, ar jie imasi kokių nors saugumo priemonių keliaudami automobiliais, surastais per socialinius tinklus: tiktai 58 proc. tokių priemonių imasi. Įdomu, kad visgi kelis kartus atsargesnės yra moterys: 60 proc. moterų imasi atsargumo priemonių, o 40 proc. nesiima, tuo tarpu tiktai 22 proc. apklaustųjų vyrų imasi atsargumo priemonių, o likusieji 78 proc. pasitiki savo saugumu ir nesiima visiškai jokių atsargumo priemonių.

Tų, kurie imasi atsargumo priemonių, buvo paklausta, kokių priemonių jie imasi. Apklausos rezultatai parodė, kad 53 proc. tokia priemone nurodė važiavimą tiktai su jau žinomais asmenimis, 25 proc. praneša artimiesiems automobilio numerius, o 22 proc. keliauja tiktai tuo atveju, kai šalia keliauja draugas arba draugė.

Apklausą atliko Mykolo Romerio universiteto komunikacijos ir kūrybinių industrijų studentė Miglė Dudavičiūtė, paskatinta pastarųjų įvykių, kai buvo nužudyta studentės Justina Šikšniūtė. Buvo apklausti 200 Lietuvos Respublikos aukštųjų mokyklų studentai, statistinis pasiskirstymas pagal lytis apylygis: 53 proc. respondentų buvo vyrai, o 47 proc. - moterys. 86 proc. apklaustųjų studentų yra iš kito miesto, ir tiktai 14 proc. yra vietiniai, t. y. studijuoja tame pačiame mieste, kuriame gyvena jų tėvai (gimtajame mieste).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: laukia kontrastų savaitė – po žiemos vėl grįš ruduo (18)

Iki savaitės vidurio šalyje numatomi žiemiški orai , kurie pažers aibę iššūkių: vyraus...

Nacionalinio vėžio instituto direktorius pataria, kas padės išvengti onkologinių ligų: 12 paprastų žingsnių (173)

Likdamas ištikimas bendrai Europos Sąjungos dvasiai norėčiau pasiūlyti savo idėją Lietuvai...

Laisvadienių kuriozai: jei pasiimsite 3, turėsite 10, ir tai ne vienintelė gera žinia (68)

Šių metų pabaiga pradžiugins netikėta galimybe – jei pasiimsite tris laisvadienius, ilsėtis...

Naktį eismo sąlygas sunkins plikledis (4)

Pirmadienio pavakarę šalyje oro temperatūra nuo 1 iki 4 laipsnių šilumos.

Šalia Danės upės gyvenančius žmones pasiekė baugus perspėjimas: nevaldomai kyla vanduo (40)

Klaipėdai naktį iš sekmadienio į pirmadienį išvengus potvynio, vis dar gresia kur rimti...

Pradėtas tyrimas dėl leidinio „Naisių žemė“ (146)

Nuo 2013 m. leidžiame laikraštyje „ Naisių žemė “ pilna politinės reklamos, tačiau jame...

Seibutis – apie sprendimą, padėjusį atgaivinti karjerą: širdis tabalavo (6)

Epizodinių vaidmenų atlikėjas, reikalingas tik ginantis – toks Renaldas Seibutis buvo...

Skandalingasis gydytojas pranešė, kad jam pavyko persodinti galvą negyvėliui (60)

Garsusis italų chirurgas Sergio Canavero paskelbė apie sėkmingai atliktą žmogaus galvos...

Gwen Stefani prakalbo apie negyjančias širdies žaizdas: ilgą laiką negalėjau to suprasti (2)

„Aš negalėjau niekada suprasti, kodėl man gyvenime taip daug kartų dužo širdis“, –...

Ilgam išnuomotas Palangos kempingas (2)

Palangos (Nemirsetos) kempingas įgavo koncesininką – buvo pasirašyta trišalė sutartis tarp...