aA
Neblaivi įžeidinėjo policijos pareigūnus necenzūriniais žodžiais, bandė išvengti sulaikymo, į perspėjimus nutraukti neteisėtus veiksmus nereagavo ir dėl to padarė administracinius nusižengimus. Dėl tokių kaltinimų teismo, apie kurį nieko net nežinojo, nubausta vilnietė neteko žado – Lietuvoje bet kuris žmogus gali būti nubaustas už tai, ko nepadarė.
© DELFI / Karolina Pansevič

„Apgailestaujame dėl niekuo nenusižengusiai moteriai neabejotinai kilusių nepatogumų bei nemalonių išgyvenimų ir policijos vardu dėl jų atsiprašome“, – DELFI susidomėjus neįtikėtina istorija, Vilniaus apskrities policijos komisariatas nutarė viešai nukentėjusiosios moters atsiprašyti.

Apie tai, kad yra nubausta dėl administracinių nusižengimų, vilnietė Ana C. sužinojo gavusi Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarimą – jame buvo rašoma, kad dar rugpjūčio 15 d., apie 19.35 val., būdama neblaivi, ji įžeidinėjo policijos pareigūnus necenzūriniais žodžiais, nereagavo į jų nurodymus nurimti ir net bandė išvengti sulaikymo.

Už tai „pažeidėjai“ buvo skirta 90 eurų bauda, kurią nurodyta sumokėti į valstybės biudžetą. O jeigu nesumokės, pagrasinta – valstybė turi teisę į priverstinį išieškojimą.

Teismo nutarime buvo rašoma, kad Ana C. į policijoje paskirtą teismo posėdį neatvyko, apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką jai pranešta tinkamai, o apie neatvykimo į teismo posėdį priežastis teismui nepranešė, prašymo atidėti bylos nagrinėjimą nepateikė, todėl byla buvo išnagrinėta jai nedalyvaujant.

„Tyrimo metu Ana C. nurodė, jog su nusižengimais sutinka“, – pažymima teismo nutarime. Jame taip pat pabrėžiama, kad be moters prisipažinimo, jos kaltę „įrodo byloje surinkti bei teismo ištirti įrodymai“.

„Iš policijos registruojamų įvykių registro matyti, kad 2018 m. rugpjūčio 15 d., 22.51 val., buvo gautas pranešimas, jog Ana C. nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų, iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūno tarnybinio pranešimo matyti, kad buvo sulaikyta Ana C., kuri nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų ir juos įžeidinėjo“, – pripažindamas moterį kalta pažymėjo teismas. Ir čia pat pridūrė, kad „pažeidėjos“ atsakomybę lengvina tai, kad pripažįsta kaltę ir gailisi, tačiau tuo pačiu ir sunkina, nes administracinius nusižengimus padarė būdama neblaivi ir ši aplinkybė turėjo įtakos administracinių nusižengimų padarymui.

Tuo, ką perskaitė teismo dokumente, moteris negalėjo patikėti – juk nuo liepos mėnesio, kai patyrė insultą, ji visiškai neišeina iš namų, todėl vietoje, kurioje užsipuolė ir įžeidinėjo pareigūnus, net negalėjo būti.

Teismo nutarimą vilnietė apskundė aukštesniam teismui. „Prašau nutraukti bylą, nes mano tapatybe pasinaudojo kitas žmogus, aš nutarime nurodytų nusižengimų nepadariau, administracinio nusižengimo protokole yra net ne mano parašas ir ne mano ranka įrašytas įrašas „Su pažeidimu sutinku, gailiuosi“, – nurodė Ana C. – Taip pat nurodytas ne mano gyvenamosios vietos adresas, o fotonuotraukoje yra užfiksuotas ne mano veidas.“

Bylą gavęs Vilniaus apygardos teismas nutarė Anos C. skundą išnagrinėti žodinio proceso tvarka – į teismą iškviesta moteris teigė, kad net nepažįsta moters, kurios nuotrauka yra pridėta jai iškeltoje byloje.

Siekiant pašalinti abejones, teisme apklaustas administracinio nusižengimo vietoje buvęs ir sulaikant pažeidėją dalyvavęs policijos vyriausiasis patrulis. Pamatęs „pažeidėją“ jis suglumo ir negalėjo pasakyti, ar posėdyje esanti moteris jam matyta, bet kai buvo parodyta byloje esanti tikrosios pažeidėjos nuotrauka, jis pareiškė, kad pareigūnams pasipriešinusią ir siautėjusią moterį puikiai prisimena.

„Ji su vyru buvo pristatyta į policijos komisariatą, gerai ją prisimenu, teismo salėje esanti moteris tikrai ne ta“, – teigė jis.

Teismui neliko nieko kito, kaip administracinio nusižengimo bylą nutraukti, nes protokolas buvo surašytas ne administracinius nusižengimus padariusiam asmeniui.

„Ana C. administracinėn atsakomybėn buvo patraukta nepagrįstai ir neteisėtai, todėl nutarimas naikintinas ir administracinio nusižengimo byla jai nutrauktina“, – nurodė teisėja Vitalija Norkūnaitė.

Kaip galėjo nutikti, kad niekaip su pažeidimu nesusijusi moteris buvo paversta girtuokle, kuri įžeidinėjo policininkus?

„Šiuo atveju padaryta techninė klaida, – DELFI nurodė Vilniaus apskrities policija. – Įforminant konkrečios moters padarytus administracinius nusižengimus, suklysta naudojantis policijos informacinės sistemos duomenimis ir kaip pažeidėją dokumentuose įvardinant ne pažeidimus faktiškai padariusią, bet kitą, beveik identiškus asmens tapatybės nustatymui naudojamus duomenis turinčią moterį. Šią klaidą padarė ne Patrulių rinktinės pareigūnai, tačiau informaciją ir dokumentus nustatyta tvarka ir pagal kompetenciją tvarkęs kito mūsų įstaigos padalinio darbuotojas, asmeniškai nebuvęs administracinio nusižengimo vietoje ir nedalyvavęs sulaikant pažeidėją. “

Policija nurodė, kad apgailestauja dėl įvykusio nemalonaus įvykio, tačiau patikino, jog nėra žinoma daugiau panašių klaidų atvejų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (148)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Mažo Šveicarijos miestelio triumfas ir tragedija: geriausiais laikais „Ferrari“ ir „Porshe“ net nebuvo prabanga (7)

Sparčiai tiksint laikrodžiui ir artėjant „Brexit“ valandai, Europos miestai varžosi...

Šaltis jau greit sukaustys Lietuvą: ruoškitės – bus ir sniego pusnų (50)

Sekmadienio naktį maloniai paspaus šaltukas ir kai kur truputį pasnigs. Rimtesnio sniego sulauksime...

Žemė atakuoja Marsą: mokslininkai papasakojo, kokie pavojai tyko žmonių Raudonojoje planetoje (48)

Turbūt daugelis matėte filmų apie taikius Žemės gyventojus atakuojančius agresyvius marsiečius....

Nepilnametės išžaginimas mokyklos personalo nesukrėtė: visos jos čia tokios (215)

Stūmė, spyrė kojomis, kando. Prievartautojas atsitraukė, tačiau grįžo ir su visa jėga...

Praėjus 32 metams po mažamečių nužudymo trūko žudiko kantrybė teisme paskelbta siaubą keliančių nuotraukų (35)

Didžiojoje Britanijoje paskelbtas nuosprendis didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje:...

Ne visi pedagogai verti šio vardo: šaukštas deguto sugadino medaus statinę (60)

Įžengusius į kabinetą rimtomis akimis nužvelgia trys iškiliausi Lietuvos partizaninių kovų...

Vytautas Landsbergis: negalima žiūrėti į gerovę tik iš ekonominės perspektyvos (2529)

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) garbės pirmininkas,...

Kristina susirūpino, ką valgo, kai smarkiai susirgo: pakeitusi kelis dalykus, dabar jaučiasi puikiai (25)

Vilnietė Kristina Bondar sveika mityba susidomėjo stipriai sušlubavus sveikatai. Moteris buvo...

7 raudonosios arbatos privalumai (8)

Raudonoji ( rooibo s) arbata – tai raudonoji žolelių arbata, gaminama iš fermentuotų...