Vyriausybė ketina kreiptis į Seimą, prašydama leisti skelbti beveik 1 mlrd. litų vertės tardymo izoliatoriaus-pataisos namų konkursą.
© DELFI / Tomas Vinickas

Teisingumo ministerijos parengtame kreipimesi į Seimą nurodoma, kad projekto vertė sieks 998,353 mln. litų (289,143 mln. eurų).

Ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte nurodoma, kad pagal projektą ketinama įrengti infrastruktūrą 1,6 tūkst. kalinių. Projekto trukmė 25 metai.

„Tai bus naujas PPP (viešosios ir privačios partnerystės - BNS) projektas, kuris bus įgyvendinamas po Lukiškių iškeldinimo. Bus statomas naujas izoliatorius“, - BNS sakė teisingumo ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Sergejus Tichomirovas.

Ministerijos pranešime teigiama, kad naujajame izoliatoriuje būtų laikomi nusikaltėliai iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus ir Vilniaus pataisos namų.

„Bendrovė, laimėjusi viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės konkursą, turės atlikti naujos įkalinimo įstaigos projektavimo, statybos ir įrengimo darbus (tai gali trukti apie 3 metus). Pradėjus veikti naujai įkalinimo įstaigai, privatus sektorius dar 22 metus prižiūrės šį pastatą, teiks maitinimo ir skalbimo paslaugas suimtiesiems ir nuteistiesiems, rūpinsis elektroninių ir ryšių priemonių priežiūra ir aptarnavimu, nuteistųjų socialinėmis programomis, laisvalaikiu ir užimtumu“, - teigiama pranešime.

22 metus planuojama konkurso laimėtojui mokėti po maždaug 45,4 mln. litų kasmet. Dalis šio projekto sąnaudų bus padengiamos pardavus prestižinėse Vilniaus miesto vietose šiuo metu veikiančių įkalinimo įstaigų nekilnojamąjį turtą, įskaitant apie 10 hektarų ploto žemės sklypus.

Kalėjimų departamentui nepavyksta užbaigti Lukiškių iškeldinimo konkurso. Pirmasis Lukiškių kalėjimo iškeldinimo PPP konkursas buvo nutrauktas gegužės pabaigoje dėl, kaip oficialiai nurodoma viešojo pirkimo ataskaitoje, per didelių siūlomų kainų.

Naujausio konkurso etapo dalyvių - „Hanner", „Dailistos" ir „Corpus A" - konsorciumas projektą įgyvendinti siūlė už 273,2 mln. litų, „Pilies projektai" - už 289,4 mln. litų, o „City Service" bei „Realco statybos" konsorciumas - už 233,17 mln. litų.

Departamentas 25 metų trukmės projektui įgyvendinti planavo skirti 103 mln. litų.

Konkurse dalyvavusiai įmonei „City Service" apskundus perkančiosios organizacijos sprendimus Viešųjų pirkimų tarnybai, o vėliau ir skirtingiems teismams, konkursas buvo sustabdytas. Viešųjų pirkimų tarnyba pripažino, kad konkursas vykdytas neskaidriai, tačiau visi teismai „City Service" ieškinius atmetė kaip nepagrįstus.

Liepos pabaigoje Lukiškių tardymo izoliatoriaus- kalėjimo iškeldinimo konkursas atnaujintas neskelbiamų derybų būdu, o į jas kviečiamos bendrovių „Hanner“, „Dailista“ ir „Corpus A“ konsorciumas bei įmonės „MG Valda“ antrinė bendrovė „Pilies projektai“.

Skelbiant pirmąjį konkursą planuota, kad perkeliant Lukiškių kalėjimo kompleksą į Pravieniškes privatus investuotojas per trejus metus turėtų rekonstruoti 4 nenaudojamus Pravieniškių kalėjimo pastatus, kuriuose būtų įrengtas kalėjimas su 320 vietų kaliniams, o vėliau 25 metus juos prižiūrėti. 2017-aisiais Lukiškių kompleksą planuota parduoti - tikėtasi, kad tai leis padengti dalį statybų Pravieniškėse išlaidų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

I. Makaraitytė. Traumuotiems lietuviams iš „priklausomos Lietuvos“ reikia Holokausto su gėlytėmis (52)

Jos motina meldėsi, kol laukėsi jos, kad ji gimtų žydrom akim ir šviesiais plaukais. Kad jei vėl...

Muziejų Lietuvai dovanojantis V. Butkus: puikuotis prabanga ir mokėti darbuotojams minimumą yra neetiška Iš konferencijos „Lūžio taškas 2017” (17)

Jis nesipuikuoja savo turtais, nesišvaisto pinigais, nesivaiko visuomenės dėmesio. Tačiau...

Orai: prasideda rudeninė pasaka (1)

Savaitgalio orai bus puikūs – pagaliau nelis, vyraus saulėti orai.

Pavyko apžiūrėti iš arti: būstas Vilniuje, kuris tekainuoja 42 eurus per mėnesį (60)

Socialiniai būstai ir jame gyvenantys asmenys – daug diskusijų ir dažnai neigiamų atsiliepimų...

G. Landsbergis: vieninteliai, kurie laimi šioje byloje, yra populistai (263)

Penktadienį tiesioginėje LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ Liberalų sąjūdžio...

Lyg namie Londone žaidęs „Žalgiris“ sutriuškino Lenkijos vicečempionus (30)

Itin šiltai Didžiosios Britanijos sostinėje lietuvių sutiktas Kauno „Žalgiris“ gerbėjams...

Nepagydoma liga: kreivų žvilgsnių atsikratė išvykęs į Daniją (33)

Nors žvynelinė laikoma nepagydoma liga, sergantys žmonės gali išvengti daugelio jos keliamų...

Pigių oro linijų spąstai: teko sumokėti dvigubai (74)

Už populiarią paslaugą didžiulę kainą sumokėjusi keleivė jaučiasi apgauta, dėl to nori...

8 dažnos prezervatyvų naudojimo klaidos (22)

Vienintelis garantuotas būdas išvengti lytiniu keliu plintančių ligų (LKPL) yra visiškas...

Ant paminklo AK-47 kūrėjo M. Kalašnikovo garbei rado anksčiau sukurto vokiečių automato atvaizdą (450)

Ant Maskvoje pastatyto paminklo Mikhailo Kalašniovo garbei akylūs praeiviai pastebėjo vokiško...