aA
Pastaruosius dvejus metus teismų savivaldai – Teisėjų tarybai vadovavęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkas Rimvydas Norkus nutarė trauktis: nesieks būti perrinktas jos vadovu. Tai R. Norkus patvirtino DELFI – naujosios Teisėjų tarybos vadovybės rinkimai yra numatyti penktadienį.
Rimvydas Norkus
© DELFI / Kiril Čachovskij

LAT pirmininkas, kuris pagal savo užimamas pareigas automatiškai patenka į Teisėjų tarybą, sako, kad sprendimą nebesiekti antrą kartą iš eilės vadovauti teismų savivaldai priėmė atsižvelgęs ne tik į susiklosčiusią situaciją, bet ir norėdamas, jog teismų sistemoje būtų įgyvendinama naujų idėjų.

Anot R. Norkaus, jo, kaip LAT pirmininko kadencija baigiasi maždaug už metų, o naujasis Teisėjų tarybos pirmininkas į pareigas yra skiriamas dvejiems metams. „Akivaizdu, kad nebegalėčiau išbūti visos kadencijos, todėl nutariau nebekandidatuoti į vadovo pareigas, manau, kad taryba turi išsirinkti pirmininką visai kadencijai, be to, pasisakau už rotaciją, naujas idėjas“, – sakė jis.

Paklaustas, ar toks sprendimas nerodo, jog po metų jis nebus siūlomas dar vienai kadencijai vadovauti LAT, R. Norkus nebuvo linkęs žvelgti į ateitį: „Šiuo metu vadovauju Aukščiausiajam Teismui, išlieku tarybos nariu ir stengsiuosi savo žiniomis ir idėjomis prisidėti prie to, kad teisėjų bendruomenė būtų vedama į priekį, todėl apie ateities planus nesamprotauju.“

Teisėjų tarybos pirmininkas taip pat kol kas nėra linkęs svarstyti, kas jį pakeis Teisėjų taryboje. „Tikrai atsiras kandidatų, neabejoju, Teisėjų taryba išsirinks geriausią iš pasiūlytųjų, o aš remsiu bet kurį, kuris sugebės užtikrinti darbų tęstinumą ir turės idėjų, kaip toliau tobulinti teismų veiklą“, – R. Norkaus teigimu, kandidatai į tarybos vadovo kėdę bus įvardyti penktadienį vykstančio posėdžio metu.

Apžvelgdamas savo dvejų metų kadenciją, R. Norkus pažymėjo, kad Teisėjų taryba nuveikė daugybę darbų, prisidėjusių prie teismų darbo gerinimo.

„Prisidėjome prie to, kad teismų veikla toliau gerėtų – trumpėjo ir bylų nagrinėjimo terminai, gerėjo teismų sprendimų kokybė, tai savaime suprantama ne vien Teisėjų tarybos vadovybės ir ne visos tarybos nuopelnas, tai – visos susitelkusios teisėjų bendruomenės bendro darbo rezultatas, dėl to augo pasitikėjimas teismais, – sakė jis. – Tuo metu Teisėjų tarybai pavyko sėkmingai įgyvendinti teismų sustambinimo reformą, toliau buvo įgyvendintos ir pateiktos naujos teismų atvirumo ir viešumo iniciatyvos, buvo padarytas proveržis arba bent geras pagrindas didinat teisėjo profesijos patrauklumą, bendradarbiaudami su kitomis valdžiomis pradėjome konstruktyviai judinti teisėjų socialinių garantijų paketą, taip pat parengėme labai reikšmingas Teismų įstatymo pataisas, kurios šiuo metu yra svarstomos Seime ir, tikimės, turėtų būti priimtos. Jų idėja – dar labiau stiprinti teisėjų savivaldą, sudaryti galimybes į teisėjų korpusą pritraukti ir atrinkti geriausius kandidatus, dar labiau subalansuoti teisėjų darbo krūvį ir teisėjo profesiją padaryti patrauklesnę, sugrąžinti jai prestižą.“

R. Norkus pažymėjo, kad vadovaudamas Teisėjų tarybai visada stengėsi „palaikyti dialogą su teismais“. „Pripažįstu, kai kuriose vietose jo galėjo būti ir daugiau, todėl linkiu naujai Teisėjų tarybos vadovybei įsiklausyti į teisėjų bendruomenės ir visuomenės balsą“, – sakė jis.

Teisėjų tarybą sudaro 23 nariai, į ją pagal pareigas patenka LAT, Lietuvos apeliacinio teismo ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkai, taip pat Visuotiniame teisėjų susirinkime išrinkti teisėjai.

Taryba pataria prezidentui dėl teisėjų skyrimo, paaukštinimo, perkėlimo ir atleidimo iš pareigų, dėl teismų pirmininkų, pirmininkų pavaduotojų, skyrių pirmininkų skyrimo ir atleidimo iš pareigų, taip pat motyvuotai pataria prezidentui dėl teisėjų skaičiaus teismuose nustatymo ar pakeitimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šnipinėjimo byla: Algirdas Paleckis sulaikytas ne vienas, tyrimas susijęs su politinėmis partijomis (572)

Trečiadienio rytą viešumą pasiekė žinia, jog tiriant šnipinėjimo bylą suimtas buvęs...

Įkalintas vilnietis prabilo apie protu sunkiai suvokiamą patirtį: buvau verčiamas miegoti su pareigūnėmis (299)

Ar gali būti, kad kalėjimų sistemos pareigūnai, siekdami sukompromituoti įkalinimo įstaigose...

DELFI tyrimas. Rusijos dujotiekį „Nord Stream 2“ peikianti Lietuva pati atveria duris jo rėmėjams (72)

Svarbius energetikos projektus Lietuvoje vykdanti Suomijos „ Fortum “, netiesiogiai prisideda prie...

Skvernelis: svetimos žvalgybos aktyviai ieško būdų paveikti Lietuvos vidaus politiką (23)

Po trečiadienį Generalinėje prokuratūroje paskelbtos informacijos apie Lietuvoje vykdytą...

Gyvai / DELFI TV Gyvai su Klaipėdos mero posto siekiančiu, teisiamu Eligijumi Masiuliu (54)

Kodėl buvusiam politikui, Liberalų sąjūdžio pirmininkui, šiuo metu teisiamam dėl galbūt...

Naujausios Lietuvos banko prognozės: kas laukia 2019 metais (42)

Įvertinęs pasaulines ir šalies ekonomikos tendencijas Lietuvos bankas mažina šių metų ūkio...

Grėsmė Gedimino kalnui lieka, Karbauskis siūlo skubiai šaukti Vyriausybės posėdį (48)

Per trejus metus Gedimino kalnui Vilniuje tvarkyti išleista 6,5 mln. eurų, sutvarkytas vienas...

„Žalgirį“ gerai pažįstantis latvis jaučia – tai proga nutraukti „Daruššafaka“ nesėkmių ruožą specialiai DELFI iš Stambulo (6)

Žanis Peineris – bene geriausiai Lietuvos krepšinio gerbėjams pažįstamas Stambulo „...

Rado būdą, kaip privilioti geriausius srities darbuotojus (5)

Tradicinius įmonių biurus vis dažniau keičia bendradarbystės erdvės, kurių Lietuvoje daugiau...

Ūkininkai piktinasi, kad juos verčia arti žemę (19)

Seimo kaimo reikalų komitete svarstyta, ar galima atsisakyti kai kurių techninių ir formalių...