aA
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje dabar jau buvęs Šiaulių tardymo izoliatoriaus 38 metų darbuotojas Egidijus Kaziulis kaltinamas kyšininkavimu, du kartus teista 76 metų Janina Šemetienė kaltinama padėjimu papirkti, o jos 51 metų sūnus Valerijus Radčiukas – papirkimu, paskelbė nuosprendį.
Pareigūnas tapo kalinio tarnu: viskas dėl pinigų
© DELFI / Domantas Pipas

Nustatyta, kad E. Kaziulis, dirbdamas Šiaulių tardymo izoliatoriaus Apsaugos ir priežiūros skyriaus specialistu, privalėdamas kontroliuoti, kad Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikomi suimtieji (nuteistieji) laikytųsi įstatymų nustatytų pareigų ir draudimų, operatyviai reaguoti į pastebėtus pažeidimus, 2019 m. sausio mėn., tiksliai nenustatytą dieną, susitarė su tardymo izoliatoriuje laikomu nuteistuoju V. Radčiuku priimti 90 eurų kyšį už tai, kad jis į įkalinimo įstaigą įneš ir perduos mobiliojo ryšio telefoną.

Kaip pranešė teismo atstovas Vytautas Jončas, veikdamas pagal susitarimą su nuteistuoju, sausio 24 d. maždaug po 19 val., Šiaulių mieste, V. Radčiuko motinos J. Šemetienės namuose, tardymo izoliatoriaus darbuotojas paėmė iš moters 90 eurų kyšį ir mobiliojo ryšio telefoną. Po poros dienų jis šį mobiliojo ryšio telefoną įnešė į tardymo izoliatorių ir perdavė čia kalinčiam V. Radčiukui.

Teisme E. Kaziulis kaltu prisipažino, aiškino, kad nuo 2006 iki 2019 metų buvo Šiaulių tardymo izoliatoriaus Apsaugos ir priežiūros skyriaus korpuso vyresnysis specialistas, turėjo prižiūrėti suimtuosius, juos išvesti pasivaikščioti, užtikrinti, kad būtų tvarka korpuso skyriuje, kad suimtieji laikytųsi nustatytos tvarkos, prižiūrėti, kad neturėtų neleistinų daiktų.

Pareigūnas pasakojo, kad jam reikėjo prižiūrėti apie 40 asmenų.

„Kartą, kai pradariau kameros duris, V. Radčiukas paprašė atneštų mobiliojo ryšio telefoną, sakė, kad telefoną paduos jo motina, už šią paslaugą V. Radčiukas pažadėjo atsilyginti“, – sakė pareigūnas.

Savo kaltę visiškai pripažino ir kalinio motina J. Šemetienė. Ji teisme pasakojo, kad su pareigūnu susitiko daugiabučio namo laiptinės aikštelėje ir perdavė maišelį su telefonu bei 90 eurų už paslaugą.

V. Radčiukas taip pat pripažino savo kaltę, bet jis teisinosi, kad telefonas, kurį E. Kaziulis jam įnešė, buvo skirtas esą ne jam, o kitam kartu su juo kalinčiam vyrui.

Bylą išnagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas konstatavo, jog be pačių kaltinamųjų prisipažinimo, kaltė įrodyta ikiteisminio tyrimo metu byloje surinktais ir teisiamajame posėdyje ištirtais įrodymais.

Teismas už padarytą nusikaltimą E. Kaziuliui paskyrė 120 MGL (6 000) eurų baudą ir išieškoti iš E. K. konfiskuotino turto vertę atitinkančią pinigų sumą – 90 eurų.

J. Šemetienei už padarytą nusikaltimą teismas paskyrė vienu trečdaliu sumažintą galutinę bausmę laisvės atėmimą 8 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant vieneriems metams. Be to, jai paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 250 eurų dydžio įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įmoką sumokant per 10 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

V. Radčiukui už padarytą nusikaltimą teismas paskyrė laisvės atėmimą 1 metams, tačiau bausmę subendrino su anksčiau skirtu nuosprendžiu ir nutarė skirti laisvės atėmimą 3 metams 8 mėnesiams.

Kalėjimų departamentas informavo, kad kyšį paėmęs pareigūnas yra atleistas iš tarnybos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(21 žmogus įvertino)
4.2381

Top naujienos

Ekspertas: ar Rusija gali ryžtis smogti Lietuvai – paskaičiuokime, kokias pasekmes tai jai sukeltų (3)

Lietuvai ribojant Europos Sąjungos sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningrado sritį,...

Kaip Rusijos „defoltas“ gali paveikti karą: ekspertai išskiria vieną grėsmę agresorei

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai teigia, kad...

Karas Ukrainoje. Po Medvedevo grasinimų – Ukrainos atsakas: Krymas bus susigrąžintas iškart Rusijos kariai pagrobė Chersono merą (5)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

STT turi priekaištų Vilniaus miesto savivaldybei dėl statybų leidimų išdavimo: projektai vertinami pagal „nerašytas“ taisykles

Naujų būstų Vilniuje išdygtų ir daugiau, tačiau NT plėtotojų darbus stabdo Vilniaus miesto...

Po kaitrų Kaunas jau niokojamas audros: lūžta medžiai, plaukia gatvės

Kauniečiai jau fiksuoja ant miesto užplaukusių debesų nuostolius – nuo stipraus lietaus ir vėjo...

Įspūdingiausi atlyginimai Lietuvoje gegužę: viršūnėje – vidutiniškai 56 tūkst. eurų mokėjusi įmonė (5)

Gegužę 21 įmonė mokėjo didesnius nei 10 tūkst. eurų vidutinius atlyginimus , o algų medianų...

Verslas PliusRanjeetha Pakiam

Planus dėl Rusijos aukso vadina simboliniu sprendimu

Pasak analitikų, kelių Didžiojo septyneto narių parengtas planas uždrausti naują aukso...

Užpulta serialo „Rimti reikalai“ aktorė Dovilė Kundrotaitė: vyras spyrė į galvą, kreiptasi į policiją

LNK televizijos serialo „ Rimti reikalai “ žvaigždė Dovilė Kundrotaitė pateko į itin...

Berankis įveikė milžiną iš JAV ir žengė į kitą Vimbldono etapą

Pajėgiausias Lietuvos tenisininkas 32-ejų metų Ričardas Berankis Vimbldono turnyrą pradėjo nuo...