aA
Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS) praranda jau antrą prokurorą, tačiau apie tikslias jų nušalinimų ir atleidimų priežastis viešai nutylima. Viešai skelbiama tik apie „padarytą pažeidimą, nesuderinamą su jo einamomis pareigomis ir funkcijomis minėtame skyriuje“.
© Stop kadras

Su organizuotais nusikaltimais ir korupcijos tyrimais dirbantis Aivaras Velutis nušalintas tyliai. Klaipėdos apygardos prokuratūra nelinkusi daugžodžiauti: „Negaliu nieko komentuoti. Mūsų atstovė spaudai atostogauja, skambinkite į Generalinę prokuratūrą“, – pateikia tik kokį kuklų atsakymą ir priduria, kad komentuoti šį atvejį yra jų kompetencijoje.

Neoficialiomis žiniomis, prokurorui pateiktas pasiūlymas palikti postą Klaipėdoje ir keltis į Visaginą.

Prokuroras A. Velutis dalyvavo garsiojoje teisėjų korupcijos tyrimo byloje, tai jis kreipėsi į teismą dėl advokato Aivaro Surblio sulaikymo. Jis palaiko valstybinį kaltinimą Klaipėdos licėjaus direktorės Reginos Kontautienės korupcijos byloje, dalyvauja buvusio Skuodo rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo ir vyriausiuoju architekto Tomo Bagočiaus teisminiame procese.

Paties prokuroro „nuodėmė“ buvo minima 2014 metais, kai jis prie vairo įkliuvo neblaivus. Tuomet per Klaipėdos kelių policijos organizuotą reidą įkliuvusiam prokurorui buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0.88 prom. alkoholio. Prokuroras elgėsi santūriai, su pažeidimu sutiko, ant policijos pateiktų dokumentų (alkoholio matuoklio parodymai, nušalinimas nuo vairavimo, ATP protokolas) pasirašė. Jis tarnybine padėtimi nesinaudojo.

Po šio įvykio jis nebuvo nušalintas nuo pareigų, atsipirko papeikimu.

Papildyta 13.53 val.: Tik sulaukusi klausimų apie A. Velučio likimą, Generalinė prokuratūra popietę išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis priėmė sprendimą skirti tarnybinę nuobaudą - pažeminimą pareigose, Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui A. Velučiui.

Šis sprendimas buvo priimtas gavus Vidaus tyrimų skyriuje atlikto tarnybinio patikrinimo išvadą bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.

Tarnybinis patikrinimas šių metų balandžio mėnesį buvo pradėtas gavus pradinius duomenis apie šio prokuroro veiksmus, galimai turinčius tarnybinio pažeidimo požymių.

Atlikus tarnybinį patikrinimą konstatuota, kad prokuroras A. Velutis padarė tarnybinį pažeidimą, o teikime dėl tarnybinės nuobaudos taikymo buvo pasiūlyta nuobauda – pažeminimas pareigose.

Išvadoje nurodoma, kad A. Velutis, būdamas Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroru ir žinodamas prokurorui keliamus reikalavimus, numatytus Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatyme ir Lietuvos Respublikos prokurorų etikos kodekse, sistemingai teikė tam tikriems suinteresuotiems asmenims kvalifikuotas teisines konsultacijas naudodamasis specifinėmis profesinėmis žiniomis ir tokiu savo elgesiu padarė šiurkštų tarnybinį pažeidimą, kuriuo pažemino prokuroro, kaip valstybės pareigūno, vardą, pakirto pasitikėjimą teisingumo vykdymu Lietuvoje ir diskreditavo prokuratūros, kaip valstybės institucijos, padedančios užtikrinti teisėtumą ir teismui vykdyti teisingumą, autoritetą.

Vertinant tai, kad šis prokuroras dirba Klaipėdos apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuje, kurio prokurorams keliami ypatingai aukšti tiek kompetencijos, tiek profesinės etikos reikalavimai, teikime nurodoma, kad konstatuoti A. Velučio veiksmai bei padarytas pažeidimas nesuderinami su jo einamomis pareigomis ir funkcijomis minėtame skyriuje.

Susipažinęs su tarnybinio patikrinimo išvada bei teikime dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo nurodytais argumentais, generalinis prokuroras pasirašė įsakymą, kuriuo pripažino, kad prokuroras A. Velutis padarė tarnybinį pažeidimą ir pritarė pasiūlytai tarnybinei nuobaudai.

Pats prokuroras nėra linkęs atvirauti, kas įvyko, o pasiūlymą persikelti į Visaginą vadina tiesiog rotacijos procedūra.

Klaipėdoje per kelis mėnesius nušalinimas jau antras Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Dar kovo 29 d. Generalinė prokuratūra paskelbė, kad prokuroras Evaldas Pašilis nuo pareigų nušalino Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorą Aidą Giniotį. Rugsėjo pradžioje paskelbta, kad „gavus Vidaus tyrimų skyriuje atlikto tarnybinio patikrinimo išvadą bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo“ A. Giniotis atleistas iš pareigų.

Generalinė prokuratūra skelbė, kad atlikus išsamų tarnybinį patikrinimą buvo konstatuota, kad savo veiksmais prokuroras sudarė pagrindą įtarti jį neteisėtai teikus konfidencialią informaciją.
Tokiais veiksmais buvo pažemintas prokuroro, kaip valstybės pareigūno, vardas, sukeltos pagrįstos abejonės prokuroro nešališkumu, sumenkintas prokuratūros, kaip institucijos, turinčios tiesioginę pareigą padėti užtikrinti teisėtumą ir teismui vykdyti teisingumą, autoritetas, sulaužyta prokuroro priesaika.

Gauti duomenys taip pat leidžia manyti, kad savo veiksmais A. Giniotis šiurkščiai pažeidė Prokurorų etikos kodekse įtvirtintus teisingumo, padorumo, nešališkumo, konfidencialumo, nepiktnaudžiavimo ir atsakomybės principus bei sukėlė pagrįstas abejones dėl jo, kaip prokuroro, padorumo, sąžiningumo ir nepriekaištingos reputacijos.

Teikime dėl tarnybinės nuobaudos taikymo nurodoma, kad ištirtų ir išanalizuotų duomenų visuma leidžia daryti pagrįstą išvadą, kad prokuroro A. Giniočio padarytas tarnybinis pažeidimas ir prokuroro pareigos yra nesuderinamos, todėl jam skirtina griežčiausia tarnybinė nuobauda – atleidimas iš tarnybos.

Tarnybinio patikrinimo metu Vidaus tyrimo skyriaus prokurorai nuolat aktyviai bendradarbiavo su kitais Generalinės prokuratūros padaliniais bei ikiteisminio tyrimo institucijomis, todėl šiuo metu detalesnė informacija apie faktines tarnybinio pažeidimo aplinkybes yra neskelbtina.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
2.7647

Top naujienos

Globėjų pasakojimas griebia už širdies: mama neaugina nė vieno vaiko, nors laukiasi jau septinto (2)

„Šiuos du zuikius Raimonda augina, šitą aš, dar du zuikiai yra įvaikinti ir mes neturime...

DELFI reportažas iš gaisro iškankinto kaimo: primena Černobylį, nėra žmonių, žūsta gyvūnai papildyta 17:57 (302)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (475)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (131)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Sekmadienį yra didelė tikimybė pagerinti Lietuvos orų rekordą (10)

Šeštadienį mūsų laukia dar viena labai šilta ir graži diena. Naktį vietomis tvyrojęs rūkas...

Didžiosios Britanijos parlamentarai pritarė pasiūlymui 3 mėnesiams atidėti „Brexit“ Johnsonas delsti nenori. Papildyta 17:24 (98)

Šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmų deputatai balsavo dėl pataisos,...

Garsus plastikos chirurgas apie moterų norus – „pripūstos“ krūtinės eina užmarštin (4)

Vienas garsiausių Lietuvoje plastikos chirurgų, plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas...

Dirba veikiančiame ugnikalnyje, iš kurio sklinda odą ėdantys nuodai: visa tai – dėl „velnio aukso“ (7)

Tiršti dūmai uždengia dangų virš Ijeno kalno, o ore tvyro sudegusių degtukų kvapas. Iš...

Aktorius Jimas Carrey ir Ginger Gonzaga pasuko skirtingais keliais

Kaip žurnalui People teigė šaltinis, pora nebe kartu jau ne vieną mėnesį. Jie susipažino...

Vargina inkštirai ant nosies? Dermatologai patarė, kaip jų atsikratyti

Jeigu jūs – kaip nemenka dalis žmonijos, vadinasi, ant nosies ir šalia nosies dažnai turite...