Panevėžio miesto apylinkės teismas penktadienį baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Panevėžio darbo biržos direktorius Viktoras Trofimovas kaltinamas piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu ir kyšininkavimu, valdininkas Marijonas Dambrauskas – piktnaudžiavimu, o žinomas panevėžietis triatlonininkas Vidmantas Urbonas – apgaulingu apskaitos tvarkymu.
Vidmantas Urbonas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Teismo duomenimis, 2009 m. V. Trofimovas, tuo metu dirbęs Panevėžio apskrities viršininku, kartu su tuometiniu Panevėžio apskrities Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėju M. Dambrausku suklastojo dokumentą.

Tai yra šie valdininkai, žinodami, kad Panevėžio miesto apylinkės teismas žemės sklype, esančiame Klaipėdos gatvėje, nutartimi laikinai sustabdė statybas, suklastojo dokumentą dėl statinio patalpų pripažinimo tinkamu naudoti.

Teismas taip pat nustatė, kad 2009 m. tuometinis Panevėžio apskrities viršininkas V. Trofimovas telefonu ir susitikęs su D.V. reikalavo, kad jis įkalbėtų tuometinį Biržų rajono merą balsuoti už V. Trofimovo kandidatūrą Panevėžio regiono plėtros tarybos posėdyje.

Vėliau meras už jį balsavo, ir V. Trofimovas buvo išrinktas tarybos pirmininku.

V. Trofimovas taip pat reikalavo, kad D.V. finansiškai paremtų V. Urbono vadovaujamą Panevėžio triatlono klubą. Už šias paslaugas jis darė įtaką kitiems asmenims dėl valstybinės žemės nuomos sutarties pratęsimo, kuri buvo naudinga D.V.

Nustatyta ir tai, kad Panevėžio triatlono klubo pirmininkas V. Urbonas, būdamas atsakingas už klubo buhalterinės apskaitos organizavimą ir saugojimą, 2009 m. paėmė iš D. V. 5 tūkst. litų paramą asociacijai ir neįtraukė pinigų į buhalterinę apskaitą.

Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į kaltinamųjų asmenybes, padarytos žalos dydį, veikos pavojingumo laipsnį. V. Trofimovo padarytos nusikalstamos veikos yra apysunkės, užbaigtos, tyčinės, jis charakterizuojamas teigiamai, yra dirbantis, neteistas.

M. Dambrauskas padarė nusikalstamą veiką, kuri yra apysunkė, tyčinė, užbaigta. Abiejų valdininkų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinta, kad veikas padarė bendrininkų grupe, lengvinančių aplinkybių nenustatyta.

Kaltinamojo V. Urbono nusikalstama veika pripažinta baigta, tyčine, apysunke. Jo atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Panevėžio miesto apylinkės teismas, išklausęs liudytojų, kaltinamųjų parodymus, paskelbė nuosprendį. Panevėžio teritorinės darbo biržos viršininkui V. Trofimovui skirti galutinę subendrintą bausmę – 4519 eurų dydžio baudą, o dėl dokumento klastojimo bylą nutraukti suėjus senaties terminui. M. Dambrauską nubausti 2636 eurų dydžio bauda ir V. Urboną nubausti 1129 eurų bauda.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perbraižomos Lietuvos verslo ribos kursto nesutarimus (36)

Ketvirtadienį ryte kalbėdamas Žinių radijuje premjeras Saulius Skvernelis sukritikavo jį į...

Užkalnis. 10 prašymų Kalėdų seneliui (95)

Dabar toks laikas, kai vaikai rašo laiškus Kalėdų seneliui ir prašo dovanų.

Vežėjai skambina pavojaus varpais: mus gali sužlugdyti (1)

Krovinių gabenimo automobiliais įmonei „Telmento transportas“, turinčiai 260 darbuotojų...

Kariniuose Donecko objektuose – sprogimai, Zacharčenka uždraudė apie juos komentuoti sureagavo Ukraina (63)

Naktį iš lapkričio 22 d. į 23 d. dviejuose Donecko kariniuose objektuose aidėjo sprogimai, per...

Aukšto Plungės r. savivaldybės valdininko atsisveikinimas: priešpaskutinę darbo dieną girtas sudaužė tarnybinę „Hondą“ (2)

Sutrikdyta žmogaus sveikata, du sudaužyti automobiliai – tokios eismo įvykio, kurį lapkričio...

„Eurovizinį“ Latvijos duetą „Walters & Kazha“ supurtė liga: po diagnozės Valteris tapo neatpažįstamas

Penktąją vietą Latvijai „Eurovizijoje“ 2005 metais pelnęs duetas „Walters & Kazha“...

Byloje dėl kompozitoriaus Dobrovolskio nužudymo – naujas posūkis: prokuroras prašo nuteisti tik vieną kaltinamųjų siūlo įkalinti 12 metų (129)

Į prieštaringai vertinamą Vilniaus barą „Vingrių 17“ (buvusį „Psichbarį“), prie kurio...

Įkvepiantys plius dydžio merginos stiliaus pokyčiai (13)

Kiek dažnai pamatę užrašą „pokytis“ tikitės pamatyti standartinį paveikslą su plius...

Rekordinę sumą Kalėdoms skyręs Kaunas žada parodyti, ko Lietuvoje dar nebuvo (41)

Pastarosiomis dienomis Kauno miesto rotušės aikštėje tikras darbymetis. Čia jau gerokai...

Ekstremalaus kultūristo Richo Pianos mirties aplinkybėms skendint migloje – Ironvyto pamoka jaunimui (23)

Prieštaringai pagarsėjusio ekstremalaus kultūristo Richo Pianos mirties aplinkybės vis dar...