Kaip rašoma NTA pranešime, ginčą galėtų laimėti visi jo dalyviai, jei užuot atsilapoję rankoves ir šokę į atlapus ar kreipęsi į teismą ginti savo teisių, kilusį tarpusavio nesutarimą pabandytų išspręsti taikių derybų – mediacijos – būdu.

„Kai darbdavys su mumis atsiskaito ne visiškai, kaimynas užmiršta užsukti vonios čiaupą ir užlieja viso buto lubas, užsisvajojęs kaimynas savo automobiliu ir vėl užstato mūsiškį, ką paprastai darome? Grasiname: aš tave paduosiu į teismą ir jame „užtampysiu“. Trumpametražių filmų festivalio „Ginčą sprendžiu taikiai“ organizatoriai sako – tai ne išeitis. Yra žymiai geresnių, labai veiksmingų, tačiau tarp lietuvių nepropaguojamų ginčų sprendimo būdų – vienas iš jų mediacija.

Šios ginčo sprendimo procedūros būdu su ginču visiškai nesusijęs trečiasis asmuo ginčo šalims padeda taikiai susitarti, ginčo neperkeliant į teismo procesą. Ginčo šalys tarpusavyje kalbasi, kaip ginčą būtų galima išspręsti taikiai, derasi ir siekia rasti abiems šalims priimtiną optimalų rezultatą. Mažiau kalbama apie šalių reikalavimus, teises ir pareigas, o bandoma susitelkti ties šalių interesais ir poreikiais. Ginčo sprendimo šeimininkai yra ne kas kitas, o pačios ginčo šalys“, - rašoma NTA pranešime.

Trumpametražių filmų festivalį rengianti NTA siekia populiarinti mediacijos žinomumą Lietuvoje, skatinti šio taikaus ginčų sprendimo būdo naudojimą. Geriausi filmai Europos teisės dieną bus parodyti festivalio metu kito teatre „Pasaka“, trims geriausiems autoriams bus įteikti apdovanojimai.

Konkursą organizuojanti NTA kviečia imti kamerą ir apie savo siūlomą ginčo sprendimo būdą be pykčio ir teismo susukti trumpametražį filmą organizuojamam festivaliui.