Nacionalinė teismų administracija praneša, kad šįkart egzaminą laikė daugiau kandidatų, norinčių dirbti teisėjo darbą – sausio mėnesį egzamine dalyvavo 17 pretendentų, jį išlaikė 6 dalyviai.

Teisėjais norintys tapti asmenys egzamino metu atlieka užduotis, kurios paprastai rengiamos remiantis realia teismų praktika. Analizuojant užduotis, patikrinamos pretendentų žinios, gebėjimai analizuoti, kritiškai vertinti, motyvuoti ir priimti sprendimą.

Pretendentų į teisėjus egzaminą sudaro dvi dalys: teorinė (testas) ir praktinė (dvi užduotys iš viešosios ir privatinės teisės sričių). Pirmąją egzamino dalį – teorinę – išlaiko tie asmenys, kurie teisingai atsako į 30 iš 40 pateiktų testo klausimų. Pretendentams, išlaikiusiems testą, suteikiama teisė dalyvauti antroje – praktinėje – egzamino dalyje.

Šiuo metu skirtingiems teisinės profesijos egzaminams yra patvirtintos atskiros egzaminų programos, į kurias įtraukiamos tos pačios temos iš pagrindinių teisės šakų, tik, priklausomai nuo profesijos specifikos, vienos ar kitos teisės šakos klausimų yra įtraukiama daugiau ar mažiau.

Teisingumo ministerija yra parengusi bendrojo teisės kvalifikacinio egzamino įstatymo projektą, kuriuo siekiama įvesti bendrą kvalifikacinį egzaminą asmenims, pretenduojantiems tapti teisėjais, prokurorais ir advokatais.