aA
Netikėtai gavau laišką iš Italijos apie baudą už nesumokėtą automobilio stovėjimą. Bet netikėta tai, jog niekada nebuvau Italijoje! Laiške nurodyta automobilio markė yra „Nissan“, mano automobilis yra „Chrysler“, ir yra nurodyti mano automobilio valstybiniai numeriai. Kreipiausi į kelių policiją ir „Regitrą“, jie niekuo padėti negali, nes duomenų bazėje jokių pažeidimų nėra. Nežinau kur kreiptis ir ką daryti.
<font color="#6699CC"><strong>Klausk teisininko:</strong></font> kaip elgtis situacijoje, kai nubaudžia už automobilio stovėjimą užsienyje, nors ten nesu buvęs?
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Atsakymą į DELFI skaitytojo klausimą pateikia advokatų kontoros „Cobalt“ vadovaujantis teisininkas, advokatas Mindaugas Bliuvas.

Šioje situacijoje gautas pranešimas iš Italijos apie baudą už nesumokėtą automobilio stovėjimą, tačiau akivaizdu, jog Italijos pareigūnams nustatant pažeidimo aplinkybes, dėl kurių paskirta bauda, įsivėlė klaida. Italijos pareigūnai užfiksavo visiškai kitą automobilį (šiuo atveju „Nissan“) su Jūsų valstybiniais numeriais, arba galimai padarė klaidą fiksuodami pačius valstybinius numerius.

Visų pirma, patekus į tokią situaciją, kurioje yra akivaizdi klaida, reikia detaliai išanalizuoti gautus dokumentus, nes dažniausiai juose būna pateiktas atsakymas, kur ir per kiek laiko kreiptis, ką daryti, juos gavus. Pranešime apie pažeidimą nurodyta, kad nesutikus su pažeidimo padarymo faktu, galima skųstis per 60 kalendorinių dienų nuo pranešimo apie įstatymo pažeidimą dienos. Taip pat nurodyta, kad oficialus skundas privalo būti surašytas italų kalba ir turi būti nusiųstas vietiniam pareigūnui Bolonijoje arba vadinamajam taikos teisėjui.

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog nepatenkinus skundo, teks sumokėti dvigubai didesnę baudą, nei numatyta šiame pranešime, arba vėl skųsti sprendimą, kas reikalaus didesnių išlaidų ir laiko sąnaudų. Todėl itin svarbu tiksliai ir svariais argumentais pagrįsti įsivėlusią klaidą. Teisinis skundo pagrindas šiuo atveju yra faktinė klaida. Argumentai nebus teisiniai, t. y. nereikės remtis teisės aktais ar juos aiškinti, kadangi nereikia ginčyti ar aiškinti užfiksuoto pažeidimo sudėties požymių. Todėl svarbu tik tai, kad jie būtų patikimi, logiški, išsamūs, suprantami ir pagrįstų klaidą. Tinkamai surašius skundą, tikėtina, jis bus patenkintas.

Mindaugas Bliuvas
Mindaugas Bliuvas
© Bendrovės archyvas

Patarčiau kaip skundo priedą būtinai pateikti Jūsų automobilio registracijos liudijimo kopiją. Tai pagrįs, kad Jūsų automobilis, registruotas Lietuvoje konkrečiu valstybiniu numeriu, yra Chrysler, tačiau ne Nissan, kaip užfiksuota pranešime apie pažeidimą. Tai gali būti pagrindinis argumentas, pagrindžiantis, kad tikrai įsivėlė klaida.

Jeigu galėtumėte rasti įrodymų, kad pranešime nurodytu pažeidimo padarymo metu Jūsų automobilis buvo Lietuvos Respublikos teritorijoje (vaizdo įrašas ar pan.), būtų gerai pateikti ir jų kopijas.

Pateikiamas teisininko komentaras yra bendrojo pobūdžio ir negali būti traktuojamas kaip individuali teisinė konsultacija. Dėl detalesnės informacijos kreiptis el. paštu: mindaugas.bliuvas@cobalt.legal .

Ne vienerius metus Lietuvos teisininkų komentarus įvairiomis temomis publikuojantis pagrindinis naujienų portalas DELFI savo skaitytojams siūlo užduoti klausimus Jums aktualiais ir svarbiais klausimais – tikimės, kad profesionalių teisės ekspertų požiūris padės ne tik pasirinkti tinkamą problemos sprendimo variantą, bet ir suteiks žinių, kaip ateityje išvengti nemalonių rūpesčių.

Savo klausimus „Klausk teisininko“ prašome siųsti elektroniniu paštu: teise@delfi.lt. Aktualiausi atsakymai bus išspausdinti DELFI.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Tomas Janonis

Prieš įtakingiausius šalies verslininkus valstybė bejėgė: situacija ežero pakrantėje tiesiog bado akis (2)

Praėjus metams nuo tada, kai Aplinkos ministerija garsiai pasigyrė visuomenei atverianti garsųjį...

EK ataskaitoje – didžiulė Lietuvos problema: tokio darbo jėgos trūkumo nebuvo per pastaruosius 15 metų (2)

Europos Komisija dėmesį atkreipia į Lietuvai jau kuris laikas žinomą problema, susijusią su...

Delfi Plius

Ukraina dar pamena ir kitą susprogdintą užtvanką: liudininkų pasakojimuose – šiurpios detalės

Okupantų rusų Ukrainoje sunaikinta Kachovkos užtvanka sukėlė katastrofą ir priminė kitą...

Naujas tyrimas Vilniuje parodė tiesą, kurios apie savo vaikus nenorėtų sužinoti tėvai: vieną minutę agresyvus, kitą – komoje (4)

Vieną minutę agresyvūs, kitą – ištikti komos, apimti traukulių, nekoordinuoti ir kamuojami...

Karas Ukrainoje. Cinizmo viršūnė: Rusija apšaudo nuo potvynių bėgančius žmones, išsigelbėti siekia 17 tūkst. ukrainiečių  Ukrainoje užtvindytos 24 gyvenvietės, vanduo plūsta į Chersoną (74)

Naktį į antradienį okupantai rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri yra prie...

Vilniuje stipriai susidūrė du automobiliai: BMW vertėsi tris kartus, „Lexus“ vairuotojas girtas

Vėlų antradienio vakarą Vilniuje įvyko didelė eismo nelaimė. Pirminiais duomenimis, avarijos...

Vasara kaip reikiant įsibėgėjo: artimiausiomis dienomis – karščio banga

Trečiadienio dieną Lietuvos orus lems aukšto slėgio sritis, todėl džiugins saulėti orai,...

Sniego pilys

Tokie bandymai jau buvo daryti su gyvūnais, bet italų chirurgas ryžosi žengti toliau: nutarė perkelti žmogaus galvą ant kito žmogaus kūno

Jis gimė neturėdamas galimybės vaikščioti, ryžosi operacijai, kad jo galva būtų persodinta ant...

Konkurencija dėl atostogautojų pasiekė naują lygį: į Turkiją išskrido didžiausias Lietuvos istorijoje keleivinis lėktuvas (5)

Siekdami atkreipti kuo daugiau dėmesio, Lietuvoje veiklą pradedanti turkiško kapitalo kelionių...

Lietuva turi milžiniškų tikslų: maitinsime Vokietiją elektra ir tapsime pavyzdžiu visai Europai (6)

Po karo Ukrainoje pradžios driokstelėjusi energetikos krizė kaip reikiant smogė ne tik verslams,...