aA
Teisingumo ministerija kartu su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) parengė „Vartotojo atmintinę“, kuri padės gyventojams geriau užtikrinti savo teises karantino metu, ypač dabar – kai neteikiamos grožio, apgyvendinimo, skrydžių ir kitos paslaugos.
Kas keičiasi karantino metu: gyventojams – vartotojo atmintinė
© DELFI / Dainius Sinkevičius

Vyriausybei sugriežtinus karantino sąlygas, grožio bei sporto paslaugų gavėjai gali prašyti paslaugų teikimo terminą atidėti, taip pat susitarti dėl kitų abiem šalims priimtinų alternatyvų.

Tuomet, jeigu susitarti nepavyksta – vartotojas turėtų raštu kreiptis į paslaugos teikėją nutraukti sutartį bei grąžinti pinigus.

Šiuo atveju VVTAT vertins informaciją apie paslaugų teikimo sąlygas ir jų atšaukimo priežastis, atsižvelgs į tai, ar dėl šalyje galiojančių apribojimų viena sandorio šalis galėjo teikti paslaugas, o kita turėjo galimybę šiomis paslaugomis pasinaudoti.

Tie gyventojai, kurių skrydis yra atšauktas, turėtų kreiptis į skrydžių bendrovę pakeisti skrydžio kryptį ar kitos kompensacijos, pavyzdžiui, kupono suteikimo. Neradus bendro sutarimo, klientas turi teisę susigrąžinti pinigus.

Svarbu pabrėžti, kad karantino paskelbimas gali būti laikomas ypatinga aplinkybe, kuriuos paslaugų teikėjas negali kontroliuoti. Todėl atšaukus ar atidėjus skrydį dėl ypatingųjų aplinkybių, kompensacija keleiviams gali būti ir nesumokėta.

Jeigu negalima planuota turistinė kelionė, reiktų kreiptis į kelionių organizatorių dėl jos atidėjimo, krypties pakeitimo ar kitos alternatyvos. Kitu atveju – galima raštu prašyti paslaugos teikėjo sutartį nutraukti ir grąžinti sumokėtas lėšas netaikant sutarties nutraukimo mokesčio ir nesuteikiant teisės papildomai gauti žalos atlyginimą.

Paslaugos teikėjas pinigus už neįvykusią turistinę kelionę turi grąžinti ne vėliau kaip per 90 dienų nuo Turizmo įstatyme nustatytų apribojimų pabaigos. Ši rekomendacija galioja tik toms kelionėms, kurios atšauktos dėl ekstremalios situacijos, ir dėl kurių pateiktos Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos nevykti į užsienio valstybes.

Kilus ginčui, kai paslaugas teikia Lietuvoje veikiantis verslininkas, reikėtų kreiptis į VVTAT. Elektroninių ryšių paslaugų ginčus, pavyzdžiui interneto, televizijos, mobiliojo ryšio nagrinėja Ryšių reguliavimo tarnyba, finansinių – Lietuvos bankas, teisinių – Lietuvos advokatūros advokatų taryba, energetikos įmonių veiksmų – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Kai susitarti nepavyksta su Europos Sąjungoje, Norvegijoje, Islandijoje ar Jungtinėje Karalystėje veikiančiu verslininku, nemokamą pagalbą vartotojams suteiks Europos vartotojų centras Lietuvoje.

Kas keičiasi karantino metu: gyventojams – vartotojo atmintinė
© Teisingumo ministerija
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
4.5000

Top naujienos

Ekspertas įvertino Rusijos ir Kinijos vadovų susitikimą: Putinui teko nuryti karčią piliulę

Trečiadienį baigėsi istoriniu laikomas Kinijos vadovo Xi Jinpingo ir Rusijos prezidento Vladimiro...

Įtampa Kėdainių ligoninėje prasiveržė ugnikalniu: kaltina vieną medikę

Pranešdama apie ligoninėje pastebėtą esą nederamą Fizinės reabilitacijos skyriaus vedėjos...

Konvojuojat kalinius užpultas Matuko žudikas Kontenis: tai kerštas už vaiko nužudymą (11)

Dėl keturmečio posūnio Matuko nužudymo 19 metų laisvės atėmimo bausme nuteistas Kėdainių...

Karas Ukrainoje. Ukraina išlaisvino dar vieną svarbų miestą: pasitraukdami okupantai sugebėjo „pasižymėti“ Ukraina: didysis rusų puolimas žlugo (1)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Karo ekspertai: kažkas tikrai bus

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad dėl...

Vytautė Merkytė

Vytautas su šunų pagalba ieško dingusių asmenų ir skenduolių: papasakojo įsimintiniausias paieškas ir koks momentas – skaudžiausias

Tai itin baisus scenarijus, tačiau retkarčiais kai kuriems žmonėms jis tampa realybe – dingo...

Vilniuje sutrikdytas eismas: po smūgio apvirto mikroautobusas, sužaloti du žmonės papildyta

Ketvirtadienį buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Abiejų Tautų Respublikos pl., įvyko eismo...

Pražydo gražus, bet itin nuodingas augalas: sąlytis gali baigtis net mirtimi

Lazdijų rajono Petroškų miško pažintiniame take pražydo paprastasis žalčialunkis – vienas...

Ekspertai apie mokesčių reformą: žmonės rinksis išvažiuoti arba negrįžti

Šios savaitės pradžioje finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatė ilgai paslaptyje laikytą...

Jau netrukus prasidės geomagnetinė audra: išvardijo, kokius simptomus ji gali sukelti ir kaip apsisaugoti (3)

Jeigu pastarosiomis dienomis pasijaustumėte prasčiau, gali būti, kad taip jus paveikė Saulės ir...