aA
Per praėjusius savivaldybių tarybų rinkimus su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) į Kauno miesto tarybą bandęs pakliūti Kauno greitosios pagalbos stoties paramedikas Povilas Kačinskas labai klydo, kai manė, kad pergudraus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LMSU) dėstytojus.
Kaip studentas tapo universiteto dėstytoju: įsilaužęs į duomenų bazę pasigerino balus
© Shutterstock nuotr.

Prie universiteto Studijų informavimo sistemos prisijungęs ir balus pasigerinęs studentas „užsidirbo“ teistumą – teismas jam skyrė 30 MGL (1 129,80 eurų) baudą. Ją nuteistajam leista sumokėti per 4 mėnesius.

24 metų P. Kačinskas ne tik klastojo balus, bet ir studijų knygelėje pasirašinėjo už universiteto dėstytojus – esą jie teigiamai įvertino jo darbus.

Nors ir tikėjosi, kad niekas jo klastočių nepastebės, bet vos tik buvo iškviestas pokalbiui pas universiteto vadovybę, studentas iš karto suprato, jog yla išlindo iš maišo. Tiesa, dar jis bandė neigti tai, kas buvo akivaizdu ir tikino, jog greičiausiai įsivėlė kokia nors techninė klaida. Bet vėliau, pamatęs surinktus įkalčius, P. Kačinskas palūžo ir papasakojo, kaip jam kurį laiką buvo pavykę pergudrauti universitete dirbančius profesorius.

Su tokiu studento elgesiu LMSU vadovybė nutarė nesitaikstyti – kreipėsi į policiją, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas P. Kačinskas prisipažino, kad daugiau kaip metus žinojo vienos dėstytojos prisijungimo duomenis – juos kartą pamatė, kai ši bandė prisijungti prie sistemos.

„Prisijungimo vardas buvo „Homeostaze“, o slaptažodis – „Homeostazė2000“, – sakė studentas. –Mano nuomone, slaptažodis buvo labai lengvas, todėl jį įsiminiau – žinojau, kad esant reikalui galėsiu pasikeisti pažymius.“

Tokia būtinybė P. Kačinskui atsirado dar 2014 m. liepą, kai jo mokymosi rezultatai ėmė prastėti, o jis gaudavo neigiamus įvertinimus.

„Tada sumaniau prisijungti prie informacinės sistemos ir pakeisti pažymius – neigiamus pažymius turėjau iš penkių dalykų, todėl juos pakeičiau į teigiamus, – ikiteisminį tyrimą atlikusiems pareigūnams sakė studentas. – Norėjau, kad mane perkeltų į kitą semestrą. Kai padariau pakeitimus, sistemoje atsirado užrašas „Hom“ – supratau, kad dėstytojai pasteėbs, jog buvo daryti pakeitimai, todėl pakeitimus atlikau ir kitiems studentams, tačiau jų pažymių nekeičiau, o tik patvirtinau tą patį pažymį.“

Kadangi LMSU studentams kas pusę metų reikėdavo dėstytojams atnešti studijų knygeles, P. Kačinskas nutarė suklastoti jų parašus ir pasirašyti už juos.

„Visus įrašus, kur nebuvau išlaikęs ir gavęs neigiamą pažymį, pataisiau į teigiamą – stengiausi rašyti tokiu pat raštu, kad dėstytojai nesuprastų, – sakė jis. – Bet maždaug po mėnesio LMSU administratorė išsikvietė pasikalbėti – jau ateidamas supratau, kad viskas paaiškėjo. Bet iš pradžių neprisipažinau, nors galbūt mano nuoširdus prisipažinimas ir būtų išsprendęs problemas.“

Ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai nustatė, kad P. Kačinskas prie universiteto sistemos jungėsi ne tik būdamas universitete, bet ir namuose bei Kauno greitosios pagalbos stotyje, kurioje dirbo paramediku.

Jo baudžiamąją bylą išnagrinėjusiam teismui nekilo abejonių, kad studentas ne tik neteisėtai prisijungė prie universiteto informacinės sistemos, bet ir suklastojo elektroniniuose pažangumo žurnaluose bei studijų knygelėje savo įvertinimo rezultatus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pateikė siūlymą – įvesti mokestį nerenovuotų namų gyventojams (308)

Daugiabučių namų modernizavimą galėtų paskatinti naujas mokestis, svarsto aplinkos viceministras...

Gyvai / Europos taurė: „Monaco“ su pasimėgavimu į miltus mala „Rytą“ (276)

Vilniaus „Ryto“ (2/1) krepšininkai trečiadienio vakarą Europos taurės Top-16 etapo B grupės...

Tomas Vaitelė

Kuo toliau – tuo liūdniau: kodėl „Grammius” šiemet susiglemžė depresuota paauglė (2)

Nuo 1985 metų muzika darėsi vis liūdnesnė. Tokias išvadas pateikė Kalifornijos universitete...

Atostogos privačiose salose prieinamos ne tik pasaulio įžymybėms: tai sau leidžia ir lietuviai (4)

Johnny Deppas privačią salą turi Bahamose , Leonardas DiCaprio – Belize, o Ricky Martinas –...

Ginekologė papasakojo, ką tenka pamatyti kabinete: tokiais momentais išties nusvyra rankos (70)

Gydytoja akušerė ginekologė Viktorija Ežerskienė sako, kad savo praktikoje turėjo keletą...

Užkalnis. Melagių ir apgavikų šaliai – tokia ir valdžia (309)

Žmonės gauna valdžią tokią, kokios nusipelnė, pasakyta šimtą tūkstančių kartų. Niekada tai...

Egipto viešbutyje su administracija barėsi 3 dienas – suviliota nuotraukų šeima gavo kitą realybę (2)

Keliavome su šeima į Egiptą. Iš viešbučio, deja, parsivežėme ne pačius geriausius įspūdžius.

Naujosios Europos Centrinio Banko vadovės siekis – sužavėti vokiečius (1)

Nuo tos dienos, kai prieš tris mėnesius Christina Lagarde persikraustė į Frankfurtą, kaip Europos...

Moteris pateikė priežastį, kodėl nusprendė neturėti vaikų: tai patiks ne visiems (95)

Tikiuosi, kad žmonės, kurie kankinasi dėl plastiko pertekliaus ir priklausomybės nuo iškastinio...