Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas Robertas Povilaitis pareigas atliko aplaidžiai, kai išnagrinėjo teikimą dėl bausmės sugriežtinimo jį apvogusiam vagiui. Tai pirmadienį konstatavo Teisėjų garbės teismas, išnagrinėjęs teisėjui iškeltą drausmės bylą. Tiesa, atsakomybės R. Povilaitis išvengė – Garbės teismas nusprendė, kad teisėjui pakankamai griežta bausmė bus tai, kad jo byla buvo apsvarstyta viešai.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

R. Povilaičiui priimtą sprendimą dar galima apskųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT).

Pasak Garbės teismo, teikimą dėl vienam vagišiui skirtos bausmės pakeitimo griežtesne išnagrinėjęs Šilutės teisėjas pareigas atliko aplaidžiai, nes atidžiai neperskaitė dokumentų. Būtent juose buvo nurodyta, kad R. Povilaičiui teks svarstyti klausimą dėl bausmės sugriežtinimo vagišiui, nuo kurio jis toje pačioje byloje asmeniškai nukentėjo.

„R. Povilaitis neatliko konkrečios teisėjo pareigos tinkamai išanalizuoti pateiktą medžiagą ir pasirengti procesinio sprendimo priėmimui, – konstatavo Garbės teismas. – Šis teisėjo nusižengimas įvertintinas kaip aplaidus elgesys, dėl kurio atsirado ir kitų padarinių: teisėjas nepastebėjo, kad baudžiamojoje byloje jis pripažintas nukentėjusiuoju ir negali nagrinėti teikimo dėl nuteistajam paskirtos bausmės pakeitimo, o nepastebėjęs šios aplinkybės – nepranešė apie tai teismo pirmininkui ir nenusišalino nuo teikimo nagrinėjimo“.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija buvo konstatavusi, kad R. Povilaitis pažemino teisėjo vardą bei pakenkė teisminės valdžios autoritetui.

Iškelti drausmės bylą Šilutės teisėjui pasiūlė Klaipėdos apygardos teismas. Teikime buvo nurodyta, kad iš Rusnės miestelyje gyvenančios R. Povilaičio motinos garažo buvo pagrobta teisėjui priklausanti žoliapjovė už 580 litų. Kai pareigūnai nustatė vagis ir ištyrė baudžiamąją bylą, paaiškėjo, kad nuo jaunų nusikaltėlių nukentėjo net 18 asmenų.

Kad nekiltų abejonių, jog Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjai gali priimti šališką nuosprendį, bylą buvo nuspręsta perduoti kito rajono - Šilalės rajono apylinkės teismui. Šis bylą išnagrinėjo ir vagišiams priėmė apkaltinamąjį nuosprendį.

Tiesa, vienas vagišių, nors jau kartą ir buvo teistas, už grotų nesėdo - R. Povilaičio kolegos jam skyrė dvejų metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant būti namuose nuo 22 iki 6 valandos bei dalyvauti Pataisos inspekcijoje vykdomoje „Asmenų, padariusių nusikalstamas veikas nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams socialinės reabilitacijos programoje“.

Kadangi nuteistasis šių nurodymų nesilaikė, Šilutės rajono pataisos inspekcija kreipėsi į Šilutės rajono apylinkės teismą ir paprašė vyrui skirti griežtesnę, su laisvės atėmimu susijusią bausmę.

Ši byla atsidūrė ant R. Povilaičio stalo. Pagal įstatymus teisėjas privalėjo nusišalinti nuo Pataisos inspekcijos teikimo nagrinėjimo, tačiau to nepadarė - bylą išnagrinėjo ir jį apvogusiam vyrui skyrė 45 parų areštą. Bausmę teisėjas įpareigojo atlikti policijos areštinėje poilsio dienomis.

Ši R. Povilaičio nutartis netrukus buvo panaikinta - Klaipėdos apygardos teismas nustatė, kad buvo išimtinai šiurkščiai pažeistas ne tik baudžiamojo proceso įstatymas dėl asmens teisės į teisingą ir nešališką teismą, bet ir su tuo susiję teisminės etikos reikalavimai.

Nuo bylos nagrinėjimo nusišalinti turėjęs, bet to nepadaręs ir apie savo sąsajas su nuteistuoju teismo pirmininkės neinformavęs R. Povilaitis teisinosi, kad nepastebėjo, jog toje pačioje byloje buvo pripažintas nukentėjusiuoju. Temidės tarnas teigė, kad nuteistojo niekada nebuvo matęs ir jo nepažinojo, be to, nei nuteistajam atstovavęs advokatas, nei valstybės kaltinimą palaikęs prokuroras posėdyje nepareiškė nušalinimo.

R. Povilaitis pripažino, kad padarė pažeidimą, tačiau tikino, jog į šią situaciją galėjo pakliūti bet kuris Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas - dėl galimo šališkumo nė vienas jų negalėjo nagrinėti nuosprendžio pakeitimo klausimo šioje byloje, ji iš karto turėjo būti perduota kita rajono teismui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (1)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Vietoj pagalbos 112 – policininko kerštas: skandalinga istorija klampina jau ir policininkę (8)

Skandalinga byla, kurioje kaltinimai dėl tarnybos įgaliojimų viršijimo, piktnaudžiavimo tarnybine...

Naujos šiurpą keliančios nusikaltėlių taisyklės: mirtis jau alsuoja į nugarą (97)

Dėl įvairių nusikaltimų už grotų patekę daugybę kartų teisti Širvintų ir Ukmergės rajono...

Oksana Pikul – atvirai apie lemtingą rytą, iškeltą sąlygą Simui ir šoko ištiktą sūnų (914)

Sekmadienio rytą Jasaičių šeimą sukrėtęs skandalas turi ir kitą pusę. Tėvų kivirčą matė...

Pareigūnai šokiruoti: britų pora ilgiau nei metus namuose laikė sekso vergę (24)

Jungtinės Karalystės (JK) policija paviešino informaciją apie įvykdytą nusikaltimą, kurio...

„Barclays“ vadovas: dabartinė padėtis primena prieškrizinius laikus (4)

Sugrįžęs optimizmas dėl pasaulio ekonomikos augimo stipriai primena laikus prieš 2008-ųjų...

Rusija uždraudė šalies kino teatruose rodyti filmą „Stalino mirtis“ (1)

Rusijos kultūros ministerija uždraudė satyrinę komediją apie Sovietų Sąjungos diktatoriaus...

LRT taryba užkirto kelią Jakilaičiui užimti generalinio direktoriaus kėdę papildyta (475)

Antradienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) taryba patikslino kandidatams į...

Dakaro rekordininkas Juknevičius: čia jau stebuklas, kad šiuo automobiliu užėmėm tokią vietą (43)

Antradienio naktį į Lietuvą grįžę Baltijos šalių rekordininkai Dakaro ralyje Antanas...

Užkalnis gina linčiuojamą Jagelavičiūtę: ji viena iškiliausių šių dienų asmenybių (42)

Agnei Jagelavičiūtei pasirodžius reklaminiuose Lietuvos 100-mečio sveikinimų stenduose bei vaizdo...