Kartu su I. Bružaite prieš teismą stojo ir jos pažįstami – Olegas Feofanovas bei Karolis Važnevičius.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos ir Vilniaus apygardos prokuratūros pareigūnai yra nustatę, kad I. Bružaitė balandžio 13 d. priėmė 800 litų kyšį iš dviejų statistikos surašinėtojomis laikinai norėjusių moterų.

Bylos duomenimis, nuo 2011-ųjų sausio mėnesio I. Bružaitė buvo atsakinga už asmenų atranką į Statistikos valdybos darbuotojus, gyventojų ir būsto surašymui atlikti.

Įtariama, kad valstybės tarnautoja savo draugams pasiūlė surasti pažįstamų, norinčių dirbti šį darbą. Kai dvi moterys išlaikė reikalingus testus ir buvo atrinktos darbui, iš jų buvo pareikalauti kas mėnesį sumokėti po 200 Lt.

Apie tai laikiną darbą gavusios moterys pranešė STT, kurie pradėjo tyrimą, o kai pinigus už dviejų mėnesių darbą perdavė valstybės tarnautojai, iš karto šią sulaikė.

I. Bružaitė į vedėjos pareigas buvo paskirta sausio 7 d., įvykus atrankai Gyventojų ir būstų surašymo skyrių vedėjų Vilniaus mieste ir apskrityje pareigoms užimti. Jos vadovai yra teigę, kad pastabų ir nusiskundimų dėl darbo etikos ar darbo kokybės per visą laikotarpį dėl šios darbuotojos nebuvo gauta.

Penktadienį teismui atvertus kyšininkavimo bylą ji net nebuvo pradėta nagrinėti iš esmės – dėl ligos negalėjo dalyvauti vieno kaltinamųjų advokatas. Kyšininkavimo aplinkybes teisėja Jūratė Damanskienė žada pradėti aiškintis vasario pradžioje.

Šią bylą prokurorai iš pradžių perdavė Vilniaus miesto 3 apylinkės teismui, tačiau jis nusprendė, kad ji teisminga Vilniaus apygardos teismui – spalį įsigaliojus Baudžiamojo kodekso pataisoms kyšininkavimas priskiriamas prie sunkių nusikaltimų. Tiesa, trijulė bus teisiama pagal senąjį kodeksą, todėl jiems gresia gerokai švelnesnės bausmės, nei jos yra numatytos naujajame baudžiamajame įstatyme.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltę pripažino tik K. Važnevičius.