aA
Vilniaus apygardos teismas apylinkės teismui grąžino dar kartą nagrinėti dėl kurstymo prieš rusus išteisinto Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiojo specialisto Dariaus Kielos bylą.
Darius Kiela
© DELFI / Andrius Ufartas

Šią savaitę Vilniaus apygardos teismas nepaskelbė, ar D. Kiela pagrįstai išteisintas šioje byloje. Teisėjas Artūras Šumskas sakė, kad kolegija nepasisako, pagrįstai ar nepagrįstai D. Kiela išteisintas, nes jam surašytas nuosprendis neatitinka nuosprendžio surašymui keliamų reikalavimų.

Prokuratūra prašo D. Kielą pripažinti kaltu ir uždrausti jam penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje, taip pat nubausti laisvės apribojimu dvejų metų laikotarpiui, uždraudžiant išeiti iš namų nuo 22 iki 6 valandos.

Tarnautojui buvo pateikti kaltinimai, susiję su trimis jo parašytais komentarais. Pavyzdžiui, vieną komentarą D. Kiela parašė prie pernai vasarį paskelbto straipsnio apie Karaliaučiaus srityje planuojamas Rusijos karines pratybas. Komentare jis rašė, kad Rusija yra Lietuvos ir viso pasaulio priešas, skurdo, bado ir nevykėlių šalis, kuri bus sunaikinta.

Kitame komentare apie Rytų Ukrainoje kovojančius Rusijos remiamus separatistus D. Kiela džiaugėsi, kad buvo nužudyti „kacapai“, nes jie patys nužudė tūkstančius žmonių, todėl dabar „kacapų kūnais nukloti Ukrainos laukai, kacapų kūnai nesurenkami ir pūna mūšių laukuose, bet vienas privalumas iš kacapų, kad išsigimusios Rusijos kareivių lavonai tręšia Ukrainos žemę.“

Vilniaus miesto apylinkės teismas liepą paskelbė, kad D. Kielą išteisina. Remdamasis specialistų išvadomis, jis pažymėjo, kad didžioji dalis D. Kielos komentarų buvo nukreipti ne prieš rusų tautą, o jos dalį – kareivius, įvykdžiusius ir vykdančius nusikalstamas veikas.

„Viešoje erdvėje yra visuotinai pripažinta, kad Rusijos Federacija okupavo ir aneksavo kitos valstybės Ukrainos teritoriją – Krymo pusiasalį, organizavo ir dalyvauja ginkluotame konflikte Rytų Ukrainos teritorijoje, už ką jai taikomos politinės ir ekonominės sankcijos. Taip pat pripažįstama, kad Rusijos Federacija vykdo agresyvią politiką kitų valstybių atžvilgiu, propaguoja rusišką šovinizmą, grasina ginkluotais konfliktais kaimyninėms valstybėms. Lietuvos Respublikos prezidentė įvardijo Rusijos Federaciją kaip teroristinės organizacijos požymių turinčią valstybę, politologai įvardija šią valstybę kaip „švelnaus fašizmo“ požymių turinčią šalį, veiksmus Ukrainoje įvardija kaip nusikalstamus“, – rašoma apylinkės teismo nuosprendyje.

Tuo metu prokurorė Olga Šleiterienė sako, kad negalima tyčiotis ir iš Rusijos karių, o D. Kiela kurstė neigiamus visuomenės narių neigiamus jausmus. Ji mano, kad išteisinamasis nuosprendis turi būti panaikintas.

D. Kiela teismui aiškino, kad savo veiksmais jis Baudžiamojo kodekso nepažeidė, o išdėstė asmeninę pilietinę poziciją dėl agresyvios Rusijos politikos.

„Neskatinau smurtauti tautybės, mano nuomonė tik apie valstybę, kuri elgiasi agresyviai“, – per posėdį lapkritį teigė vilnietis.

Išteisintasis sakė, kad nėra priešiškai nusiteikęs nė prieš vieną tautą.

Du aukštojo mokslo diplomus turintis vyras tvirtino, kad jį sukrėtė kanale „YouTube“ pamatyti vaizdai apie nukautus ukrainiečių karius ir civilius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Venesueloje bręsta pokyčiai: šie protestai visai kitokie, nei anksčiau – kyla patikimiausi režimo rėmėjai (8)

Trečiadienį tūkstančiai Venesuelos gyventojų išėjo į gatves protestuoti prieš, ko gero,...

Vienas brangiausių Europos viešbučių laukia lietuvių antplūdžio: čia prisistatyti ubagais neapsiverčia liežuvis (106)

Norite suvokti, ar jau esate turtingas, ar dar toli gražu? Paprasčiausiai atsakykite į klausimą...

9 kiaušinių pakuotės ir krentantis Putino reitingas: kaip rusai gyvena 2019 metais (1288)

Vietoje įprastos dešimties kiaušinių pakuotės – dėžutė su devyniais. Tokį vaizdą Rusijos...

Albinas Januška: klysta manantys, kad Šimonytė pralaimės Nausėdai (1374)

Jei prezidento rinkimų antrame ture susirungs Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda , bent dalis...

VRK iš rinkimų kovos Vilniaus miesto savivaldybėje pašalino dainininką Baumilą (111)

Vyriausioji rinkimų komisija ( VRK ) ketvirtadienį išbraukė 11 pretendentų dalyvauti savivaldos...

Lietuvėms siūlo procedūrą, po kurios išmesite pudrą: gydytoja vertina skeptiškai (70)

Lietuvoje prieš pusmetį atsiradusi grožio rinkos naujovė –„B.B. Glow“, kitaip veido odos...

Mokslininkai ieško atsakymų į klausimą – ką iš tikrųjų slepia besaikis pirkimas? (5)

Kai prieš didžiąsias metų šventes matome lentynas šluojančius pirkėjus, randame logišką...

Karolis Vyšniauskas apie paskutinį interviu su Jonu Meku: jis buvo fiziškai nusilpęs, bet pilnas bene vaikiško entuziazmo (30)

Lietuvą apskriejus žiniai apie tai, kad savo namuose Jungtinėse Amerikos valstijose mirė garsus...