EŽTT buvusio prokuroro byla prieš mūsų valstybę buvo pripažinta kaip viena svarbiausių, ją nagrinėjo Didžioji 17 teisėjų kolegija. 2008-ųjų vasario 5 d. nusprendė, kad tiriant K. Ramanausko veiką bei nagrinėjant bylą Lietuvos teismuose, buvo pažeista Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija.

Strasbūro teismas jam iš Lietuvos priteisė 30 tūkst. eurų patirtai žalai atlyginti.

Po šio sprendimo, atsižvelgdama į Strasbūro teisėjų sprendimą, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo plenarinė sesija atnaujino seniai išnagrinėtą bylą ir panaikino K. Ramanauskui kaltinimus. Tai vienas rečiausių atvejų Lietuvos teismų istorijoje.

Prokuroras K. Ramanauskas buvo nuteistas už kyšio paėmimą. Už bylos vienam asmeniui nutraukimą prokuroras per du kartus paėmė 2,5 tūkst. JAV dolerių. STT tyrimas buvo atliekamas panaudojant nusikalstamos veikos imitavimo modelį. Kaltinamajam buvo skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė.

Apie dabartinį tyrimą pareigūnai nekalba. Tyrimą kuruojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius tik patvirtino, jog ketvirtadienį, baigiantis dviejų parų sulaikymo terminui, planuojama kreiptis į teismą dėl įtariamojo K. Ramanausko suėmimo.