aA
Piktnaudžiavusi buvusi teisėja Virginija Kazlauskienė padarė didelę neturtinę žalą valstybei, todėl jos veiksmai negali būti pripažinti tarnybiniu ar drausminiu nusižengimu, paskelbė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).
Virginija Kazlauskienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tuometinė Šiaulių teisėja V. Kazlauskienė sužinojusi, kad teisme bus sprendžiamas suėmimo skyrimo jos sūnui klausimas, pasinaudojo pažintimi su kita teisėja. Kalbėdama telefonu jis užuominomis paprašė nesuimti sūnaus.

„Prašymas, kad kita teisėja neskirtų suėmimo kasatorės sūnui, kurį kasatorė bando pateisinti motinos rūpesčiu, nedera su įpareigojimu kiekvienam teisėjui nepiktnaudžiauti savo tarnybine padėtimi, siekiant paveikti kitų asmenų sprendimus, nesiekti naudos sau, savo šeimai, artimiesiems, naudojantis tarnybine padėtimi, vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti, nenaudoti savo pareigų, galių ir vardo, siekdamas paveikti kitų asmenų sprendimą, kuris sukeltų interesų konfliktą“, – paskelbė Aukščiausiasis Teismas.

Nepaisant V. Kazlauskienės prašymo, suėmimas jos sūnui buvo skirtas. Tuomet žiniasklaida skelbė, kad teisėjos sūnus įtartas organizavęs bendrininkų grupę, kurios nariai, vilkėdami policininkų uniformą, apiplėšinėjo Šiaulių miesto ir rajono verslininkus.

Nuteista eksteisėja skundėsi pernelyg dideliu žiniasklaidos dėmesiu jos bylai.

Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad susidomėjimas byla susijęs ir su V. Kazlauskienės eitomis teisėjos pareigomis, o jos naudojimasis tarnybine padėtimi siekiant palankaus procesinio sprendimo savo šeimos nariui neabejotinai mažina visuomenės pasitikėjimą ne tik asmeniškai jos, kaip teisėjos, tačiau ir kitų teisėjų veiklos objektyvumu, skaidrumu, sąžiningumu, taip pat sukelia didelių abejonių visa teismų sistema.

V. Kazlauskienė ir dar du jos kolegos į Specialiųjų tyrimų akiratį (STT) pateko 2011 metais. Tuo metu Telšių rajono apylinkės teismo pirmininkui buvo pateikti įtarimai dėl kyšininkavimo. Tačiau ši byla galutinai baigta tik dabar – Aukščiausiajam Teismui priėmus galutinę ir neskundžiamą nutartį.

Bylą iš pradžių nagrinėjo Kauno apygardos teismas, paskui ją kelis kartus peržiūrėjo Apeliacinis teismas. Nuosprendžius ir bausmes buvusiai teisėjai teismai keisdavo. Aukščiausiajame Teisme ji nagrinėta ir 2016 metais.

V. Kazlauskienė teismui perduota su keliais kaltinimais – dėl piktnaudžiavimo, kito teisėjo papirkimo. Byla dėl papirkimo nutraukta suėjus senaties terminui, dėl kaltinimo piktnaudžiavimu ji išteisinta, neįrodžius kaltės. Bylos buvo nutrauktos ir su V. Kazlauskiene teistiems teisėjams.

Lietuvos apeliacinis teismas šiemet vasarį pakeitė Kauno apygardos teismo 2014 metų nuosprendį, taip pat ir jo dalį dėl V. Kazlauskienei skirtos bausmės ir paskyrė jai naują bausmę.

V. Kazlauskienei skirta 7532 eurų dydžio baudą, įpareigojant ją sumokėti į valstybės biudžetą per vienus metus.

Eksteisėja skundėsi, kad ji nubausta du kartus, nes, jai atlikus paskirtą lygtinę laisvės atėmimo bausmę, Lietuvos apeliacinio teismas šiemet vasarį skyrė antrą bausmę – baudą. Vienu nuosprendžiu V. Kazlauskienei skirta vienų metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, atidedant jos vykdymą vieniems metams. Šis nuosprendis nebuvo galutinis, kol byla išnagrinėta, teisėja atliko lygtinę bausmę, o nauju nuosprendžiu skirta nauja bausmė – piniginė bauda.

Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad V. Kazlauskienė, pati būdama teisininkė ir suvokdama, kad bausmė dėl lygtinio laisvės atėmimo yra panaikinta, nesikreipė dėl tolesnio įpareigojimų vykdymo į kompetentingas institucijas (probacijos tarnybą), nesiskundė dėl to nei teismams, nei kitoms institucijoms.

Pasak teismo, skirta piniginė bauda yra teisinga ir atitinka bausmės paskirtį.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šapoka tiki, kad Kalėdų dvasia padės rasti sutarimą dėl biudžeto (121)

Rytoj Semas žada galutinai apsispręsti dėl kitų metų valstybės biudžeto . Ar tikrai gyvenimas...

LKL teisėjų galva – apie peštynes Kaune ir Šaro veiksmus jose, skandalą Pasvalyje bei galimas sankcijas laida „Krepšinio zona“ (43)

Pastarosios dienos Lietuvos krepšinyje buvo tokios karštos ir aistringos, kad suvaldyti aikštėse...

Puidoko pataisoms – rimtos teisinės kliūtys: prasmę grindžia atimtų vaikų istorijomis (308)

Parlamentaro Mindaugo Puidoko ir jo kolegų pateiktoms pataisoms dėl smurto prieš vaikus sampratos...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (596)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Andrius Tapinas. Spjausit mokytojams į akis? Nesistebėkit, jei bus atsakymas (1454)

„Išėjo ne tiek ir daug žmonių “ – viešai sako premjeras Saulius Skvernelis .

Paskelbti apdovanojimų M.A.M.A 2018 nominantai: įvertintas ir pasaulinę šlovę pelnęs lietuvis hito „In My Mind“ autorius (31)

Pirmadienio vakarą sostinėje žinomi šalies atlikėjai, muzikos prodiuseriai, vadybininkai ir...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Ugnies ženklams (8)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Sinoptikai žada tikrą žiemą: Lietuvą užgrius sniegas ir šaltis (108)

Antradienio dieną bus debesuota su pragiedruliais. Kritulių nedaug ir tik vietomis, didžiausia...

Kraupus Rusijos maniako liudijimas: nužudęs dukros mokytoją, davė pinigų laidotuvėms (7)

Buvusį Rusijos policininką, jau atliekantį laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už 22...

Gaisrą išgyvenęs šuo parodė tikrą ištikimybę: šeimininkų laukė ištisas savaites

Kalifornijoje , Paradaiso mieste siaučiantys miškų gaisrai jau spėjo pasiglemžti 85 gyvybes....