aA
Klaipėdos antstolį Albiną Zenkevičių internete išplūdęs klaipėdietis Artūras Bogačiovas išvengė griežtos bausmės – teismas nusprendė vyrui neapriboti laisvės ir už valstybės tarnautojui prilyginto antstolio įžeidimą skyrė 40 MGL dydžio (5 200 litų) baudą.
Antstolį internete išplūdęs klaipėdietis: kodėl turėjau mokėti už darbą, jeigu pinigų neišieškojo?
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Šią nuobaudą A. Bogačiovas privalės sumokėti per du mėnesius. Be to, nuteistasis baudžiamojoje byloje nukentėjusiuoju pripažintam antstoliui privalės sumokėti 1 000 Lt neturtinės žalos atlyginimą bei padengti 2 000 Lt atsiėjusias proceso išlaidas.

Klaipėdos apygardos teismas pakeitė A. Bogačiovui skirtą bausmę – anksčiau jo bylą išnagrinėjęs apylinkės teismas buvo nusprendęs nuteistajam skirti laisvės atėmimo 9 mėnesiams bausmę, jos vykdymą atidedant metams. Per šį laikotarpį vyras negalėjo išvykti iš gyvenamosios vietos ilgesniam kaip 7 parų laikotarpiui.

Bausmę pakeisti prašė pats A. Bogačiovas, aiškinęs, jog apylinkės teismas nepagrįstai skyrė griežčiausią įstatyme numatytą sankciją.

„Su teismo nustatytomis faktinėmis aplinkybėmis, veikų kvalifikavimu, taip pat priteista neturtinės žalos suma ir proceso išlaidomis sutinku, jų neginčiju, tačiau manau, kad teismas man nepagrįstai paskyrė sankcijoje numatytą pačią griežčiausią bausmės rūšį, todėl nuosprendis dėl neteisingai paskirtos bausmės keistinas“, – skunde rašė klaipėdietis.

Nuteistojo apeliacinį skundą išnagrinėjęs teismas sutiko su A. Bogačiovo nurodytais argumentais.

„A. Bogačiovas nusikalto pirmą kartą, anksčiau neteistas ir nebuvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, – pabrėžė teismas. – Jis padarė dvi nusikalstamas veikas, priskiriamas nesunkių nusikaltimų kategorijai, teismo posėdžio metu savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Šią aplinkybę teismas pripažino jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Neigiamai jį charakterizuojančios medžiagos byloje tai pat nėra“.

A. Bogačiovas buvo nuteistas dėl dviejų vieno uostamiesčio dienraščio internetinėje svetainėje parašytų komentarų – juose vyras antstolį išvadino „tikru gyvuliu, kuris nieko švento neturi“, „neeiliniu šunsnukiu“, be to, jį net apkaltino sukčiavimu ir kyšininkavimu.

Teismas konstatavo, kad tokiais savo komentarais internetinėje svetainėje A. Bogačiovas įžeidė savo pareigas einantį valstybės tarnautoją.

„Noriu pažymėti, kad bendrąja prasme nesu neigiamai nusistatęs prieš antstolius, kurie vykdo įstatymais jiems pavestas funkcijas, tame tarpe ir prieš nukentėjusįjį A. Zenkevičių, – teismui aiškino nuteistasis. – Tuos veiksmus, už kuriuos mane teismas nuteisė, iššaukė, mano manymu, teisės aktų, kurie reglamentuoja antstolių darbą, netobulumas: iki šiol esu įsitikinęs, kad antstolio darbo apmokėjimas turi būti visiškai ar bent jau iš dalies susietas su galutiniu jo atlikto darbo rezultatu. Manau, yra nelogiškas toks teisinis reglamentavimas, kai išieškotojui vykdomojoje byloje iš skolininko nieko neišieškoma, po to tas pats išieškotojas, jau ir taip būdamas nukentėjęs, praradęs pinigus, privalo antstoliui sumokėti dideles pinigų sumas už darbą be jokio rezultato“.

Nuteistasis aiškino, kad būtent į tokią situaciją buvo papuolęs ne tik jis asmeniškai, bet ir kiti jo giminaičiai. „Tai iš esmės ir sąlygojo mano neigiamus pasisakymus internetinėje erdvėje“, – sakė klaipėdietis.

DELFI primena, kad antstoliui A. Zenkevičiui iškelta baudžiamoji byla šiuo metu yra nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme – valstybės tarnautojui prilygintam antstoliui yra pateikti kaltinimai dėl kyšio reikalavimo ir paėmimo bei dokumento suklastojimo.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Orai: šiluma netruks atslūgti (7)

Savaitgalį plūstelėjusi šiluma greitai pakeitė gamtos vaizdą. Tačiau ši maloni šiluma jau...

Po siaubingos šeimos dramos – netikėta teisėjų reakcija: kaltė tenka ir valstybei (96)

Ką tik pagimdytą kūdikį nužudžiusi, o paskui jo lavonėlį rūsyje slėpusi jauna motina...

NT rinka kaista: Lietuvos bankas raudonos lemputės dar nedega, bet nerimo ženklų yra (207)

Lietuviams šiuo metu šluote šluojant būstus, o statytojams nespėjant jų statyti, Lietuvos banko...

Vitoldas Jančis, specialiai DELFI iš JAV | D+

Ištrūko iš Sibiro ir emigravo į JAV: amerikiečiai juos vadindavo lenkų mafija, nes beveik visada gyvendavo naujame name

Veiksmo vieta – Long Bičo miestas, priklausantis Los Andželo apygardai, jaukus namas vienoje...

Vilniuje – naujos galimybės praleisti laisvalaikį: pomėgiais panašėjame į Paryžių? (34)

Jau netrukus sostinėje duris atvers nauja parodų erdvė. Čia neišvysime klasikinio galerijos...

Kaip atpažinti, kada tai nuovargis, o kada – perdegimas: yra 3 pagrindiniai simptomai (3)

„Žmogaus studijų centro“ atlikti Lietuvos organizacijų tyrimai rodo, kad aukštą ir labai...

Rusija išsiunčia 20 Čekijos diplomatų (221)

Reaguodama į 18 Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Prahos , Rusija paskelbė 20 Čekijos...

Buksuojantys „Pacers“ panaikino 20 taškų deficitą, tačiau galiausiai nusileido „Hawks“ ekipai (10)

Apmaudžią nesėkmę NBA pirmenybėse patyrė Indianos „Pacers“ (26-29) ekipa. Indianapolio...

Po vienos vyro frazės ryžosi keisti gyvenimą: reikėjo pamatyti jo veidą (32)

Turiu vyrą ir du vaikus. Esame iš pažiūros standartinė šeima. Labai senamadiška: niekada...

Algis Bumblauskas | D+

Gero karo nebūna: kas iš tiesų vertė partizanus stoti į kovą ne tik su okupantais, bet ir jų talkininkais – vietos kolaborantais? (3)

Vis labiau į praeitį tolsta baisusis pokaris, bet partizanų kovos aidai iki šiol netyla, vis dar...