Prieš savo sutuoktinį smurtavusi buvusi sinoptikė Tatjana Kempi išsaugojo laisvę – teismas moteriai suteikė dar vieną galimybę ir nuteistosios nutarė nesiųsti į pataisos namus, o vietoj to jai skyrė papildomus įpareigojimus.

Bet jeigu juos pažeis, T. Kempi greičiausiai laisvės daugiau nebeišsaugos – lygtine laisvės atėmimo bausme nuteistai buvusiai sinoptikei šiuo metu yra iškeltos dvi baudžiamosios bylos dėl naujų smurto prieš sutuoktinį atvejų.

Vilniaus apygardos teismo teisėja Vitalija Norkūnaitė ketvirtadienį paskelbė, kad panaikina apylinkės teismo nutartį, kuria buvo panaikintas T. Kempi skirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimas. Teisėja nutarė nuteistajai suteikti dar vieną galimybę – laisvėje palikta nuteistoji įpareigota pusę metų gyventi atskirai nuo savo sutuoktinio, be to, jai nurodyta gydytis nuo alkoholizmo.

„Teismas sutinka su žemesniojo teismo padaryta išvadą, kad yra formalūs pagrindai panaikinti bausmės vykdymo atidėjimą, tačiau, kita vertus, T. Kempi vykdė jai skirtus įpareigojimus, visada laiku atvykdavo į Probacijos tarnybą, nebuvo bausta administracine tvarka, dirba, dalyvavo smurtinį elgesį keičiančiose programose, atlygino turtinę žalą Ligonių kasoms“, – pažymėjo teisėja.

Anot jos, pastaruosius dvejus mėnesius T. Kempi nevartoja alkoholio.

„T. Kempi deda pastangas keisti savo netinkamą elgesį, tačiau dėl turimo priklausomumo alkoholiui ir susiklosčiusių šeiminių aplinkybių – su nukentėjusiuoju gyvena viename bute, šios pastangos nėra pakankamos pasiekti bausmės vykdymo atidėjimo tikslus, – pažymėjo V. Norkūnaitė. – Jos naujai padaryti nusikaltimai išimtai susiję su tuo, kad ji vartoja alkoholį ir pavartojusi pradeda konfliktuoti su savo sutuoktiniu, su kuriuo gyvena viename bute, todėl įstatymas numato galimybę dar labiau sugriežtinti įpareigojimus ir suteikti dar vieną galimybę nuteistajai koreguoti savo elgesį – kad bausmės tikslai būtų pasiekti be realaus bausmės atlikimo.“

Vilniaus apygardos teismo nutartis įsigaliojo nuo jos paskelbimo, todėl arba T. Kempi, arba jos sutuoktinis jau artimiausiu metu privalės išsikraustyti iš namų. Nuteistoji greičiausiai nesuprato, kokį įpareigojimą jai skyrė teisėja, nes po nutarties paskelbimo žurnalistams sakė, kad greičiausiai ir toliau gyvens su vyru, nes neturi kitos galimybės.

Tiesa, anksčiau, kai buvo nagrinėjamas T. Kempi skundas dėl jai skirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo panaikinimo, nuteistoji sakė, kad galėtų išsinuomoti kitą būstą ir atskirai gyventi nuo savo sutuoktinio. Tačiau ji baiminosi, kad neteks visų pajamų – kadangi vyras niekur nedirba ir gauna nedidelę neįgalumo pašalpą, esą jai tektų mokėti už abu butus.

T. Kempi buvo nuteista dėl daugybės smurto atvejų prieš sutuoktinį – nuo alkoholio apsvaigusi moteris vyrą daužydavo keptuve, taburete, šampano buteliu, o kartą išlaužė stalo dalį ir ėmė daužyti per galvą.

Kai praėjusių metų gegužės 26 d. buvo paskelbtas nuosprendis ir iki to laiko Lukiškėse laikyta T. Kempi buvo paleista į laisvę, nuteistoji prisiekinėjo, kad pakeis savo gyvenimą ir daugiau ne tik kad nevartos alkoholio, bet ir nesmurtaus prieš sutuoktinį, o tai, kas įvyko, bus skaudi pamoka ne tik jai, bet ir sutuoktiniui. Deja, tai buvo tik tušti žodžiai – nepraėjus nė mėnesiui moteriai buvo iškelta baudžiamoji byla, nes ji per Jonines girta vėl mušė savo vyrą.

Kad smurtauja prieš sutuoktinį, T. Kempi neigia, tačiau sako, kad dėl to, kas nutinka namuose, kaltas tik jis pats.

„Todėl, kad jis mane provokuoja, pradeda prie manęs kabinėtis – pavyzdžiui, po darbo noriu ant fotelio pailsėti, o jis pradeda rankomis mosikuoti, arba – girtas sako, kad jeigu neateisiu į virtuvę, užmušiu – jis mane įžeidinėja, todėl aš afekto būsenoje netinkamai elgiuosi“, – teisme sakė moteris.

Ji taip pat pažymėjo, kad ne viskas, ką sako jos sutuoktinis, yra tiesa.

„Aš jo nemušu – tai kaip kažkokia manija, jis išgeria ir pradeda triukšmauti, paskutinį kartą jį policija paėmė, kaimynai pareigūnus jam iškvietė, o aš niekada niekur nebėgu ir laukiu policijos, nes jis mane provokuoja“, – sakė T. Kempi.

Ji tikino, kad išlaiko savo vyrą – ne tik gauna pensiją, bet ir papildomai dirba. O vyras – nedirba, bet vis reikalauja, kad ši nupirktų alaus.

„Visos problemos kyla dėl jūsų girtavimo, nes kiekvieną kartą, kai tik pavartojate alkoholį, pasireiškia smurtas“, – buvusiai sinoptikei replikavo valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė Danutė Mekionienė.

„Bet jis pats nueina į parduotuvę ir nuperka alaus“, – T. Kempi, atrodo, taip ir nesupranta, kad jai reikia keisti gyvenimo būdą. Ji taip pat sakė, kad neketina palikti savo vyro – apie skyrybas net negalvoja.

Smurtavo daugiau kaip metus

Praėjusių metų gegužę T. Kempi bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad moteris nesunkiai sutrikdė savo sutuoktinio I. Kornejevo sveikatą, jam sukėlė fizinį skausmą ir net kančias bei grasino jį nužudyti, o šie grasinimai buvo realūs.

Buvusi sinoptikė kaltę pripažino, teisme sakė, kad gyvenimo nuopolis ją ištiko po tragiškos sūnaus mirties.

„Sūnui buvo vos ne 30 metų ir jis pats išėjo iš gyvenimo“, – šeimą sukrėtusią dramą atskleidė buvusi sinoptikė.

T. Kempi nusikaltimus padarė nuo 2016 m. vasario 29 iki 2017 m. kovo 27 d. Nustatyta, kad 2016 m. vasario 29 d. T. Kempi savo sutuoktiniui I. Kornejevui keturis kartus smogė į galvą keptuve, balandžio 1 d., būdama neblaivi (nustatytas 1,98 prom. girtumas), medine pjaustymo lazdele sutuoktiniui trenkė per galvą.

Po to, balandžio 16 d., vėl būdama apsvaigusi nuo alkoholio, moteris sutuoktiniui plaktuku trenkė į dešinės rankos plaškatą, dar po dviejų savaičių tuo metu, kai jos sutuoktinis sėdėjo ant sofos, tuščiu šampano buteliu du kartus smogė į veidą.

Birželio 24 d. moteris vyrui ne mažiau penkis kartus taburete smogė į galvą, bet pataikė tik du kartus.

Liepos 14 d., būdama neblaivi (nustatytas 2,16 prom. girtumas) namuose elgėsi agresyviai, vyrą aptaškė vandeniu, o po to išlaužė kambaryje stovėjusio stalo dalį ir kartą smogė į galvą.

Po šio nusikaltimo prokurorai siekė T. Kempi suimti, tačiau prašymo teismas nepatenkino, todėl laisvėje likusi moteris greičiausiai savo elgesį apmąstė ir kurį laiką prieš sutuoktinį nesmurtavo. O 2017 m. kovo 27 d. vyrą grasino nužudyti, sakydama, jog užmuš ir du kartus jam trenkė į galvą elektriniu virduliu.

Teisme atsiprašė sutuoktinio: Igori, atleisk

„Manau, kad persipildė mano kantrybė, visada stengiausi, kad mūsų šeimai netruktų pinigų, aš tiek laiko kentėjau“, – prieš metus sunkiai tramdydama ašaras teisme kalbėjo T. Kempi. Ji sakė, kad sėdi kaltinamųjų suole tik dėlto, jog jos vyras esą pirmas kreipėsi į policiją.

Moteris prisipažino, kad savo elgesio jokiu būdu nepateisina – būdama Lukiškėse permąstė savo gyvenimą ir suprato, jog padarė didžiulę klaidą nesugebėdama valdyti emocijų.

„Igori atleisk, kad taip gyvenime atsitiko dėl mano elgesio“, – teisme sutuoktinio atsiprašė moteris.

T. Kempi teisme pasakojo, kad išėjusi į pensiją gaudavo nedidelę išmoką, todėl šeimoje trūko pinigų – ji buvo priversta dirbti valytoja. Apie jai pateiktus kaltinimus ji nelabai ką galėjo papasakoti, skundėsi prasta sveikatos būkle ir tikino, kad prisimena tik paskutinį jai inkriminuotą epizodą, kai sutuoktiniui du kartus smogė elektriniu virduliu.

„Visi konfliktai kildavo dėl to, kad vyras man neleisdavo miegoti, žodinių konfliktų lyg ir nebuvo, – kalbėjo T. Kempi. – Paskutiniu metu praradau sąmonę, prisimenu tik paskutinį epizodą – tą dieną grįžau iš darbo, Igoris man davė 20 eurų, nuėjau į parduotuvę, nes nebuvo produktų, juos nupirkau ir dar paėmiau du 4,8 laipsnių stiprumo alaus. Norėjau atsipalaiduoti, nes mano darbas yra pakankamai sunkus. Ir jis, kiek žinau, išgėrė, atsigulė dieną, o aš ilgai nemiegojusi irgi priguliau, nes man vėl anksti ryte reikėjo keltis.

Bet atsibudau nuo triukšmo, nesupratau, kas vyksta, sakiau, nurimk, aš tave nužudysiu, bet tai – tik humoro forma. Juk taip ir draugams sakau, juokaudama. Ir Igorio agresija persikūnijo į mane. Daugiau neprisimenu – žinau, kad jis išbėgo į koridorių, taip, jam sudaviau tuo, kas pasitaikė po ranka. Ačiū Dievui, kad nieko baisaus neatsitiko. Dar po to išbėgau į koridorių, prašiau, kad kaimynai iškviestų policiją, bet kai ji atvažiavo, aš jau miegojau, buvau pavargusi.“

T. Kempi sutuoktinis: policija jai uždraudė kartu gyventi

Tuo metu T. Kempi vyras I. Kornejevas teisme žurnalistams sakė, kad sutuoktinės smurtą kentėjo daugybę metų, kartą jai policija buvo uždraudusi kartu gyventi, tačiau ji vis tiek grįžo namus. „Naktį kažkur praleido, o po to grįžo – o kur jai dėtis, negi lauke gyvens“, – sakė pensininkas.

I. Kornejevas prisipažino, kad pinigų gauna rinkdamas butelius. O juk prieš daugelį metų dirbo jūroje – penkerius metus plaukiojo su laivais. Vienos komandiruotės metu Antarktidoje ir susipažino su T. Kempi. Šiuo metu vos galą su galu suduriantis vyras tikino, kad būtent iš jo atlyginimo buvo nupirktas trijų kambarių butas.

„Tikrai ne iš sinoptikų atlyginimo jį buvo galima nusipirkti“, – teigė I. Kornejevas.

Tačiau šį butą sutuoktiniai pardavė 2016 m. vasario 29 d. – tądien, kai buvo įvykdytas pirmasis nusikaltimas. Paklaustas, ar po baisių įvykių vis dar myli savo žmoną, I. Kornejevas sakė: „Aš myliu tik šunis, daugiau nieko – anksčiau dar buvo motina ir sūnus. Visi taip gyvena ir – arba myli, arba – ne.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tėvų pasirinkimas lemia visos žmonijos ateitį: kuo tikėti – žmonių pasakojimais ar moksliniais tyrimais (79)

Vilnietis Algirdas savo antrojo sūnaus nusprendė visai neskiepyti , nes pirmajam po vakcinos neva...

Iš LFF stadiono išsišaipęs ispanas: yra ir kitas, garsesnis „Žalgiris“ (82)

Ispanijos futbolo grandų gretoms priskiriama „Sevilla“ komanda santykius su Vilniaus...

Neįvertinta Balkanų šalis, kurioje nėra turistų: paplūdimiai nuostabūs, o kainos juokingos (90)

Atsidūręs Albanijoje pasijunti tarsi patekęs ne į kitą šalį, o į kitą žemyną. Didingi...

Policija tiria Eugenijaus Ostapenko veiksmus feisbuke: tiesioginėje transliacijoje – nuoga moteris (48)

Skandalingai pagarsėjęs dainininkas Eugenijus Ostapenko (41) pastaruoju metu garsėja ne savo...

Skandalingo tyrimo duomenys: ką perkame brangiau nei vidutiniai europiečiai (424)

Daugelio ne maisto prekių kainos Lietuvoje yra didesnės nei kitose Europos Sąjungos valstybėse.

Vienintelis suknelės siluetas, kuris padailins bet kokią figūrą

Rasti tobulą suknelės formą, kuri papildytų ir padailintų jūsų figūros tipą, atrodo sunki...

Karbauskis įtaria, kad Grybauskaitė turėjo planą jį pakeisti: žinau, kas buvo daroma (663)

Valstiečių – žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis įtaria, kad rinkimus laimėjus jo partijai...

JAV: Kinija apmoko karo pilotus pavojingoms misijoms (52)

Kinija aktyviai stiprina savo karines oro pajėgas, kurias siekia papildyti naujais ilgo nuotolio...

Vasara baigtis neketina: po trumpos pertraukos vėl grįš +28 (20)

Šeštadienį sulauksime labai šiltų orų, bet popiet aplankysiančios liūtys atneš atvėsimą,...

Jankevičius VRK nariu siūlo skirti teisininką Taurą Rutkūną

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pasiūlė skirti teisininką Taurą Rutkūną...