aA
Rokiškio rajono Kriaunų muziejus neseniai gavo žemėlapį, kuris liudija, kad šis miestelis yra magnetinių anomalinių zonų centre. Muziejaus vedėja Algimanta Raugienė iki šiol apie tokius brėžinius buvo tik girdėjusi, o realybėje pamatė pirmą kartą.
Specialių ženklų yra ir Rokiškyje

Kriaunų muziejaus vedėja, būrėja ir ragana vadinama Algimanta Raugienė iš kraštiečio buvusio finansininko Vinco Kazanavičiaus neseniai sulaukė siuntinio. Jame – keletas senų žemėlapių. Vienas vokietmečio, kitas spausdintas Jungtinėse Amerikos Valstijose, o didžiausią susidomėjimą sukėlė trečiasis – aštuntojo dešimtmečio rusiškas anomalinių–magnetinių zonų žemėlapis (anomalija –nukrypimas nuo normos).

Pirmą kartą muziejaus vedėja išvydo tokį dalyką, nors iš kunigų yra girdėjusi, kad panašūs žemėlapiai egzistuoja. Gautasis - vien Rokiškio rajono. Pagal jį, kaip teigia A.Raugienė, Kriaunos iš visų pusių apsuptos magnetinių anomalinių zonų, kurios pažymėtos specialiu neįprastu ženklu. Moteris ištyrinėjo, jog tokių ženklų matyti ir Obelių krašte, Rokiškyje, bet aplink Rokiškį anomalinių zonų nepažymėta. Pavojingiausias kelias, jei tikėsime ženklais, nuo Kamajų į Rokiškį. Būrėja nustatė, kad jis eina anomalinės zonos centru.

Pavojai niekur nedingo

Nors žemėlapis spausdintas 1979–1980 metais, tačiau A.Raugienė neabejoja, kad pavojingosios zonos dėl teršalų, griuvėsių, civilizacijos niekur nedingo, o net išsiplėtė. Be to, ponios Algimantos skaičiavimais, veikia ir virš žemės – kai kur 20, o kai kur net 100 metrų.

„Jei tikėsime, kad žemė yra gyva, ji jau pradėjo kovoti su žmonių neprotinga jėga“, - mano muziejininkė. Pati A.Raugienė ne kartą yra pasakojusi, jog Kriaunos tarsi užburtas kraštas - čia dažniau nei kitur kariasi, skandinasi, skęsta, čia ypač daug nusikaltimų, avarijų, neprognozuojamo elgesio bei girtuoklysčių, „baigiančių subjauroti daugelio vyrų veidus“.

O nuo Juozapavos važiuojant į Kriaunas virš miestelio matoma tarsi „juoda aura“, pašnekovės teigimu, liudija negerus dalykus. Atvykėliai, Algimantos žodžiais, yra pasakoję, kad Kriaunose kartais net sunku pakelti kojas.

Seniūno antgamtinės jėgos neveikia

Kriaunų seniūnas Arvydas Rudinskas apie jokius žemėlapius nėra girdėjęs ir nepastebėjo, kad miestelyje ar seniūnijoje vyktų kokie antgamtiniai reiškiniai, nors gyvena čia nuo 1984–ųjų. Jis įsivaizduoja, jog čia verda toks pat normalus gyvenimas kaip ir kitur ir ypatingų įvykių nebūna. Išskyrus, tiesa, tai, kad kriauniečiai pripratę daugiau alkoholio nei kiti vartoti, ir tos tradicijos sunkiai pašalinamos, nepaisant pastangų, kurias seniūnas deda kartu su apylinkės inspektoriumi – ir baudžia, ir pašnekesiais seniūnijos žmones agituoja, kad gerti nesveika.

Žinoma, seniūnas nebandė aiškintis, ar dėl gėrimo „kaltos“ neaiškios jėgos. „Manęs asmeniškai jokios antgamtinės jėgos neveikia“, - juokėsi A.Rudinskas.

Už civilinę saugą Rokiškio rajone atsakingas specialistas Raimundas Tūska sakė neturįs ko komentuoti šiuo klausimu, nors neneigia, nes mes daug ko nežinome. „Gal kokie magnetiniai laukai, gruntas ir gali būti...“ - svarstė pašnekovas.

Jis turi senų rusiškų rajono žemėlapių, bet anomalinės zonos juose nepažymėtos. Tai Rusijoje daryti kariniai žemėlapiai, kurie anuomet buvo žymimi kaip „slapti“.

R.Tūskai neteko matyti tokių, kuriuose būtų pažymėtos anomalinės zonos, nors jį, kaip žmogų, šie dalykai domina. „Tokie, apie kuriuos mes nesusimąstome gyvendami kasdieninį rutininį gyvenimą daiktų ir reklamos vergovėje“, - kalbėjo pašnekovas.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užsienyje gyvenančios lietuvės papasakojo, kiek čia kainuoja vaikų darželiai: apie tokią sumą, kokia – Lietuvoje, net nesvajoja (318)

Sostinėje pakilus valstybinių darželių kainoms, tėvai sujudo. Kai kurie už sausio mėnesį...

Alytaus zonoje – skandalingi įvykiai: naktį, įtariama, sumuštas buvusios „pupytės“ vyras Jakutis (241)

Alytaus pataisos namuose – skandalingi įvykiai: įkalinimoje įstaigoje, įtariama, kiti bausmę...

Po griežtų pareigūno žodžių išprievartautai merginai – atsiprašymas: netoleruoju prievartos bet kokiu pavidalu (123)

Antradienį instagramo paskyroje išprievartautą merginą įžeidęs pareigūnas Livijus S. nutarė...

Orai: šiluma trauksis, tačiau žiemos vis dar nerasta (10)

Trečiadienio naktį į šalį plauks tankesni debesys, tačiau jie kartas nuo karto praplyš,...

Tomas Vaitelė

Trumpalaikės šlovės kalvė: jeigu ir laimėsime „Euroviziją“, tai netyčia (17)

Kasmet sausio ir vasario mėnesiai prasideda tuo pačiu: „kokios šiemet bus tendencijos“, „ar...

UEFA Čempionų lyga grįžo su trenksmu: aštuntfinalyje – 19-mečio dublis ir PSG bei „Liverpool“ pralaimėjimai (9)

Vėlų antradienio vakarą rungtynėmis Dortmunde ir Madride atidarytos UEFA Čempionų lygos...

Šiurpūs pasaulio oro uostai: neįprasti keleivių patikrinimai, flomasteriu rašomi skrydžiai ir tuščias, auksu nulietas terminalas (21)

Ar matėte filmą „Terminalas“? Jo herojus, kurį vaidina Thomas Hanksas, papuola į kvailą...

Ginekologė: vienos vyno taurės motina gali nejausti, bet vaisiui tai – daug rimtesnė žala (11)

Pirmadienį pareigūnai pasidalijo informacija, kad savaitgalį Vilniuje girta moteris pagimdė...

Žinia kavos mėgėjams: ten, kur ji auginama, vietiniai jos net negeria (64)

Viena geriausių pasaulyje kavų auga Kenijoje . Tai žino kavos mylėtojai įvairiose pasaulio...

|Maža didelių žinių kaina