Rokiškio rajono Kriaunų muziejus neseniai gavo žemėlapį, kuris liudija, kad šis miestelis yra magnetinių anomalinių zonų centre. Muziejaus vedėja Algimanta Raugienė iki šiol apie tokius brėžinius buvo tik girdėjusi, o realybėje pamatė pirmą kartą.
Specialių ženklų yra ir Rokiškyje

Kriaunų muziejaus vedėja, būrėja ir ragana vadinama Algimanta Raugienė iš kraštiečio buvusio finansininko Vinco Kazanavičiaus neseniai sulaukė siuntinio. Jame – keletas senų žemėlapių. Vienas vokietmečio, kitas spausdintas Jungtinėse Amerikos Valstijose, o didžiausią susidomėjimą sukėlė trečiasis – aštuntojo dešimtmečio rusiškas anomalinių–magnetinių zonų žemėlapis (anomalija –nukrypimas nuo normos).

Pirmą kartą muziejaus vedėja išvydo tokį dalyką, nors iš kunigų yra girdėjusi, kad panašūs žemėlapiai egzistuoja. Gautasis - vien Rokiškio rajono. Pagal jį, kaip teigia A.Raugienė, Kriaunos iš visų pusių apsuptos magnetinių anomalinių zonų, kurios pažymėtos specialiu neįprastu ženklu. Moteris ištyrinėjo, jog tokių ženklų matyti ir Obelių krašte, Rokiškyje, bet aplink Rokiškį anomalinių zonų nepažymėta. Pavojingiausias kelias, jei tikėsime ženklais, nuo Kamajų į Rokiškį. Būrėja nustatė, kad jis eina anomalinės zonos centru.

Pavojai niekur nedingo

Nors žemėlapis spausdintas 1979–1980 metais, tačiau A.Raugienė neabejoja, kad pavojingosios zonos dėl teršalų, griuvėsių, civilizacijos niekur nedingo, o net išsiplėtė. Be to, ponios Algimantos skaičiavimais, veikia ir virš žemės – kai kur 20, o kai kur net 100 metrų.

„Jei tikėsime, kad žemė yra gyva, ji jau pradėjo kovoti su žmonių neprotinga jėga“, - mano muziejininkė. Pati A.Raugienė ne kartą yra pasakojusi, jog Kriaunos tarsi užburtas kraštas - čia dažniau nei kitur kariasi, skandinasi, skęsta, čia ypač daug nusikaltimų, avarijų, neprognozuojamo elgesio bei girtuoklysčių, „baigiančių subjauroti daugelio vyrų veidus“.

O nuo Juozapavos važiuojant į Kriaunas virš miestelio matoma tarsi „juoda aura“, pašnekovės teigimu, liudija negerus dalykus. Atvykėliai, Algimantos žodžiais, yra pasakoję, kad Kriaunose kartais net sunku pakelti kojas.

Seniūno antgamtinės jėgos neveikia

Kriaunų seniūnas Arvydas Rudinskas apie jokius žemėlapius nėra girdėjęs ir nepastebėjo, kad miestelyje ar seniūnijoje vyktų kokie antgamtiniai reiškiniai, nors gyvena čia nuo 1984–ųjų. Jis įsivaizduoja, jog čia verda toks pat normalus gyvenimas kaip ir kitur ir ypatingų įvykių nebūna. Išskyrus, tiesa, tai, kad kriauniečiai pripratę daugiau alkoholio nei kiti vartoti, ir tos tradicijos sunkiai pašalinamos, nepaisant pastangų, kurias seniūnas deda kartu su apylinkės inspektoriumi – ir baudžia, ir pašnekesiais seniūnijos žmones agituoja, kad gerti nesveika.

Žinoma, seniūnas nebandė aiškintis, ar dėl gėrimo „kaltos“ neaiškios jėgos. „Manęs asmeniškai jokios antgamtinės jėgos neveikia“, - juokėsi A.Rudinskas.

Už civilinę saugą Rokiškio rajone atsakingas specialistas Raimundas Tūska sakė neturįs ko komentuoti šiuo klausimu, nors neneigia, nes mes daug ko nežinome. „Gal kokie magnetiniai laukai, gruntas ir gali būti...“ - svarstė pašnekovas.

Jis turi senų rusiškų rajono žemėlapių, bet anomalinės zonos juose nepažymėtos. Tai Rusijoje daryti kariniai žemėlapiai, kurie anuomet buvo žymimi kaip „slapti“.

R.Tūskai neteko matyti tokių, kuriuose būtų pažymėtos anomalinės zonos, nors jį, kaip žmogų, šie dalykai domina. „Tokie, apie kuriuos mes nesusimąstome gyvendami kasdieninį rutininį gyvenimą daiktų ir reklamos vergovėje“, - kalbėjo pašnekovas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (88)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome, ką daryti (96)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (115)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...

Lietuvos medikams – viliojantis britų kvietimas (58)

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), norėdama išspręsti vis didėjančią...

Feisbuko sensacija tapęs apsaugininkas Eligijus Ruškys: gyvenime yra buvę ir daugiau kuriozų (37)

Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (127)

Vasarišku ori bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (428)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Paskelbta nauja Lietuvos pašto vadovė papildyta (4)

Valstybės valdomam Lietuvos paštui vadovaus Asta Sungailienė.

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (291)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Teismas neleido remontuoti kavinės prie Vilniaus Bernardinų sodo (9)

Teismas dar kartą patvirtino, kad bendrovė „ Liumeksis “ gali užkonservuoti kavinę prie...