aA
Rokiškio rajono Kriaunų muziejus neseniai gavo žemėlapį, kuris liudija, kad šis miestelis yra magnetinių anomalinių zonų centre. Muziejaus vedėja Algimanta Raugienė iki šiol apie tokius brėžinius buvo tik girdėjusi, o realybėje pamatė pirmą kartą.
Specialių ženklų yra ir Rokiškyje

Kriaunų muziejaus vedėja, būrėja ir ragana vadinama Algimanta Raugienė iš kraštiečio buvusio finansininko Vinco Kazanavičiaus neseniai sulaukė siuntinio. Jame – keletas senų žemėlapių. Vienas vokietmečio, kitas spausdintas Jungtinėse Amerikos Valstijose, o didžiausią susidomėjimą sukėlė trečiasis – aštuntojo dešimtmečio rusiškas anomalinių–magnetinių zonų žemėlapis (anomalija –nukrypimas nuo normos).

Pirmą kartą muziejaus vedėja išvydo tokį dalyką, nors iš kunigų yra girdėjusi, kad panašūs žemėlapiai egzistuoja. Gautasis - vien Rokiškio rajono. Pagal jį, kaip teigia A.Raugienė, Kriaunos iš visų pusių apsuptos magnetinių anomalinių zonų, kurios pažymėtos specialiu neįprastu ženklu. Moteris ištyrinėjo, jog tokių ženklų matyti ir Obelių krašte, Rokiškyje, bet aplink Rokiškį anomalinių zonų nepažymėta. Pavojingiausias kelias, jei tikėsime ženklais, nuo Kamajų į Rokiškį. Būrėja nustatė, kad jis eina anomalinės zonos centru.

Pavojai niekur nedingo

Nors žemėlapis spausdintas 1979–1980 metais, tačiau A.Raugienė neabejoja, kad pavojingosios zonos dėl teršalų, griuvėsių, civilizacijos niekur nedingo, o net išsiplėtė. Be to, ponios Algimantos skaičiavimais, veikia ir virš žemės – kai kur 20, o kai kur net 100 metrų.

„Jei tikėsime, kad žemė yra gyva, ji jau pradėjo kovoti su žmonių neprotinga jėga“, - mano muziejininkė. Pati A.Raugienė ne kartą yra pasakojusi, jog Kriaunos tarsi užburtas kraštas - čia dažniau nei kitur kariasi, skandinasi, skęsta, čia ypač daug nusikaltimų, avarijų, neprognozuojamo elgesio bei girtuoklysčių, „baigiančių subjauroti daugelio vyrų veidus“.

O nuo Juozapavos važiuojant į Kriaunas virš miestelio matoma tarsi „juoda aura“, pašnekovės teigimu, liudija negerus dalykus. Atvykėliai, Algimantos žodžiais, yra pasakoję, kad Kriaunose kartais net sunku pakelti kojas.

Seniūno antgamtinės jėgos neveikia

Kriaunų seniūnas Arvydas Rudinskas apie jokius žemėlapius nėra girdėjęs ir nepastebėjo, kad miestelyje ar seniūnijoje vyktų kokie antgamtiniai reiškiniai, nors gyvena čia nuo 1984–ųjų. Jis įsivaizduoja, jog čia verda toks pat normalus gyvenimas kaip ir kitur ir ypatingų įvykių nebūna. Išskyrus, tiesa, tai, kad kriauniečiai pripratę daugiau alkoholio nei kiti vartoti, ir tos tradicijos sunkiai pašalinamos, nepaisant pastangų, kurias seniūnas deda kartu su apylinkės inspektoriumi – ir baudžia, ir pašnekesiais seniūnijos žmones agituoja, kad gerti nesveika.

Žinoma, seniūnas nebandė aiškintis, ar dėl gėrimo „kaltos“ neaiškios jėgos. „Manęs asmeniškai jokios antgamtinės jėgos neveikia“, - juokėsi A.Rudinskas.

Už civilinę saugą Rokiškio rajone atsakingas specialistas Raimundas Tūska sakė neturįs ko komentuoti šiuo klausimu, nors neneigia, nes mes daug ko nežinome. „Gal kokie magnetiniai laukai, gruntas ir gali būti...“ - svarstė pašnekovas.

Jis turi senų rusiškų rajono žemėlapių, bet anomalinės zonos juose nepažymėtos. Tai Rusijoje daryti kariniai žemėlapiai, kurie anuomet buvo žymimi kaip „slapti“.

R.Tūskai neteko matyti tokių, kuriuose būtų pažymėtos anomalinės zonos, nors jį, kaip žmogų, šie dalykai domina. „Tokie, apie kuriuos mes nesusimąstome gyvendami kasdieninį rutininį gyvenimą daiktų ir reklamos vergovėje“, - kalbėjo pašnekovas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje: po 12 val. kelionės į Vilnių atvyko ekspresas iš Talino (367)

Antradienį 21:00 į Vilniaus geležinkelio stotį atvyko specialus geležinkelio ekspresas iš...

Po skaudžios netekties medikas paaiškino, kokia liga labiausiai kamuoja darbingo amžiaus jaunus žmones: čia yra paradoksas (171)

Visuomenę ir vėl sukrėtė žinia apie iš gyvenimo pasitraukusį mediką. Praėjusį penktadienį,...

Nebegąsdins jokios šalnos: netrukus į Lietuvą sugrįš šiltesni orai (1)

Trečiadienį Lietuvos orus vis dar lems šalto, mums jau įkyrėjusio ciklono vakarinis pakraštys.

Roma Macijauskaitė | D+

Miškininkas: kodėl reikia kirsti medžius ir kaip klimato kaita keičia miško veidą – stebimi anksčiau nematyti reiškiniai

„Mūsų, miškininkų , rūpestis – auginti ir veisti miškus, saugoti juos nuo žvėrių ir...

Po pasibaigusių rinkimų Rusijoje neatmeta net kraštutinio scenarijaus: nieko nebeįmanoma padaryti (639)

Nebuvo jokių abejonių, jog Kremliaus režimas per šį savaitgalį vykusius Rusijos Valstybės...

Su Čanaku susirėmęs amerikietis – FIBA juodajame sąraše (5)

Praėjusiame sezone Panevėžio „Lietkabeliui“ atstovavęs, bet finišo tiesiojoje dėl klubo...

9 dalykai, kuriuos kiekviena moteris turėtų išguiti iš savo gyvenimo (6)

Gerbiamieji, šiandien rašau apie dalykus, kuriuos, mano galva, reikia skubiai eliminuoti iš...

Edmundas Jakilaitis | D+

Apie karybą: brutalus žaidimas – kas pirmas pradėjo naudoti informacines technologijas kaip kovos priemonę?

Tai – jau trečiasis Edmundo Jakilaičio pokalbis apie karybą su Vilniaus universiteto Istorijos...

Londone pristatė, ką rengsimės ateinantį pavasarį (25)

Dizaineris Bora Aksu savo kolekcijos pristatyme Londono mados savaitėje prisiminė Amsterdamo...