“Mes dažnai kalbame apie seksualinį išnaudojimą vaikystėje kaip apie moterų problemą ir ignoruojame arba neįvertiname jo poveikio vyrams … Aš manau, jog šio tyrimo rezultatai pabrėžia vaikystėje patirto seksualinio išnaudojimo įtaką ir pasekmes vyrams”, - teigė daktarė Coleen Dilorio iš Emory universiteto Atlantoje, Džordžijos valstijoje.

Daktarė kartu su savo kolegomis išanalizavo Nacionalinio psichinės sveikatos instituto surinktus duomenis. Šis institutas neseniai vykdė ŽIV prevencijos programą, kurios metu buvo tiriamas įvairių ŽIV prevencijos taktikų efektyvumas šalies klinikose nuo lytiniu keliu plintančių ligų besigydančių vyrų ir moterų tarpe.

Mokslininkai pagrindinį dėmesį skyrė ataskaitoms apie 2,6 tūkst. ištirtų vyrų seksualinį elgesį, narkotikų ir alkoholio vartojimą. Beje, beveik tris ketvirtadaliai apklaustų vyrų buvo juodaodžiai. Visi vyrai, kurių amžius svyravo nuo 18 iki 70 metų, tvirtino per pastarąsias 90 dienų mylėjęsi mažiausiai vieną kartą.

Žurnalo “American Journal of Public Health” vasario numeryje išpublikuotoje tyrimo ataskaitoje daktarė C.Dilorio teigė, jog šiek tiek daugiau nei ketvirtadalis ištirtų vyrų prisipažino vaikystėje buvę seksualiai išnaudojami. Mokslininkai nustatė, jog vaikystėje priversti mylėtis vyrai suaugę dažniau ryždavosi nesaugiam seksui. Seksualinę prievartą patyrę vyrai teigė per pastarąsias 90 dienų turėję vidutiniškai 32 nesaugaus sekso aktus, tuo tarpu kai kiti vyrai – 26,5 akto.

Vaikystėje išnaudoti vyrai buvo taip turėjo daugiau sekso partnerių – vidutiniškai 6,4, tuo tarpu kai kiti – 5 partnerius. Jie dažniau mylėdavosi dėl pinigų ar maisto, su gatvės prostitutėmis ir dažniau susidurdavo su alkohilio ir narkotikų vartojimo problemomis.

Visi šie veiksniai padidina tikimybę, jog žmogus užsiims nesaugiu seksu. “Mane nustebino, jog net 25 proc. vyrų prisipažino turėję prievartinių lytinių santykių, kai jie nebuvo sulaukę 13 metų, - teigė C.Dilorio. – Šis skaičius atspindi poreikį medikams nenumoti ranką į vyrų problemą”.