"Simpatiška masažuotoja daro masažą", "Jauna, daili mergina atliks masažą jūsų namuose", "Švelnus atpalaiduojantis masažas be intymių paslaugų". Tokių ir panašių skelbimų apstu ne tik laikraštyje "Noriu", bet ir didžiausius tiražus turinčiuose Respublikos dienraščiuose. Visi leidiniai, lyg susitarę, "nepastebi" už skystutės užuolaidėlės masyvaus Monblano. "Nepastebi" ir Mokesčių inspekcija, ir Sveikatos apsaugos ministerija, ir daugybė kitų institucijų, kurioms patogiau apsimesti stručiais, nei bandyti kontroliuoti ar net legalizuoti perregimu šydu apgaubtą prostituciją, domėtis jos pasekmėmis.

Kauno miesto Savivaldybės policijos skyriuje pareigūnai sakė, kad jie jau seniai kovoja su vėjo malūnais, t.y. su masažuotojomis, kurių paslaugos nesusijusios su gydomąja veikla. Vien per vieną reidą galima sučiupti bent 7 masažuotojas, teikiančias intymias paslaugas - tereikia paskambinti skelbime nurodytu telefonu ir susitarti dėl paslaugų ir kainos. Intymias paslaugas, pasirodo, teikia ir tos, kur skelbime juodu ant balto parašyta, kad to nedaro.

Vyresniojo inspektoriaus Ričardo Kiaulako nuomone, jei būtų reglamentuotas masažuotojų darbas, būtų daugiau priežasčių jų veiklai kontroliuoti. "O dabar mes net nežinome, ar privalo būti patentus turinčių masažuotojų kabinetuose, o tiksliau - kambariuose masažo stalas, dušas, kokios nors higienos priemonės, ar užtenka tik lovos? Nors kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydami paaiškinti, kas yra tas negydomasis masažas ir kaip turėtų būti įrengtas jam skirtas kabinetas, tačiau jokio aiškaus atsakymo negavome. Todėl bandome kontroliuoti situaciją kaip išmanome. Ne vieną masažuotoją buvome atvežę net į Kauno odos ir veneros ligų ligoninę, kad būtų patikrinta, ar jos neserga lytiškai plintančiomis ligomis", - sakė Ričardas Kiaulakas.

Kauno odos ir veneros ligų ligoninės skyriaus vedėja Janina Vasilavičienė patvirtino, kad policijos pareigūnai yra atvežę masažuotojų. Dažniausiai jos piktinasi tokiu elgesiu su jomis. "Mes ne prostitutės, mes - masažuotojos!" - šaukia atvežtosios.

- Viena iš jų sirgo lytiškai plintančia liga, - prisimena gydytoja. - Kai aš jai pranešiau diagnozę, ji pasakė, kad šito negali būti, nes neturėjusi lytinių santykių, o tik... oralinius! Nesuvokiama, kaip galima užsiimti tokiu verslu ir nežinoti elementariausių dalykų. Bet baisiausią dalyką aš sužinojau vėliau, pokalbio su mergina pabaigoje, - dienomis ji dirba maisto gaminimo ceche. Juk jos nieko neišmano nei apie užkrečiamas odos ligas, nei apie lytiškai plintančias ligas, nei apie jų požymius... Aš nežinau, kas sugalvojo tą nemedicininio masažo paslaugą, bet nereikalauti iš masažuotojų sveikatos paso - nusikaltimas. Šių merginų sveikatą būtina tikrinti, nes jos nežino tos X valandos, kada užsikrės lytiškai plintančia liga, nes jų klientai - įvairiausio amžiaus vyriškiai. Ir net neįprastos seksualinės orientacijos.

Ši vis dar nelegali veiklos rūšis gyvuoja, keičia oficialias, nekaltai atrodančias iškabas (palydovės, gėlės, masažuotojos ir t.t.). Nesikeičia tik esmė. Vadinasi, paklausa yra. Ir bus, nes tai rodo ir išsivysčiusių šalių patirtis. Beje, kaimynaujamės su kraštais, kuriuose blaiviai pažiūrėta į šį paklausą turintį verslą. Lietuvoje apsimetama, kad prostitucijos problema neegzistuoja, nenorima į ją gilintis ir bent ką nors nuspręsti, kad visuomenė būtų apsaugota nuo neigiamų nelegalios prostitucijos pasekmių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: jau sulauksime žiemiškų užuominų (7)

Margaspalviai lapai nuo medžių sparčiai krinta, o auksinis ruduo jau į pabaigą. Šiomis dienomis...

Šokiruojantys viduramžių gydymo metodai (63)

Viduramžių gydytojus Vakarų Europoje galima skirti į dvi labai aiškias kategorijas: kaimo...

Beprotiškai augančio Vilniaus rajono gyventojai šiurpsta nuo blogėjančio gyvenimo (414)

Vieno iš tankiausiai užstatytų Vilniaus miesto kvartalų – Perkūnkiemio – gyventojai mėgina...

Vargo Lietuva: vis labiau griūvantis Vaiko raidos centro stogas apnuogina sistemines bėdas (155)

Vis labiau griūvantis Vaiko raidos centro stogas apnuogina sistemines požiūrio į vaikų psichikos...

Baltų pažadintas Milano „AX Armani“ dramatiškai nusileido Eurolygos čempionams „Real“ palaužė CSKA ekipą  (5)

Eurolygos antrame ture Milano „AX Armani“ (0/2) namuose po dramatiškos kovos ir pratęsimo 86:92...

VRK neskirs dotacijos Liberalų sąjūdžiui (60)

Partijai padarius šiurkštų finansavimo įstatymo pažeidimą, dotacija neskiriama, sako...

Savo šansus išnaudojęs L. Lekavičius svariai prisidėjo prie „Panathinaikos“ pergalės Ambicinga „Maccabi“ ekipa palaužė svečius iš Vitorijos (6)

Eurolygos antrame ture pirmą pergalę iškovojo Graikijos čempionė Atėnų „Panathinaikos“...

Kodėl panika dėl belaidžio ryšio saugumo kilo tik dabar? (45)

Pastarosiomis dienomis kilo didelė panika dėl „Wi-Fi” ryšio saugumo – paaiškėjo, kad...

Kelionę aplink pasaulį pradėjęs Vilius: apie dviratininkų džiaugsmus ir vargus Europos keliuose (7)

21 metų keliautojas Vilius Grižas jau kurį mina dviratį tolyn nuo Lietuvos. Daugiau apie vaikino...

Niekam nereikalinga kalytė rado savo pašaukimą: tapo puikia pareigūne (5)

Floridos valstijos Mariono apygardos šerifo tarnyba neseniai įdarbino itin mielą keturkoję...