Reklama, kurioje pavaizduota Švč. Mergelės Marijos statula, apgobta prezervatyvu, papiktino JAV katalikiško žurnalo "America" leidėjus ir katalikiškuose tinklalapiuose sulaukė piktų komentarų.
Prezervatyvai
© Corbis/Scanpix
Savaitraštis "America", kurį leidžia jėzuitų ordino kunigai, savo pranešime spaudai teigė, kad jį papiktino ir įžeidė reklama, kuri, leidėjų teigimu, gruodžio 5 dienos numeryje buvo išspausdinta jiems nežinant.

Vienas Londono menininkas, matyt nusprendęs papokštauti, reklamoje siūlo pirkti statulą "Ekstra Mergelė" ("Extra Virgin") - "pritrenkiančią... Švč. Mergelės Marijos, stovinčios virš šėtono ir apsigobusios švelniu latekso šydu, statulą".

Spalvotoje nuotraukoje matyti raudonu rūbu vilkinti Marija, apsigobusi permatomu, bet aiškiai įžiūrimu prezervatyvu. Pasak krikščionybės mokymo, Marija, gimdydama Jėzų, buvo skaisti.

"America" redaktoriai išplatino pranešimą su atsiprašymu: "Mums buvo nepatogu, kad skaitytojai turėjo atkreipti mūsų dėmesį į įžeidžiamą reklamą, kuri praslydo pro mūsų akis ir pasirodė gruodžio 5 dienos numeryje... Dar didesniu įžeidimu tapo tai, kad reklamos autorius savo atsakyme susirūpinusiam skaitytojui pažymėjo savo menu norėjęs pasityčioti iš katalikų tikėjimo ir pasišventimo".

"Ėmėmės kelių priemonių sugriežtinti išankstinę reklamos peržiūrą ir išreikšti pasipiktinimą šiuo menininku", - teigė jie.

Problema kilo dėl to, kad "America" leidėjai prieš numerio pasirodymą matė tik juodai baltą reklamos nuotrauką, kurioje prezervatyvas nebuvo ryškus, teigė vienas iš žurnalo redaktorių, kunigas Jamesas Martinas.

"Kai mūsų reklamos darbuotoja išvydo juodai baltą fotografiją, ji nieko nepastebėjo, - per interviu telefonu sakė J.Martinas. - Paėmęs išleistą žurnalo numerį pamačiau šią reklamą ir pamaniau, kad ji keistoka, tačiau mes nuolat gauname keisčiausio religinio meno reklamas".

Dar viena šio nesusipratimo priežastis galėjo būti ta, kad katalikų kunigai nežino, kaip atrodo prezervatyvai.

"Esame jėzuitai, - teigė J.Martinas. - Nemanau, kad redaktorių biure rasite bent vieną žmogų, kuris būtų matęs prezervatyvą". Tuo tarpu žodžiai "latekso šydas" įtarimų nesukėlė, pažymėjo jis.

Didžiojoje Britanijoje gimęs menininkas Steve`as Rosenthalis ketvirtadienį savo laiške rašė: "Pagrindinis šio kūrinio tikslas yra pabrėžti Vatikano nepritarimą prezervatyvų naudojimui. Žurnalas "America" man pasirodė tinkamiausia vieta kontekstualizuoti šį kūrinį ir užmegzti dialogą".

Į kilusį sąmyšį kritiškai reagavo ir Italijos laikraštis "Corriere Della Sera", kuris perspausdino nuotrauką su antrašte: "Marijos šydas? Prezervatyvas".

"Visa tai nutiko tokioje Bažnyčioje kaip Amerikos, privedusia prie dvasinio skurdo ir pasibjaurėjimo dvasininkija, kuri, regis, pernelyg dažnai mėgsta glamonėti seminarijos studentų genitalijas", - rašoma redakcijos skiltyje.

Žurnalas "America" nemalonumų turėjo ir gegužės mėnesį, kai išspausdino straipsnius apie kunigų homoseksualizmą, Vatikano slaptumą ir prezervatyvų naudojimą kovai su AIDS. Po šių publikacijų dėl Vatikano spaudimo atsistatydino ankstesnis žurnalo redaktorius, kunigas Thomas Reese`as (Tomas Rysas).

Katalikų Bažnyčia draudžia bet kokias kontracepcijos priemones. Tai reiškia, kad ji prieštarauja ir prezervatyvams, netgi jei jie naudojami AIDS plitimui sustabdyti. Kita vertus Bažnyčia turi daug ligoninių ir klinikų, skirtų AIDS aukoms.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (13)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (76)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (16)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (333)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Penktąjį Dakaro ralį įveikęs Vanagas: paskutiniame greičio ruože viskas galėjo baigtis liūdnai (3)

Pakilimus ir nuosmukius 40-ajame Dakaro ralyje išgyvenęs Benedikto Vanago ir Sebastiano...

Nusivylimą Turine pergale prieš „Lietkabelį“ užglaistęs Kurtinaitis galvoja apie revanšą italams (3)

„Betsafe-LKL“ čempionate Vilniaus „Lietuvos rytas“ savo pranašumą prieš „Lietkabelį“...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (86)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (118)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (331)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...