Šią savaitę Europos Parlamento Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete (ITRE) europarlamentaras Zigmantas Balčytis Europos komisarui atsakingam už energetiką G.Otingeriui išsakė pasiūlymus koordinuoti ES energetikos tinklo plėtrą, rekomenduoti energijos rūšių derinius valstybėms narėms bei paskatinti atsinaujinančių šaltinių energetiką ypač tokiose šalyse, kurios yra priklausomos nuo vieno tiekėjo
Zigmantas Balčytis
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

.
„Mano nuomone, sukurti efektyviai veikiantį ES energetikos infrastruktūros tinklą, įmanoma tik tada, kai tinklo plėtra bus koordinuojama bei tinkamiausias jo modelis nustatomas Europos lygmeniu,“ – komiteto posėdyje kalbėjo Zigmantas Balčytis, sakoma pranešime spaudai.

Anot jo, jei Europos Komisija imasi sudaryti vieningą visos ES energetikos infrastruktūros žemėlapį, būtų logiška, kad minėta institucija peržiūrėtų valstybių narių nacionalinius energetikos planus ir teiktų rekomendacijas, kokį energijos rūšių derinį pasirinkti, matant visos ES poreikių ir galimybių kontekstą.

„Tokios EK rekomendacijos galėtų padėti valstybėms apsispręsti dėl investicijų į naujus energetikos objektus ir iš dalies būtų papildomas saugiklis dėl energijos gamybos ir perdavimo sukoncentravimo vienose rankose. Ši problema gali iškilti kai kurioms valstybėms narėms planuojant statyti didelius energetinius objektus, kaip atomines jėgaines , neturint tam pakankamų lėšų, todėl privatiems strateginiams investuotojams gali būtų perduotas energetikos infrastruktūros, kaip perdavimo tinklų, valdymas, o tai tikrai nepadidintų bendro ES energetinio saugumo ir neužtikrintų geresnių kainų mūsų vartotojams ,“ – sakė Z.Balčytis.

Parlamentaro teigimu, valstybėse narėse energijos trūkumo ir priklausomybės nuo vieno tiekėjo problemas, galima būtų spręsti ir labiau paskatinant atsinaujinančių šaltinių vystymą.

„Šiandien energija, pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių, yra brangesnė, nei tarkime, dabar gaminama atominė energija, todėl būtų naudinga, jei ES finansiniais instrumentais valstybėms narėms, prisiėmusioms didesnius įsipareigojimus negu numatyta 20/20/20 strategijoje, padėtų kompensuoti išaugusias sąnaudas dėl atsinaujinančių šaltinių dalies padidėjimo. Ateityje šis gamybos kainų santykis turėtų keistis alternatyviosios energetikos naudai ir dabar padarytos investicijos atsipirktų didesniu energetiniu saugumu ir labiau aplinką tausojančia energetika ,“ –įsitikinęs Z.Balčytis.

Europos parlamentaro nuomone, Europa turėtų pirmiausia investuoti tik į tokius energetinius projektus, kurie suteikia didžiausią pridėtinę vertę ir naudą Bendrijos ekonomikai, energetiniam saugumui ir ypač ES nepriklausomos vidaus energetikos rinkos sukūrimui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Monstru tapęs Daviesas „Žalgiriui“ nukalė 20-ą LKL čempionų titulą (241)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai aštuntą kartą iš eilės ir 20 kartą istorijoje tapo...

Lietuvos monarchijos projektas: karaliaus kandidatų sąraše nuo Ispanijos karo aviacijos aso iki veidmainio vietinio didiko

1918-ųjų vasarą Lietuvos Taryba pasitiko neramiai. Vokietija ir toliau neketino leisti grupelei...

Turistų išpaikintą Europą lietuviai iškeitė į vietą, kur gavo daug dėmesio ir nemokamų vaišių (16)

Po viešnagės Teherane, kuris yra tiesiog didelis miestas ir Irano sostinė, o ne koks gilus...

Laukiantiems savaitgalio – blogos žinios (65)

Į Lietuvą dar pavasarį atkeliavusi vasariška kaitra traukiasi. Šventinis savaitgalis, anot...

Politiniai veikėjai, kurių bijo partijos: kelia klausimus dėl jų skaidrumo ir atsakomybės (14)

Iš 58 visuomeninių rinkimų komitetų, kurie dalyvavo 2015 m. savivaldos rinkimuose, 19 turėjo...

Gyvai / Pasaulio futbolo čempionatas: Tunisas – Anglija 1:1 (25)

Pasaulio futbolo čempionatą pradeda Anglijos rinktinė. Garetho Southgate'o treniruojama „Trijų...

„Žalgirio“ auksakaliai: nuo žiedų valdovo Jankūno – iki 17-mečių dueto

Pirmadienį Kauno „Žalgiris“ iškovojo jubiliejinį, 20-ąjį, LKL čempiono titulą ir jau...

Kosminiai Trumpo planai: įsakė Pentagonui sukurti naują karinių pajėgų atšaką (77)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį įsakė Pentagonui sukurti naująsias „kosminės...

Platelius pamatysi, jei tik į duobę neįkrisi (9)

Žemaitijos perlu vadinamas Platelių ežeras ir žiemą, ir vasarą traukia gamtos mylėtojus bei...

Slenka plaukai: priežastis gali slypėti jūsų kraujyje (3)

Kankina lūžinėjantys nagai , pablyškusi oda ar staiga pradėję slinkti plaukai? Daugelis mano,...