Vieni Lietuvos europarlamentarai išsiverčia su dviem padėjėjais ir keliais stažuotojais, kitiems nepakanka ir dviejų dešimčių etatinių pagalbininkų. Tam jie kas mėnesį gauna po beveik 18 tūkst. eurų (62 000 litų), už kuriuos gali samdyti būrį padėjėjų savo šalyje ir iki trijų žmonių Briuselyje bei Strasbūre.
Viktoras Uspaskichas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Ne kiekvienas Lietuvos atstovas išnaudoja net šiems miestams numatytą limitą, tuo tarpu „tvarkiečiams“ Rolandui Paksui ir Juozui Imbrasui įvairiuose Lietuvos miestuose bei rajonuose padeda 17 žmonių. Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas subūrė dar didesnę komandą – daugiau nei 30 padėjėjų, įskaitant visuomeninius.

Pagal galiojančią tvarką, Europos Parlamento (EP) narys gali turėti dviejų kategorijų padėjėjus. Tiems, kurie gauna specialias akreditacijas, skiriamos trys darbo vietos Briuselyje, Strasbūre ir Liuksemburge, jie turi vadovautis tomis pačiomis taisyklėmis, kaip ir kiti Europos Bendrijų institucijose dirbantys žmonės. Šių padėjėjų darbdavys formaliai yra EP.

Vietos padėjėjai, kurių skaičius neribojamas, dirba šalyse, kur politikai yra išrinkti. Europarlamentarai gali juos įdarbinti arba pirkti jų paslaugas. Be to, leidžiama į savo biurus priimti stažuotojus – tuo naudojasi ne vienas Lietuvos atstovas. Padėjėjams samdyti europarlamentarai kas mėnesį gauna po 17 tūkst. 864 eurų (61 630 Lt).

Aktyvumas posėdžiuose

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narės Laimos Andrikienės tinklalapyje skelbiama, kad Strasbūre ir Briuselyje jai padeda trys žmonės, biure Vilniuje dirba viena moteris, dar aštuoni padėjėjai jai atstovauja įvairiose apskrityse. Sprendžiant iš EP interneto svetainėje pateikiamos statistikos, ši europarlamentarė reiškiasi gana aktyviai – po keliolika kartų yra kalbėjusi plenariniuose posėdžiuose ir pateikusi klausimų, parengė keletą pasiūlymų rezoliucijoms.

Šios partijos Politikos komiteto vadovas Vytautas Landsbergis Briuselyje turi du padėjėjus, Vilniuje – šešis. Jis po keletą kartų kalbėjo plenariniuose posėdžiuose, teikė klausimus ir pasiūlymus rezoliucijoms. Tiek pat padėjėjų turi konservatorė-krikdemė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, kuri ne tik reiškėsi posėdžiuose, teikė klausimus ir pasiūlymus rezoliucijoms, bet ir pasirašė po viena deklaracija. Dar vienas šios partijos narys Algirdas Saudargas, pateikęs tik keturis klausimus, į Briuselį išsivežė vieną padėjėją, Vilniuje esančiame biure dirba trys žmonės, antra tiek rūpinasi viešaisiais ryšiais (leidiniais ir pan.).

Socialdemokratas Zigmantas Balčytis, pateikęs keletą klausimų ir net 35 kartus kalbėjęs per balsavimus ir kitais atvejais, turi du padėjėjus Briuselyje, tris – biure Vilniuje ir 7 – įvairiuose šalies regionuose. Tiek pat kartų posėdžiuose reiškėsi ir keletą klausimų pateikė jo partijos kolegė Vilija Blinkevičiūtė. Su ja Briuselyje dirba dvi padėjėjos, Vilniuje – septyni žmonės, tačiau kai kurie samdomi ne visam etatui. Socdemas Justas Paleckis yra pasisamdęs keturis padėjėjus Vilniuje ir du Briuselyje, jiems padeda keli stažuotojai. Posėdžiuose jis kalbėjo net dvi dešimtis kartų, pateikė keletą pasiūlymų rezoliucijoms ir pateikė klausimų.

Pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą Leonidas Donskis, keletą kartų pateikęs klausimus ir pasiūlymus rezoliucijoms bei kartą pasisakęs plenariniame posėdyje yra įkūręs biurus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau Lietuvoje turi tik vieną padėjėją ir vieną stažuotoją, dar viena padėjėja ir dvi stažuotojos dirba Briuselyje. DELFI kalbinta Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovo Valdemaro Tomaševskio padėjėja negalėjo pasakyti, kiek iš viso padėjėjų jis turi. Europarlamentaras keletą kartų dalyvavo diskusijose ir prisidėjo prie vienos rašytinės deklaracijos.

Dirba tie patys padėjėjai

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderiui Rolandui Paksui ir jo kolegai Juozui Imbrasui padeda tie patys 17 žmonių, kurie dirba įvairiuose miestuose ir ra rajonuose. Pastarojo darbų sąraše – vos keli punktai: vienas pasisakymas posėdyje, pora bendrų pasiūlymų rezoliucijoms. Užtat R. Paksas po keletą kartų kalbėjo posėdžiuose, teikė klausimus ir pasiūlymus rezoliucijoms.

Tuo metu Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, kaip teigiama jo tinklalapyje, visoje Lietuvoje turi net 20 padėjėjų ir 15 visuomeninių padėjėjų. Nuo kadencijos pradžios pernai vasarą jis sugebėjo tik tris kartus pasisakyti diskusijose.

V. Uspaskichas DELFI teigė, kad Europos Parlamento statistikoje pažymėtos ne visos jo iniciatyvos: jis pateikė apie dešimt pasiūlymų, pasirašė 12 deklaracijų ir yra pagrindiniu pranešėju rengiant medžiagą apie stichines nelaimes, dėl kurių atsakingas žmogus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Monstru tapęs Daviesas „Žalgiriui“ nukalė 20-ą LKL čempionų titulą (259)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai aštuntą kartą iš eilės ir 20 kartą istorijoje tapo...

Lietuvos monarchijos projektas: karaliaus kandidatų sąraše nuo Ispanijos karo aviacijos aso iki veidmainio vietinio didiko (1)

1918-ųjų vasarą Lietuvos Taryba pasitiko neramiai. Vokietija ir toliau neketino leisti grupelei...

Turistų išpaikintą Europą lietuviai iškeitė į vietą, kur gavo daug dėmesio ir nemokamų vaišių (22)

Po viešnagės Teherane, kuris yra tiesiog didelis miestas ir Irano sostinė, o ne koks gilus...

Laukiantiems savaitgalio – blogos žinios (72)

Į Lietuvą dar pavasarį atkeliavusi vasariška kaitra traukiasi. Šventinis savaitgalis, anot...

Politiniai veikėjai, kurių bijo partijos: kelia klausimus dėl jų skaidrumo ir atsakomybės (14)

Iš 58 visuomeninių rinkimų komitetų, kurie dalyvavo 2015 m. savivaldos rinkimuose, 19 turėjo...

Gyvai / Pasaulio futbolo čempionatas: Tunisas – Anglija 1:1 (38)

Pasaulio futbolo čempionatą pradeda Anglijos rinktinė. Garetho Southgate'o treniruojama „Trijų...

„Žalgirio“ auksakaliai: nuo žiedų valdovo Jankūno – iki 17-mečių dueto (3)

Pirmadienį Kauno „Žalgiris“ iškovojo jubiliejinį, 20-ąjį, LKL čempiono titulą ir jau...

Prieš mėnesį vairuotojo pažymėjimą gavusios merginos „Ford“ Klaipėdoje partrenkė dvi moteris viena moteris ligoninėje mirė (40)

Klaipėdoje vos prieš mėnesį vairuotojo pažymėjimą gavusios merginos vairuojamas automobilis...

Kosminiai Trumpo planai: įsakė Pentagonui sukurti naują karinių pajėgų atšaką (90)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį įsakė Pentagonui sukurti naująsias „kosminės...

Platelius pamatysi, jei tik į duobę neįkrisi (10)

Žemaitijos perlu vadinamas Platelių ežeras ir žiemą, ir vasarą traukia gamtos mylėtojus bei...