aA
Kelių Europos Sąjungos (ES) šalių diplomatai apkaltino Vokietiją, kad ji grasinimais, bauginimu ir šantažu mėgina atidėti žaliųjų automobilių įstatymą. Tai precedento neturintis puikybės demonstravimas Briuselio valdžios koridoriuose.
Angela Merkel
© Scanpix

Kaip sužinojo svetainė „EurActiv“, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, norėdama sustabdyti debatus dėl naujų taisyklių, pagal kurias iki 2020 metų automobilių išmetamų dujų kiekis turėtų sumažėti iki 95 g anglies dvideginio vienam kilometrui, prieš ES valstybes pasitelkė tai, ką vienas diplomatas pavadino „bjauriu spaudimu“.

Sklando gandai, esą A. Merkel prieš birželio 27 dieną įvykusį ES viršūnių suvažiavimą, kai buvo numatytas balsavimas dėl šio taisyklių paketo, paskambino Airijos ministrui pirmininkui Endui Kenny ir pagrasino veiksmais prieš ateities finansinę paramą Dublinui.

Vienas patikimas šaltinis, nenorėjęs skelbti savo pavardės, „EurActiv“ sakė, kad šio skambučio metu „(E. Kenny) sulaukė spaudimo, susijusio su dabartine ekonomine situacija ir bankų krize“.  

Kiti tvirtina, kad Vokietijos demaršas tęsėsi toliau ir neapsiribojo tik Airija.

„Norint užsitikrinti paramą, visuomet padaromi kompromisai ar pasitelkiami sąžiningi arba nesąžiningi žaidimai, - sakė vienas diplomatas. – Tačiau šiuo atveju daugiausia buvo sulaukta grasinimų ir bauginimo. Kovoti su tuo neįmanoma. Žmonės tik iš baimės daro tai, kas prašoma“.
 
Pareigūnas tvirtino, kad Vokietija užsitikrino Vengrijos paramą, pagrasinusi uždaryti vokiškų automobilių gamyklas šioje šalyje. Olandija ir dar viena ES valstybė taip pat sulaukė perspėjimų, jog BMW investicijos į automobilių „Mini“ gamyklas nukeliaus kitur, jeigu jos balsuos ne taip, kaip reikia.
 
„Taip elgtis valstybei narei yra niekšiška“, - pažymėjo vienas ES šaltinis.  

Likus valandoms iki birželio 27 dienos viršūnių susitikimo, Berlynas įtikinėjo Prancūziją, kad ši paremtų prašymą atidėti balsavimą, pasižadėdamas po kelių savaičių grąžinti įstatymą balsavimui nieko jame nepakeitus.   
  
„EurActiv“ suprato, kad Didžioji Britanija taip pat sutiko paremti Vokietijos manevrą, kai Vokietija pasisiūlė neprisidėti prie pasipriešinimo planuojamam balsavimui dėl Didžiosios Britanijos permokos į ES biudžetą grąžinimo.   
  
Politikos integralumas

Tačiau manoma, kad nė viena šalis iš esmės nesimpatizuoja Berlynui, o pats Nuolatinių atstovų komiteto sprendimas dar kartą atidėti žaliųjų automobilių įstatymo svarstymus iki rugsėjo, kai Vokietijoje baigsis rinkimai, nebuvo šiltai sutiktas.   

„Jausmas tikrai negeras, - sakė vienas diplomatas. - Žmonės tiesiog priblokšti, kaip viskas plėtojasi“.  

Kitas šaltinis kalbėjo apie „didelio laipsnio priešiškumą Vokietijai, turint galvoje jos darkymąsi dėl automobilių anglies dvideginio, kuris, jo žiniomis, neturi precedento“.  
 
„Dėl šio klausimo Taryboje tvyro bloga atmosfera, - patvirtino trečiasis diplomatas. – Kai kurios šalys narės yra labai sunerimusios, nes tai itin kenkia visam derybų procesui tarp Tarybos ir Parlamento“.  

Liepos pradžioje per vieną Europos Parlamento susitikimą Vokietijos europarlamentaras Matthias Groote sakė, kad jei nepavyksta greitai susitarti dėl įstatymo, „tuomet tai padaro pašalinį poveikį ir kitiems trišaliams susitikimams“, kurie vyksta tuo metu.  

Tokiuose trišaliuose susitikimuose dalyvauja Europos Komisija, Taryba ir parlamentas, susitariantys dėl sklandaus įstatymų priėmimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

DELFI tyrimas. Iš Pranckiečio – itin dosni dovana jo dviems patarėjams: ko niekas nepastebėjo mokytojams užėmus ministeriją (92)

Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio įnirtingas laikymasis savo posto vykstant koalicinėms deryboms...

Schema: ko reikia gerovės valstybei pagal ekonomistą Raimondą Kuodį (27)

Už gerovės valstybės mažinimą pasisakantieji nelabai suvokia šiuolaikinių rizikų masto ir...

Lietuvoje pastebėtas meškos jauniklis: ar rudieji lokiai vėl sugrįžo į mūsų miškus? (6)

Dar prieš 100 metų mūsų protėviams miške pamatyti mešką nebuvo jokia naujiena. Šiomis...

Laisvaisiais agentais tapsiantys atakuojantys gynėjai, galintys stipriai pakeisti NBA lygos veidą

Jau birželio 30-ąją dieną NBA lygoje startuos seisminius pokyčius įžiebsianti laisvųjų...

Dauguma naftos perdirbėjų nepasirengę „aukso amžiaus“ pabaigai (6)

„ Deloitte LLP“ teigimu, didžioji dauguma naftos perdirbėjų ir chemikalų gamintojų nėra...

Kas atlygina žalą, kai avariją sukelia elektrinio paspirtuko vairuotojas arba dviratininkas (2)

Automobilį iki tol, kol neiškyla poreikis važiuoti didesnį atstumą, vasarai garažuose ir...

Avokadai – ne tik mados klyksmas: svarios priežastys, kodėl verta rinktis šiuos vaisius

Pastaruosius kelerius metus avokadas yra tapęs tikru mados klyksmu kiekvieno virtuvėje.

Po alinančio periodo – gaivios žinios, tačiau tik trumpam (54)

Ketvirtadienis išauš gaivesnis. Po nakties liūčių , dieną palis dar daugelyje rajonų, tačiau...

Kiek kartų tręšti agurkus ir kokias trąšas naudoti (1)

Agurkus būtina laiku patręšti, kitaip jų derlius bus minimalus. Pakankamas mineralinių ir...

Buvusios žmonos paviešintuose kadruose – kitoks velionio Anthony Bourdaino veidas (2)

Buvusios sutuoktinės paviešintuose kadruose – kitoks garsiojo virtuvės chuligano veidas....