aA
Neformalioje Europos reikalų ministrų Taryboje apsilankęs Europos Parlamento (EP) užsienio reikalų komiteto pirmininkas Elmaras Brokas išskirtiniame interviu MyEP teigė, kad buvo apstulbintas, kai sužinojo apie Didžiosios Britanijos premjero Davido Camerono fiasko, patirtą parlamente, kai buvo balsuojama dėl karinės intervencijos į Siriją.
EP narys Elmaras Brokas
© Europos Parlamento nuotr.

“Aš buvau labai nustebintas. Niekada ankščiau nesu girdėjęs, kad ministras pirmininkas, bet koks ministras pirmininkas pasaulyje, būtų paraginęs imtis karinių veiksmų ir nebūtų sulaukęs parlamento palaikymo. Jei nesi tikras dėl palaikymo, tu neturi apskritai raginti ir parodyti, kad esi pasiruošęs imtis veiksmų“, - kalbėjo jis.

Europarlamentaras pabrėžė, kad tokia situacija, kai nerandama bendro sutaimo šalies viduje, tik stiprina Sirijos prezidento Basharo Assado pozicijas ir tai yra labai liūdna naujiena.

Vertindamas dabartinę situaciją Sirijoje, E. Brokas atkreipė dėmesį, kad šiuo klausimu jaučiasi bejėgis.

„Visų pirma, manau, kad tai neįtikėtina situacija, kai tokį ilgą laiką kiekvieną dieną žūsta žmonės, o tarptautinė bendruomenė nepajėgi susivienyti ir surasti tinkamą sprendimą. Todėl manau, kad svarbiausia rasti sprendimą. Rusija Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje turėtų vaidinti daug konstruktyvesnį vaidmenį, o ne tik bandyti atstovauti savo pačios ir B. Assado interesus“, - piktinosi vokiečių kilmės politikas.

Taip pat jis akcentavo dujų panaudojimą. E. Broko manymu, tai netoleruotina, ir nei vietiniai, nei kas nor kitas negali naudoti branduolinių, biologinių ir cheminių ginklų. Pasak jo, tarptautinė bendruomenė turėtų siųsti žinią, kad tai nepriimtina.

Ne mažiau svarbu, EP nario nuomone, ant stalo padėti realius įrodymus, kad cheminis ginklas buvo panaudotas.

„Reikalingi tiek JAV įrodymai, kuriuos jie teigia turintys, tiek įrodymai, kuriuos JT inspektorių komanda, nuvykusi į Siriją, turėtų pateikti. Tai turi įvykti nedelsiant, kuo greičiau. Ir turėtų būti kuo aiškiau apibrėžta, kas ką padarė, kad galima būtų pradėti pasiruošimą (karinei intervencijai – MyEP red.)“, - aiškino E. Brokas.

Politikas kalbėjo, kad nepriklausomai nuo to, ar bus imtasi karinių veiksmų, būtinos ilgalaikio politinio sprendimo dėl Sirijos paieškos. E. Brokas smerkė Rusiją ir Kiniją už tai, kad šios valstybės daro per mažai, kad taikus sprendimas būtų rastas.

Paklaustas, kokį geriausią įvykių scenarijų Sirijos žmonėms ir Sirijai jis įsivaizduoja, EP atstovas pabrėžė, kad dėl Rusijos ir dalinai Kinijos elgesio, šis geriausias scenarijus tampa nerealiu.

„Tarptautinė bendruomenė prisiima atsakomybę, JT, bendradarbiaudamos su Arabų lyga ir Turkija, priima sprendimą, kad šalis atveria galimybes visoms demokratijos taisyklėms ir joms paklūsta didžioji dauguma“, - svarstė jis. E. Broko manymu, tai turi būti padaryta kuo greičiau, kitaip šalis palūš, o pilietinis karas skirtingose šalies dalyse ir toliau ją skaldys, ir toliau žūs daug nekaltų žmonių.

Viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau pasvarstymų, kad įsikišimas į Siriją taptų antru Iraku. E. Brokas nesutiko su tokiomis spekuliacijomis ir patikino, kad antro Irako grėsmės nėra. Pasak jo, amerikiečiai tam nesiryžtų, be to, dabar kalbama tik apie riboto laiko, maždaug 24-28 valandų trukmės karinį įsikišimą, kai kariniai objektai atakuotų karinius objektus, ir viskas būtų baigta, neliečiant jokių miestų.

MyEP primena, kad šį rytą JT inspektorių komanda išvyko iš Sirijos. Tyrimas dėl Damasko režimo įtariamo cheminių ginklų panaudojimo yra baigtas ir labai tikėtina, kad ekspertams išvykus iš pilietinio karo draskomos Sirijos, jai bus suduotas tarptautinis karinis smūgis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (14)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (63)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Profesorius Lukoševičius: druska gali žudyti, bet jos visiškai atsisakius – tragiškos pasekmės

Koks valgomosios druskos vaidmuo žmogaus mityboje ir jos sąsajos su kraujospūdžiu? Aiškinama, kad...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (14)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Dėl sulaužyto gyvenimo dabar nebežino, kur kreiptis: gailiuosi, kad nuvedusi dukterį pas gydytojus, paklausiau jų patarimo (217)

Prieš daugelį metų globėjų į užsienį kartu su seserimi išvežta lietuvaitė po dešimties ten...

Garsiausių menininkų našlė: vieni vadino mūza, kiti – vyrus gniuždančiu monstru (1)

Ją vadino kūrėjų mūza. Ji įsimylėdavo talentingiausius to meto vyrus, jie atsakydavo tokiais...

Kalėdinės mugės pasaulyje – kur geriausia ieškoti šventinės nuotaikos?

Rankas šildantis karšto gėrimo puodelis magiškomis švieselėmis blyksinčioje...

Prieš 23 metus duotam interviu Samas papasakojo apie išbyrėjusius dantis, o savo ateitį „numatė“ Rusijoje (25)

Internete pasirodė prie 23 metus kurta laida „X klanas“ (aut.Ligita Juknevičiūtė ir Remigijus...

Gabrielius Landsbergis: siūlome stabdyti mokesčių pertvarką (91)

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) Tarybos...