aA
Ukrainai prisijungus prie Muitų sąjungos, Maskva ir Kijevas galėtų išsiderėti iš ES palankesnių sąlygų prekybai, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
Vladimiras Putinas
© Reuters/Scanpix

„Mes manome, kad, jeigu Ukraina prisijungtų prie Muitų sąjungos, ir tada koordinuotume savo bendras pastangas derybose su europiečiais, mes turėtume daugiau galimybių išsiderėti geresnes prekybos ir ekonominių santykių sąlygas su mūsų pagrindine partnere, nes Europa lieka mūsų pagrindine prekybos ir ekonomikos partnere“, – kalbėjo jis diskusijų klube „Valdai“.

Be to, pasak Rusijos lyderio, už tai, kad Ukrainos jungimosi prie Muitų sąjungos derybų proceso metu Maskva sutinka mažinti energijos išteklių kainas ir atverti savo rinkas, Ukraina turėtų apie 9 mlrd. dolerių naudos.

V.Putinas sutinka, kad Ukrainos asociacija su Europos Sąjunga atvers jai naujas rinkas.

„Na taip, dėl to ekonomika tampa liberalesnė. Bet ar sugebės susidoroti su tokiu liberalizmu pati Ukrainos ekonomika? – klausia jis. – Nežinau, ne mūsų tai reikalas, partneriai ukrainiečiai turi patys apsispręsti“.

„Bet kur mūsų problema? Jeigu gynybos muitais lygis bus dar žemesnis Ukrainoje, į Ukrainą ims plūsti gana geros kokybės ir pigios europinės prekės. Jos iš Ukrainos vidaus rinkos ims spausti Ukrainos gamybos prekes. Kur? Pas mus. Ir štai tai ir kuria problemas“, – pareiškė V.Putinas.

Jis nurodė, kad Maskva jau perspėjo Kijevą, kad jai teks kažkokiu būdu ginti savo rinką.

„Mes iš anksto apie tai tiesiai ir sąžiningai sakome, kad paskui mums nepriekaištautų, kad mes kažkam trukdome ar verčiame abejoti suverenia teise priimti sprendimus dėl sąjungos“, – sakė V.Putinas.

Rusijos prezidentas dar paminėjo, kad Rusija nori pasirašyti naują bazinę sutartį su Europos Sąjunga, taip pat nagrinėja klausimą dėl sutarties su ES dėl laisvosios prekybos zonos.

„Skirtumas tik tas, kad mes derybų proceso metu dėl stojimo į PPO (pasaulinę prekybos organizaciją) pasiekėme vieno apsaugos muitais lygio ir kad mums tai sunku, nes konkuruoti su pigiomis ir kokybiškomis prekėmis (iš ES) žemės ūkio srityje, žemės ūkio technikos, ir kai kuriose kitose šakose, mums yra sudėtinga, – prisipažino jis. – Bet apsaugos muitais lygis mūsų yra didesnis, negu Ukrainos beveik dviem kartais“.

„Kodėl mes negalime žengti į priekį naujos bazinės sutarties link, o po to ir sutarties dėl laisvosios prekybos link? Todėl kad mūsų partneriai, mūsų nuomone, kelia mums padidintus reikalavimus ir, iš esmės, kiša mums kitą sutartį, kurą mes vadiname „PPO plius“. Tai PPO reikalavimai atverti rinkas ir dėl kai kurių kitų parametrų, pavyzdžiui, dėl standartų ir taip toliau, ir plius dar kažką. Bet mums pirmiau reikia „suvirškinti PPO“, – aiškino V.Putinas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Kokią grėsmę kelia Lietuvoje koncertuojantys rusų atlikėjai ir kaip apsaugoti ūkininkus nuo vilkų? (49)

Rusijos atlikėjai toliau koncertuoja Lietuvoje. Kokią grėsmę jie kelia Lietuvos saugumui? Apie tai...

Sąmyšis mokyklose nesibaigia: šįkart į kampą spaudžiami ne mokytojai, o abiturientai (34)

Mokslo metai mokyklose prasidėjo sumaišties kupinomis emocijomis. Ir nors garsiausiai buvo kalbama...

Kolegijos Kryme direktorė apie kruviną išpuolį: žudė visus iš eilės išpuolis perkvalifikuotas: tai – ne teroro aktas (479)

Rusijos okupuotame Kryme , Kerčės politechnikos kolegijoje nugriaudėjo sprogimas.

Vienur – aukso amžius, kitur – padėtis be išeities (7)

Augant Lietuvos ekonomikai, didėjant darbo užmokesčiui ir paslaugų kainoms, regionai – vis dar...

Metų seklys: kuo mažesnis miestelis, tuo sunkiau sekti – nusikaltėliai itin atsargūs nepaisant atsargumo neteko milijonų

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

Žuvusios manekenės Didžiūnaitytės tragedija sujaudino žinomas moteris: jų klausimai – itin nepatogūs (69)

Praėjusių metų tragiškai žuvusios manekenės Dovilės Didžiūnaitytės istorija iki šiol nėra...

MO muziejus – be balvonų (4)

Šią savaitę duris atveriančio Modernaus meno muziejaus (toliau – MO muziejus ) kieme...

Kodėl jūsų atmintis prasta: daktaras Unikauskas pateikia dvi galimas priežastis (4)

Mes „nemylime“ savo vaikų, nes įspraudžiame juos į gražiai sutvarkytas „pilis“, o vaikams...

IT specialistas: prieš Lietuvą gali būti ruošiama labai rimta ataka (23)

„Internete nieko nebūna nemokamo“, – sako Ramūnas Liubertas. Jis – informacinių...

Klimatologai – apie anomalijas Lietuvoje: žiemą laukia šilumos bangos, o Vėlinės bus labai šaltos (50)

Šiuo metu mus džiugina bobų vasara. O kokie gi orai laukia likusį rudenį, kokia bus žiema? Pasak...