aA
Antrą Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų (EPSCO) tarybos dieną Europos Sąjungos sveikatos apsaugos ministrai aptarė esamą teisėkūros proceso situaciją: Medicinos prietaisų ir in vitro diagnostikos medicinos prietaisų reguliavimą, derybų dėl Tabako gaminių direktyvos atnaujinimo eigą, taip pat Klinikinių tyrimų ir Europos vaistų agentūros (EMA) mokesčių klausimus. Ministrai vienbalsiai pritarė Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos parengtoms Tarybos išvadoms dėl Šiuolaikinių, atvirų ir tvarių sveikatos apsaugos sistemų.
Vytenis Andriukaitis
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

„ES valstybės narės turi būti iniciatyvios. Mūsų sveikatos apsaugos sistemos privalo būti pasirengusios atlaikyti dabarties ir ateities iššūkius. ES piliečiai turi teisėtus lūkesčius, todėl sveikatos apsaugos ministrai, priimdami sprendimus dėl sveikatos priežiūros sistemų ateities, turi deramai šiuos lūkesčius įvertinti", - sakė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Išvadose dėl Tvarių sveikatos apsaugos sistemų ES valstybės narės pabrėžia, kad sveikata yra ekonominės gerovės pagrindas ir pripažįsta solidarumo, visuotino sveikatos priežiūros prieinamumo ir „Sveikata visose politikos srityse“ principų svarbą. Išvadose ES valstybėms narėms pateikiamos gairės, kaip užtikrinti, kad nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos būtų atsparios demografiniams, ekonominiams ir technologiniams pokyčiams. Sveikatos apsaugos ministrai sutarė dėl geresniam koordinavimui nacionaliniu ir ES lygmeniu užtikrinti būtinų priemonių, taip pat dėl priemonių, padėsiančių veiksmingiau naudoti ES struktūrinių ir Investicinių fondų lėšas investicijoms į sveikatą.

ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva informavo ES valstybių narių delegatus apie nemažą pažangą, pasiektą derybose su Europos Parlamentu dėl Tabako gaminių direktyvos atnaujinimo bei pabrėžė, kad iki šių metų pabaigos tikisi pasiekti galutinį sutarimą.

„Dėl su rūkymu susijusių ligų kasmet miršta daugiau nei 700 tūkst. žmonių, o medicinos kaštai tabako gaminių vartojimo padariniams gydyti viršija 25,3 mlrd. eurų per metus. Šie faktai Europos Sąjungai buvo daugiau nei pakankamas pagrindas peržiūrėti Tabako gaminių direktyvą, ypatingą dėmesį skiriant jaunimo rūkymo mažinimui, kovai su neteisėta prekyba bei tabako gaminių reklamos ir rinkodaros reguliavimui“, - pažymėjo V. P. Andriukaitis. Pasak ministro, per likusius du neformalius trišalius susitikimus ES teisės aktų leidėjai gali susitarti dėl visų iki šiol dar neišspręstų klausimų.

Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų Taryba išnagrinėjo Lietuvos pateiktą pažangos ataskaitą dėl Medicinos prietaisų, šalys narės kėlė labiausiai rūpimus klausimus ir teikė siūlymus, į kuriuos atsižvelgs būsimos Tarybos pirmininkės. Sveikatos apsaugos ministrai svarstė, kaip pagerinti pacientų saugą skatinant inovacijas ir mažinti administracinę naštą nacionalinėms valdžios institucijoms. Valstybės narės iškėlė poreikį suvienodinti didelės rizikos vienkartinio naudojimo medicinos prietaisų perdirbimo reguliavimą ir užtikrinti tinkamą rinkos priežiūros institucijų veiklą.

Ministras V. P. Andriukaitis informavo Tarybą apie Lietuvos pirmininkavimo metu organizuotas konferencijas. Jis pažymėjo, kad Lietuvos pirmininkavimo metu buvo nuosekliai laikomasi principo - „prioritetą visų pirma skirti ligų prevencijai, kad nereikėtų ligos gydyti vėliau“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Anglijoje išžagintos ir nužudytos 14-metės byloje – motinos liudijimas: ji kėlė labai daug rūpesčių

14-metės iš Lietuvos, kuri buvo nužudyta Vulverhamptone, Jungtinėje Karalystėje, motina...

Ekspertai įvertino Statkevičiaus ir Janus rietenas: kažkas turi pasakyti, kad karalius nuogas (112)

Pirmadienio vakarą viešai skalbinius džiaustę dizaineriai Juozas Statkevičius ir Julija Janus...

Vėžiu susirgusi Vaiva pinigų negauna: kovoja ne tik su liga, bet ir su draudimo bendrove (85)

Kaip ir daugeliui vėžio diagnozė Vaivai Mickuvienei buvo tarsi žaibas iš giedro dangaus. „Man...

Įvertino „Barclays“ pasitraukimą: taip gerai Lietuvoje jau seniai nebuvo – bus dar daug kitų (57)

Daliai žmonių pradėjus skambinti pavojaus varpais, kad „ Barclays “ – tik pirmoji kregždė,...

Netoli Lietuvos atrado tikrą rojų: tiek maisto nepajėgia suvalgyti net patys alkaniausi (14)

Jeigu esate didieji Kalėdų fanai – privalote iš Lietuvos nuplaukti į pietų Švediją. Tame...

Smūgis naudotų automobilių pardavėjams: neparduoda net pigiausių mašinų (201)

Milžiniškus protestus rengę, gatves blokavę ukrainiečiai palankesnių muito sąlygų...

Kaip klaidinami pirkėjai: per savo neapdairumą už būstą sumokėsite daugiau (10)

Pirmą kartą su būsto pirkimu ar pardavimu susiduriantys žmonės gali nesunkiai pasimesti...

Žilvinas Tratas 30-ąjį gimtadienį atšventė su dukra ir artimaisiais: nesitikėjau, kad mane taip paveiks ši diena (9)

Neseniai savo gimtadienį atšventęs žinomas aktorius Žilvinas Tratas drąsiai gali sakyti, kad per...

Seime priimant biudžetą – nesuvaidintos emocijos (68)

Seime surinkus 84 balsus už antradienį priimtas valstybės 2019 m. biudžetas. Per kelias valandas...