aA
Gegužės mėnesį lietuviai rinks prezidentą ir vienuolika naujų Europos Parlamento (EP) narių, tačiau jau dabar nuogąstaujama, kad rinkėjų aktyvumas renkant europarlamentarus bus labai mažas.
Vytautas Landsbergis
© DELFI / Valdas Kopūstas

Tiesioginėje MyEP konferencijoje apsilankęs Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis skaitytojams paaiškino, kaip reikia apsispręsti, už ką balsuoti per artėjančius rinkimus. Taip pat jis atskleidė, kad padirbus Europos Parlamente atėjo didesnis nei ankščiau supratimas, kad Lietuvai ten būti ir veikti yra labai svarbu.

Profesoriaus buvo teiraujamasi, kokią jėgą jis mato Lietuvoje, kuri galėtų pasipriešinti Rusijos vykdomai agresyviai politikai, kokia partija, asmenybės galėtų įkvėpti lietuvių tautą.

„Pagrindinė jėga yra patys žmonės, jeigu jie turi Tėvynės meilės, ištikimybės ir garbės jausmą. Pavojaus valandos skatina apsispręsti ir žadina tuos jausmus. Tą mes matome dabar“, - atsakė jis.

Kadangi V. landsbergis nusprendė nebekandidatuoti į Europos Parlamentą, jo klausė, kuo galima dar pasitikėti, kai šis pasitrauks ir nebebus jo aukso vertų pastebėjimų viešojoje erdvėje. Politikas į šį klausimą atsakė gana lakoniškai: „Visi kada nors pasitrauksime. Svarbu, kad Lietuva išliktų“.

Į klausimą, kodėl nebekandidatuoja į EP ir koks tolimesnis planas, V. Landsbergis atsakė, kad plano jokio neturi, tiesiog pabaigė ankstesnį planą. Paklaustas, kaip dar nustebins Lietuvą, profesorius patikino, kad niekada nesirengė ko nors stebinti, o ateityje dar turi daug darbų.

Vienas MyEP skaitytojas piktinosi: Kodėl žmonėms taip nerūpi rinkimai? Kaip reikėtų juos atvesdinti į rinkimus? Į prezidento rinkimus gal dar ateis kas nors, bet į Europos Parlamento – tikrai mažai. V. Landsbergis paaiškino, kad tai priklauso nuo žmonių susipratimo, apsišvietimo ir brandumo. Pasak jo, reikia skatinti, kad tų dalykų mūsų visuomenėje būtų daugiau.

Kitas skaitytojas tikino, kad nėra normalių kandidatų į prezidentus ir jis tikrai nežino, už ką reikės balsuoti. V. Landsbergio jis prašė patarti, ką jam daryti tokiu atveju. „Sunku padėti Jums, jeigu nesugebate vertinti žmonių pagal darbus. Aš neturiu tos problemos“, - atsakė politikas.

Europarlamentaro buvo klausiama, kaip jis vertina kai kurių kandidatų į prezidentus juokelius debatuose, pavyzdžiui, „visi balsuos lagaminais važiuodami į Angliją“.

„Jeigu tai juokelis, aš jo nesuprantu. Tikiuosi, kad ir važiuojantys į kitas šalis studijuoti arba uždarbiauti, išliks Lietuvos piliečiais ir dalyvaus rinkimuose“, - vylėsi jis.

O štai į skaitytojo pasipiktinimą, kad lietuvių tauta neturi teisės savarankiškai išreikšti savo valią per referendumą, nes jis tuoj pat bus pavadintas „Kremliaus ranka“, EP narys atsakė, kad lietuviai turi visas teises, o pirmiausia – sveiką protą. „Jeigu jiems būtų pasiūlytas savižudybės referendumas, tikėčiausi, kad sveiko proto veiksnys dar galiotų“, - patikino V. Landsbergis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (11)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (131)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Atsikūrusios „Spice Girls“ sulaukė akibrokšto: iš koncerto išėję fanai kritiką lieja socialiniame tinkle

Panašu, kad atsikūrusi legendinė merginų grupė „Spice Girls“ viską pradėjo nuo klaidos....

Užkalnis: kvepiu kaip keiksmažodis (22)

Kai kas nors nori parašyti tekste keiksmažodį ir praslysti pro cenzorius ir davatkas, rašo su...

Didžiųjų valstybių spąstai Lietuvai verčia verslininkus panikuoti (172)

Šių metų balandžio mėnesį Europos Parlamentas ( EP ) balsavo už Mobilumo Paketo priėmimą....

Pasiūlė, kaip turėtų būti skaičiuojami NT mokesčiai: manau, valstybės biudžetas padidėtų

Dabar tokia padėtis, kai net ir aukštus postus užimantiems žmonėms sudaromos sąlygos būti...

Atostogos kaime – lietuviai noriai moka už buvimą be interneto ir nakvynę medyje (64)

Vasaros kelionę į kaimą kai kas dar pamena, kaip tremtį, kai vietoj žaidimų su kiemo draugais...

Geriausi Lietuvos paplūdimiai prie ežerų: ramybė, grynas oras ir atgaiva išvargusiam kūnui (2)

Jei dar nežinojote – Lietuvoje mes turime beveik tris tūkstančius ežerų. Pasislėpę giliai...