aA
Vakar Briuselyje Europos Parlamento Užimtumo ir socialinių reikalų (EMPL) komitetas po ilgai trukusių diskusijų patvirtino nuomonę dėl lyčių lygybės bendrovių valdybose direktyvos. Europos Komisijos siūloma direktyva siekiama, kad bent 40 proc. bendrovių, kurių akcijomis prekiaujama biržoje, nevykdomųjų direktorių sudarytų nepakankamai atstovaujamos lyties asmenys. Šį tikslą numatoma pasiekti iki 2020 metų. Šiuo metu didžiausiose biržinėse ES bendrovėse vadovaujamas pareigas einančių moterų tėra tik 13,7 proc.
Vilija Blinkevičiūtė
© DELFI / Tomas Vinickas

EMPL komiteto priimta nuomonė iš esmės tobulina Europos Komisijos pasiūlymą, nes praplečia direktyvos taikymo sritį siūlant ją taikyti ir vykdomiesiems direktoriams. Aš vertinu tai kaip esminį patobulinimą, kadangi moterų, užimančių vykdomųjų direktorių pareigas valdybose, yra vis dar nedaug. Mes pritarėme nuostatai, jog mažosioms ir vidutinėms įmonėms šį direktyva nebūtų taikoma.

EMPL komitete taip pat nubalsavome, jog ši direktyva turėtų būti skirta bendrovėms, kurios nepakankamai stengiasi skatinti lyčių lygybę savo valdybose ir nepasiekia pageidautinos pažangos. Pranešime raginama, kad visos biržinės bendrovės kasmet savo metinėse ataskaitose kompetentingoms nacionalinėms institucijoms pateiktų duomenis apie lyčių atstovavimą jų valdybose. Dėl skaidrumo bendrovės taip pat turėtų teikti informaciją apie vykusius atrankos į direktorių pareigybes konkursus su paaiškinimais apie priežastis bei kriterijus, kuriais remiantis buvo pasirinktas dominuojančios lyties kandidatas.

EMPL komitete esu paskirta papildoma socialdemokratų frakcijos pranešėja šiuo klausimu. Balsavimo metu komiteto nariai priėmė ir mano teiktus siūlymus, ir tai, jog ši direktyva būtų taikoma ir visoms tiek biržose registruotoms, tiek neregistruotoms valstybinėms įmonėms. Mano manymu, valstybinėse įmonėse būtų lengviau pasiekti lyčių lygybę ir tai galėtų būtų geras pavyzdys privačioms įmonėms. Esminė pažanga valstybinėse įmonėse galėtų būti pasiekta iki 2018 metų.

Skeptiškai žvelgiantiems į siūlomą direktyvą dėl lyčių lygybės bendrovėse norėčiau pabrėžti, kad ji neįpareigoja bendrovių į valdybos postus priimti tik moteris. Jos tikslas yra užtikrinti, kad atrankos metu iš kelių kandidatų, turinčių tą patį išsilavinimą ir panašią kvalifikaciją būtų pasirinktas tas kandidatas, kurio lytis yra mažiau atstovaujama bendrovėse ir pasiekti, jog bent 40 proc. bendrovių nevykdomųjų ir vykdomųjų direktorių sudarytų nepakankamai atstovaujamos lyties asmenys.

Europos Parlamentas plenerinėje sesijoje už šią direktyvą turėtų balsuoti šį rudenį. Europos Tarybai pirmininkaujančiai Lietuvai teks nelengvas uždavinys suderinti šalių narių ir Europos Parlamento pozicijas. Tikiuosi, jog bendrą sprendimą pavyks surasti ir direktyva taps sektinu pavyzdžiu siekiant lyčių lygybės ir kitose srityse.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Šimonytė išdėstė savo komandos viziją ir pažėrė netikėtų pastabų kai kuriems ministrams (488)

Į antrąjį prezidento rinkimų turą patekusi Ingrida Šimonytė sakė, kad į savo komandą, jei...

Techninių apžiūrų tvarka gali keistis: pajudino dešimtmečius veikiantį monopolį (251)

Privalomąją techninę apžiūrą Lietuvoje teikia dešimt pelningai dirbančių įmonių. Visos jos...

Grybauskaitė: Lietuvos žmonėms pasisekė papildyta 10:20 (25)

Balsą antrame prezidento rinkimų ture atidavusi kadenciją baigianti šalies vadovė Dalia...

Lietuvos pienininkams skirtos milžiniškos baudos: mokės ir 200 tūkst. eurų (2)

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad AB „ Vilkyškių pieninė “ ir AUGA group , AB...

Rusijos nešvarios naftos krizė ligi galo neišspręsta: uostus toliau pasiekia užteršta žaliava Rusija nekomentuoja (79)

Rusijos pastangos įveikti beprecedentę naftos taršos krizę buvo nesėkmingos, šaliai pakrovus dar...

Tomas Sinickis. O dabar apie „Euroviziją“ rimtai, be humoro atsakymas Gediminui Jauniui (92)

Aš norėjau patylėti. Ir jau buvau pamiršęs Euroviziją. Bet šiandien perskaičiau Gedimino...

Mirė legendinis austrų F-1 lenktynininkas Niki Lauda (53)

Austrijos sostinėje Vienoje mirė triskart F-1 lenktynių pasaulio čempionas Niki Lauda , pranešė...

Europos šalys ir JAV užblokavo Rusijos prašymą (163)

Europos šalys ir JAV pirmadienį užblokavo Rusijos prašymą surengti Jungtinių Tautų Saugumo...