aA
Rytoj naujasis Europos Parlamentas rinksis į pirmąją plenarinę sesiją Strasbūre ir rinks Europos Parlamento vadovybę. Pasak antrąją kadenciją Parlamente dirbsiančios Vilijos Blinkevičiūtės, parlamentarų šios kadencijos laikotarpiu laukia daug iššūkių. „Rinkėjai kaip niekada aiškiai parodė, kad jie nori pokyčių Europoje. Turime dirbti taip, kad mūsų piliečiai pamatytų, kad mes juos girdime“, - sako parlamentarė.
Zenonas Vaigauskas, Vilija Blinkevičiūtė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasak jos, problemų Europoje šiuo metu daug - žmonės pavargę nuo sunkmečio ir taupymo politikos pasekmių, daugelyje šalių aukštas nedarbas, žmonės gauna per mažus atlyginimus bei socialines išmokas, visa tai kelia nepasitikėjimą bendrija. „Ar sugebėsime žmonėms grąžinti pasitikėjimą Europa?“, – pirmosios sesijos išvakarėse klausia parlamentarė.

Jos teigimu, vieni iš daugiausiai diskusijų keliančių klausimų dabar yra kokia bus naujoji Europos Komisija ir kas jai vadovaus. Viena didžiausių Europos Parlamento politinių jėgų - Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcija, kuriai priklauso parlamentarė ir kurioje dirbs 191 narys, parengė rekomendacijas naujajai Europos Komisijai.

„Mūsų frakcija bet kuriam kandidatui į Europos Komisijos Pirmininkus teikia vieną pagrindinį reikalavimą – naujoji Komisija turi vykdyti politiką, kuri padėtų gerinti mūsų žmonių kasdienį gyvenimą, ypač tų, kurie labiausiai nukentėjo nuo sunkmečio ir taupymo padarinių. Mes nesitaikstysime su ta pačia sprendimų tėkme, kokia buvo iki šiol,“ – sako Vilija Blinkevičiūtė.

Jos teigimu, kandidatas į Komisijos Pirmininkus, norėdamas laimėti frakcijos palaikymą, privalės vykdyti tokius įsipareigojimus: skatinti investicijas ir tvarų augimą; užtikrinti kokybiškas ir saugias darbo vietas; kovoti su skurdu ir nelygybe; užtikrinti judėjimo laisvę ir kovoti su socialiniu dempingu; privalės stiprinti pagarbą pagrindinėms žmogaus teisėms ir dirbti taip, kad pati Europos Sąjunga taptų demokratiškesnė, skaidresnė ir labiau atskaitinga savo piliečiams. Frakcija taip pat tikisi, jog kandidatas į Komisijos Pirmininkus įsipareigos išlaikyti lyčių lygybės balansą, sudarant naująją Komisiją.

„Mūsų frakcijos parengtose rekomendacijose teigiama, kad naujosios Komisijos programa negali būti tik vienos politinės šeimos programa. Mūsų rinkėjai turi būti įtraukti į naują ateinančių penkerių metų programą, nes tik taip galėsime parodyti, jog Europos Sąjunga iš tikrųjų išgirdo jų balsus“, - pabrėžia Vilija Blinkevičiūtė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užkalnis. Niekas nenorėjo dirbti (126)

Buvo toks filmas iš sovietinių laikų: „Niekas nenorėjo mirti“. Su šiomis dienomis niekaip...

Reto grožio eglės puošia ne tik Vilnių ir Kauną: išrinkite mieliausią Lietuvos eglutę (69)

Kalėdinės nuotaikos pasklido po visą Lietuvą – šventėms ruošiasi ir didesni, ir mažesni...

Venckienės sūnus Karolis: galėjome bėgti į Meksiką, bet mes tikėjomės, kad mama nebus išduota Lietuvai (306)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus LNK laidai „Bus visko“ papasakojo apie gyvenimą...

Būsto rinka – visų laikų pike: kaip toliau keisis kainos ir palūkanos (27)

Trečiąjį šių metų ketvirtį būsto įperkamumo tendencijos Lietuvoje ir kitose Baltijos...

Liga, kuri prasideda nekaltu odos niežėjimu, o baigiasi sąnarių persodinimu: kam susirgti – didžiausia rizika? (84)

Sonata jau 25 metus serga žvyneline . Ji susirgo būdama vos 20 metų, kai dar studijavo. Ši liga...

Penkiametė, spaudžiant 35 laipsnių speigui, išgelbėjo vos 1,5 metukų mažylį

Viena namuose Aliaskos kaime palikta penkiametė, dingus elektrai, čiupo į glėbį pusantrų metukų...

Gyvai / „Kitokie pasikalbėjimai“ su Benu Aleksandravičiumi (1)

Kaip teisingiausiai reikėtų apibūdinti Beną? Užduotis – ne iš lengvųjų. Jis – itin...

Lietuvis nustebo pamatęs sąskaitą už langus ir duris: o atrodė, kad brangiausia – jau praeityje (18)

A++ klasė, 100 tūkst. eurų už 100 kv. metrų namą ir 500 eurų namo išlaikymui per metus. Ar tai...

Į teismą Lietuvos valstybę padavęs generalinis prokuroras teigia prieš ją nekovojantis papildyta Skvernelio komentaru (172)

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis sako nekovojantis prieš valstybę ieškiniu dėl darbo...