Europos Komisija (EK) kategoriškai paneigė rugpjūčio 28 d. „Deutsche Welle“ pasirodžiusią informaciją, kad Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos, skirtos Bulgarijai ir Rumunijai pagerinti šiose šalyse gyvenančių romų situaciją, perskirstytos Vokietijai, kur persikėlė didelė dalis šios mažumos atstovų.
© AP/Scanpix

Kaip rašo www.euractiv.com, milijonai eurų, skirti skurstantiems Bulgarijos ir Rumunijos romams, nukreipti į Vokietiją. Taip buvo padaryta dėl to, kad šios santykinai jaunos ES šalys narės nesugebėjo „panaudoti šių lėšų“ bei dėl į Vokietiją atvykstančių rumunų ir bulgarų srauto. Tačiau EK griežtai paneigė šią informaciją.

„Tai ne tiesa. Lėšos iš struktūrinių fondų, skirtos Bulgarijai ir Rumunijai, nebuvo perskirstytos kitoms šalims“, - patikino darbo, socialinių reikalų ir įtraukimo komisaro Laszlo Andoro atstovas spaudai Jonathanas Toddas

J. Toddas paaiškino, kad šių fondų lėšų paskirstymas ES valstybėms vyksta kartą per septynerius metus, o lėšos turi būti įsisavinamos ES ilgalaikio biudžeto rėmuose. Dabartinis biudžeto ciklas baigiasi šiais metais, o naujasis prasidės ateinančiais metais ir truks iki 2020 m.

J. Toddas patikino, kad jei ES šalys narės neįsisavina visų joms skirtų struktūrinių fondų lėšų, pinigai neperskirstomi kitoms narėms, o lieka ES biudžete.

„Tačiau šis atvejis toks nėra – nei Bulgarija, nei Rumunija neprarado struktūrinių fondų lėšų kovai su skurdu“, - patvirtino L. Andoro atstovas spaudai.

J. Toddas pridūrė, kad Vokietijai skirtų ES struktūrinių fondų lėšų panaudojimas sprendžiamas Vokietijos vyriausybės. Taigi šios šalies valdžia potencialiai galėtų skirti dalį šių lėšų remti socialinį įtraukimą miestuose, patiriančiuose didžiausius iššūkius dėl taip vadinamos „skurdo imigracijos“.

„Tačiau Vokietijai skirtų struktūrinių fondų lėšos šiam tikslui nėra padidintos iš ES biudžeto. Jei Vokietija nuspręs panaudoti daugiau ES struktūrinių fondų pinigų tam, turės perskirstyti pinigus iš kitų projektų“, -pasakė J. Toddas.

Jis pateikė Šiaurės Reino-Vestfalijos pavyzdį, kur kartu su šalies vyriausybe planuojama skirti 7,5 mln. eurų (25,9 mln. litų) ES struktūrinių fondų lėšų regioninio ir federacinio lygmens socialiniam finansavimui, skirtam imigrantų iš Bulgarijos ir Rumunijos integracijai Vokietijoje.

ES skiria pinigų skurstantiems bulgarams ir rumunams

70 tūkst. Bulgarijos ir Rumunijos piliečių įsikūrė Vokietijoje per pastaruosius metus, o šis skaičius, kaip tikimasi, turėtų išaugti iki 170 tūkst. per ateinančius metus. Nuo 2014 m. sausio 1 d. šių dviejų ES valstybių piliečiai jau turės pilną prieigą prie ES darbo rinkos.

„Deutsche Welle“ išspausdinto straipsnio pavadinimas – „ES skiria pinigų skurstantiems bulgarams ir rumunams“.Šiame straipsnyje rašoma, kad šie žmonės bėga iš savo šalių nuo žiauraus skurdo.

„Vietiniai vokiečiai jau ilgą laiką skundžiasi ne tik dėl nešvaros ir triukšmo, keliamo atvykėlių, turinčių kitokius socialinius, kultūrinius ir higienos įpročius. Situacija prastėja dar ir dėl to, kad romų klanai nesutaria tarpusavyje.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Amerikiečių Lietuvoje suerzinti Kremliaus ruporai pratrūko: jūs patys prisiprašysite (1026)

Kelios milžiniškos JAV vadovaujamos pratybos Baltijos šalyse, didesnis Aljanso matomumas regione,...

Orai: viltis laukiantiems lietaus ir išvargintiems karščių (3)

Savaitės pradžioje tęsis itin karšti orai , tačiau nuo antradienio sulauksime pokyčių. Tuo...

Neįprasta ūkininko pasiūla: juodą darbą padarys už jus, beliks tik mėgautis (20)

Klaipėdos rajone, Dituvoje, gyvenantis ūkininkas Vytautas Zapalskis su šeima raugina viską, ką...

Brazilijos vartininkas pralinksmino „Liverpool“ fanus: pirkite jį greičiau! (1)

Brazilijos rinktinė pasirodymą pasaulio futbolo čempionate pradėjo netikėtai sužaisdama...

Horizonte – pensijų krizė? Pagal kokią formulę gali būti ilginamas pensinis amžius (144)

Lietuvoje mažėjant gyventojų ir sprendžiant pensijų sistemos problemas, šaliai ateityje gali...

Rimvydas Valatka. Misija nuskinti konservatorius, o Lietuvą paleisti be kelnių (617)

Nudegusi pirštus Prezidentė nusivylė savo pačios šūkiu – atverti politinę sistemą...

Policija parodė, kas nutinka tiems, kurie nori iš sostinės į Klaipėdą nuvykti per valandą (108)

Noras per valandą iš Vilniaus nulėkti iki Klaipėdos , anot pareigūnų, labai brangus. Lietuvos...

Žilvinas Grigaitis greitąja išgabentas į ligoninę: nemalonias pasekmes jaus dar ilgai (226)

„Po fantastiško savaitgalio ryto sportas baigėsi kelione greitosios automobiliu į ligoninę....

Šveicarai sustabdė Brazilijos rinktinę su Neymaru (171)

Sekmadienio vakarą Rostovo stadione savo kelią 2018 metų pasaulio futbolo čempionate pradėjo...

Perspėjimai tiems, kurie darbo kompiuterį naudoja asmeniniams reikalams (5)

Šiais laikais daugelis įmonių aprūpina savo darbuotojus įvairiausiais darbui reikalingais...