aA
Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pradžią pažymėjo asociacijos „Naujos meno formos“ sukurtas vaizdo klipas, kuris sulaukė nemažai atgarsių visuomenėje – internete ir socialiniuose tinkluose nepagailėta kritikos tokiam keistam ir neaiškiam Lietuvos pristatymui.
© youtube.com

„Ypatinga diena“ pavadintas filmukas birželio 30 — liepos 1 dienomis buvo rodomas viešajame transporte esančiuose ekranuose bei lauko ekranuose trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose. Pagrindinis šios idėjos tikslas – parodyti visuomenei, kad Lietuva pirmininkavimo laukė ir yra jam pasiruošusi.

Pažiūrėję šį video žmonės tikino, kad iš pradžių susidaro įspūdis, kad tai parodija, būta ir nuomonių, kad toks mūsų šalies pristatymas daro gėdą.

Susisiekus su asociacijos „Naujos meno formos“ pirmininke Gabriele Labanauskaite ir paklausus, ką konkrečiai simbolizuoja vaizdo klipe įamžinti vaizdai, ji pasakė, kad komentuoti kol kas negali, ir padėjo ragelį.

Tinklalapyje „Youtube“ specialiai Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai sukurtame kanale šis vaizdo įrašas buvo neilgai – pasklidus kritikai, vaizdo įrašas buvo pašalintas. Užsienio reikalų ministerija, kurios logotipas buvo patalpintas prie vaizdo klipo, nesiėmė vertinti jo turinio.

„Klipas yra meninė iniciatyva, skirta liepos 1 d. pažymėti, pagal kurią liepos 1 d. jis buvo demonstruotas viešajame transporte ir lauko ekranuose. Šį projektą inicijavo ir įgyvendino asociacija „Naujos meno formos“.Projektas buvo atrinktas Asociacijų ir viešųjų įstaigų projektų, kuriuos įgyvendinant tikslinga dalyvauti URM atrankoje, apie kurią viešai skelbta URM interneto svetainėje.URM nesiima vertinti pasirinktų meninės išraiškos priemonių. Dėl komentarų apie klipo turinį siūlytume kreiptis į jo kūrėjus“, - rašoma Pirmininkavimo ES Tarybai departamento Komunikacijos skyriaus atsakyme MyEP.

Į klausimą, kiek tokio vaizdo klipo paruošimas kainavo, atsakymas buvo miglotas: „Užsienio reikalų ministerija yra įsipareigojusi apmokėti iki 50 proc. projekto vertės. Konkreti suma bus žinoma, kai projekto įgyvendintojai pateiks visus savo išlaidas patvirtinančius dokumentus.“

URM komunikacijos skyrius atkreipė dėmesį, kad apie šį projektą buvo informuojama ministerijos socialinių tinklų paskyrose, bet šiuo metu į juos talpinama kita su pirmininkavimu susijusi aktuali informacija.

Asociacija „Naujos meno formos“ yra pelno nesiekiantis, viešasis juridinis asmuo, kurio prioritetinė veikla – tarpdisciplinių menų inovacijos ir sklaida.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (82)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (97)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (26)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (35)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (201)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Kauniečiai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be šio statinio: vadina patraukliausia susibūrimų vieta (44)

Prieš aštuonerius metus, kai Kauno „Žalgirio arena“ atvėrė duris, buvo abejojančių jos...

Pasiūlė, kaip turėtų būti skaičiuojami NT mokesčiai: manau, valstybės biudžetas padidėtų (100)

Dabar tokia padėtis, kai net ir aukštus postus užimantiems žmonėms sudaromos sąlygos būti...

Po skaudžios vyro netekties pradėjo dirbti bokštiniame krane: ne aukso kalnai, bet vis tiek geriau (9)

Kiekvieną darbo rytą moteris kopetėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi...

Geltonuoja svogūnų ir česnakų laiškai – ko griebtis (5)

Svogūno ir česnako laiškai pavasarį dažnai geltonuoja. Įveikti šią problemą įmanoma, jeigu...