aA
Daugelis turbūt prisimename, kaip vaikystėje mėginome išvengti kai kurių pamokų – jas „pramiegodavome“, netikėtai „susirgdavome“ ar išsisukdavome kitais būdais. Tačiau kodėl suaugę ir tapę tėvais kai kurie iš mūsų vis dar vengia mokyklos ir bando išvengti tėvų susirinkimų? Pasirodo, susirinkimai šiais laikais privalo būti modernūs, jei į juos tikimasi prikviesti tėvų.
Tėvų susirinkimai: eiti ar neiti?
© DELFI / Audrius Solominas

„Tradicinė tėvų susirinkimo forma yra pasenusi ir nebeatitinka tėvų interesų. Susirinkimas vardan susirinkimo naudos neduoda – į tokius susirinkimus ir aš pati nebeinu“, – teigia lektorė Jolanta Lipkevičienė.

Pasak pašnekovės, šiuolaikiniams tėvams aktualūs tokie susirinkimai, kuriuose ne tik aptariami mokymosi rezultatai, be ir ieškoma būdų jiems pagerinti, išklausomos tėvų iniciatyvos, vyksta darbas grupėse, kuriose sprendžiama, kaip spręsti kilusias problemas.

Sprendžia vaikų problemas

J. Lipkevičienė projekto „Darni šeima ir tvari mokyklos bendruomenė – ateities Lietuva“ metu veda saviugdos seminarus šalies mokyklų mokytojams ir tėveliams. Šiuo projektu siekiama paskatinti tėvų ir mokytojų bendradarbiavimą, kuris padėtų mokykloje sukurti jaukią ir saugią mokymosi aplinką.

„Kai vaikas mato, kad mokykloje yra vietos jo tėvams, jam yra saugiau eiti į tokią mokyklą. Ko mes galime išmokyti vaikus, jei patys nemokame bendrauti, bendradarbiauti, diskutuoti, kelti klausimus, argumentuotai kalbėti? Jei to nepademonstruosime vaikams, neišugdysime kritiškos, laisvos, pilietiškos asmenybės“, – įsitikinusi J. Lipkevičienė.

Projekto renginiuose tėvai ir mokytojai gilinasi į mokyklos aktualijas, diskutuoja apie problemines situacijas, kartu su vaikais ieško problemų sprendimo būdų.

J. Lipkevičienė – 19 ir 15 m. sūnų mama. Moteris taip pat globoja 11 m. mergaitę iš vaikų namų, todėl tvirtina puikiai suprantanti naudą, kurią gauna aktyviai domėdamasi savo vaikų mokyklos gyvenimu.

„Mokykloje organizavau teminius ir šviečiamuosius susirinkimus tėvams, kai kuriuos jų konsultavau asmeniškai, vedžiau saviugdos grupes. Mano iniciatyva klasėje buvo padarytas mikroklimato tyrimas, po kurio padėjome vaikams, iš kurių buvo tyčiojamasi, o tiems, kurie tyčiojosi, padėjome susivokti, kokia laikysena yra priimtina“, – apie sukurtą naudą kalba lektorė.

Moters teigimu, su mokykla bendradarbiaujantys tėvai gali sužinoti apie mokymosi stilius ir padėti sunkumų turinčiam vaikui atrasti savąjį. „Jei vaikas jo neatras, jis gali būti laikomas negabiu“, – pastebi lektorė.

Pagerėjo mokyklos atmosfera

Projektas „Darni šeima ir tvari mokyklos bendruomenė – ateities Lietuva“ aktyviausiai buvo vykdytas Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazijoje. Pasak gimnazijos direktorės Ievos Mažulienės, anksčiau pasitaikydavo atvejų, kai tėvai nesusikalbėdavo su vaikais arba mokytojais, kai tėvų poreikiai vaikų atžvilgiu skirdavosi nuo tų, kuriuos gali suteikti mokykla. Projekto metu surengti mokymai, paskaitos ir veikla saviugdos klubuose padėjo išspręsti šias problemas.

„Po seminarų padidėjo tėvų įsitraukimas, įvairūs mokymai tėvams padėjo pažinti savo vaikus, suprasti jų poreikius. Tėvai kartu su mokytojais, kurie dalyvavo tuose pačiuose mokymuose, sprendė bendras problemas. Pagerėjo bendra mokyklos atmosfera, atsirado daug glaudesnis bendradarbiavimas. Mes džiaugiamės, kad tėvai noriai ateina į mokyklos renginius ir dėl to mokiniai nesipriešina. Po mokymų mokytojai jaučiasi geriau ir aktyviai bendrauja vieni su kitais“, – tvirtina I. Mažulienė.

Visi projekto edukaciniai renginiai yra nemokami ir finansuojami Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Dėmesio! Dalyvaukite konkurse ir laimėkite knygą „Laimingi vaikai. Iššūkis tėvams“. Straipsnio komentaruose parašykite, kaip turi atrodyti tėvų susirinkimas, kad į jį norėtųsi ateiti. Komentuodami nepamirškite parašyti savo el. pašto adreso. Su laimėtoju susisieksime komentaruose nurodytais el. paštais. Savo nuomonę galite parašyti ir el. paštu tevuklase@gmail.com.

Konkursas vyks iki gruodžio 26 d.

Užs. Nr. 12-01SMM

Švietimo ir mokslo ministerija
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nausėda: ekonomikos ir inovacijų ministro poste norėčiau matyti Vaičiūną (15)

Ketvirtadienį išskirtiniame interviu „Delfi“ prezidentas Gitanas Nausėda pripažino, ką...

Užkrato bijančios keleivės autobuse sukėlė skandalą: bilietą nusipirko, bet atsisėsti neleido (16)

Tarpmiestiniai autobusų maršrutai, kurių tik įsibėgėjus karantinui buvo labai sumažėję, ir...

Arūnas Milašius. Pandemija pakeis Palangą ir Druskininkus – poilsiautojai bus nebereikalingi (37)

Kiekvienas, nepamirštantis pažvelgti pro langą, supranta, kad gyvenimas pasikeitė ir per keletą...

Bute užrakinto dvimečio istorijoje – vis daugiau šokiruojančių detalių: kaimynams įtarimą sukėlė nudraskytos užuolaidos (83)

Kupiškio rajone kone dviem paroms vieną užrakintą dviejų metukų vaiką palikusios motinos...

Vilniaus koronaviruso patikros punkto slaugytojos neapsikentė: sąlygos labai blogos (104)

Trečiadienį „Delfi“ rašė, jog prie vienintelio mobiliojo patikros punkto Vilniuje jau kurį...

Nausėda – apie susisiekimo ministro skandalą: raktelis yra ne pas premjerą ir ne pas poną Karbauskį (211)

Prezidentas Gitanas Nausėda išskirtiniame interviu Delfi ketvirtadienį įvardijo, kas laiko...

Gimę iki 1960 metų galėtų nedirbti ir gauti minimalią algą (448)

Kol Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija, prastovoje esantys vyresni nei 60 metų darbuotojai...

Sveikatos receptas. Ginekologė siunčia svarbią žinutę visoms moterims: stebėkite kūno pokyčius (3)

Gegužės 28 d. yra minima Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena. Tad ta proga kviečiame...

Sunkumų susilaukiant vaikelio patyrusi Rūta Banionytė – euforijoje: sukūrė būsimo kūdikio lyties atskleidimo video

Tinklaraštininkė ir projekto moterims „Šokoladas sielai” įkūrėja Rūta Banionytė su...

Maldeikienė – apie Nausėdos metus: nulis yra nulis, ir dar komandos nesimato (267)

Kritiškai nuo pat pradžių prezidentą Gitaną Nausėdą vertinanti europarlamentarė savo nuomonės...

|Maža didelių žinių kaina