Praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad tabako milžinė „Philip Morris International” išleido 1,5 mln. eurų (5,18 mln. litų) vaišėms, kad patrauktų Europos Parlamento (EP) narius savo pusėn ir taip įtakotų pataisytą Europos Sąjungos (ES) teisės aktą dėl tabako produktų, dėl kurio bus balsuojama per ateinantį plenarinį posėdį Strasbūre. Pasirodė, kad šis teiginys yra klaidingas.
© Bendrovės archyvas

Kaip rašė www.euobserver.com, suma, kurią spalio 3 d. atskleidė viena iš Žaliųjų frakcijos lyderių, EP narė iš Vokietijos Rebecca Harms, apėmė susitikimus praėjusiais metais, kuriuose dalyvavo apie trečdalis visų EP narių.

„Philip Morris” daroma įtaka šiam EP, galėčiau pasakyti, yra labai tamsi”, - sakė ji.

„Philip Morris International“ atsisakė komentuoti šią sumą, tačiau pranešė, kad pareiškimai dėl didelio masto lobizmo yra klaidingi. Vėliau „Philip Morris” paskelbė, kad išlaidos įmonės interesų atstovavimui ES insitucijose siekė nuo 1 iki 1,25 milijonų eurų, o ne 1,5 mln. eurų, kaip buvo teigiama ankščiau.

R. Harms biuras paaiškino, kad ji suklydo, sakydama, kad tokia suma buvo išleista vien vynui ir maistui, pasirodo, ši suma apima visas lobistų išlaidas.

Tuo tarpu balsavimas dėl šios direktyvos, turėjęs įvykti rugsėjo mėn. pradžioje, buvo atidėtas dėl šios įmonės didelio masto lobistinės veiklos, skirtos tam, kad teisiniai svarstymai būtų užtęsti iki ateinančio Graikijos, kuri nusiteikusi palankiau tabako klausimu, pirmininkavimo ES.

„Philip Morris International” lobistinei veiklai pasamdė 160 asmenų Briuselyje, kurių veikla buvo nutaikyta į ES įstatymų leidėjus.

R. Harms kartu su Žaliųjų frakcijos atsotvu EP nariu iš Švedijos Carlu Schlyteriu , kuris yra vienas iš sveikatos komiteto pirmininkų, pranešė žurnalistams Briuselyje, kad pataisos, kurias pateikė daugiausiai centro dešinieji, konservatoriai ir keletas EP narių liberalų atitinka „Philip Morris International” pageidavimų sąrašą, susidedantį iš penkių įstatymo pataisų.

Į šį sąrašą įeina mėtinių cigarečių draudimo panaikinimas, įspėjimų dėl žalos sveikatai pateikimas tik ant užpakalinės cigarečių pakelio pusės, naujos kartos produktų, pavyzdžiui, elektroninių cigarečių, apribojimų mažinimas bei įspėjamųjų ženklų dydžio sumažinimas.

“Philip Morris Interantional” taip pat nori, kad keli taip vadinami poįstatyminiai teisės aktai, kliudantys ES įstatymų leidėjams lengviau naujinti direktyvas po to, kai jos tampa įstatymų aktais, būtų pašalinti.
Tarp EP narių, kurie pasirašė tabako pramonei palankų dokumentą, centro dešiniųjų grupei priklausanti EP narė iš Lenkijos Jolanta Hibner, kuri kartu su kitais EP nariais pateikė pataisą dėl mėtinių cigarečių draudimo panaikinimo.

J. Hibner teigimu, mentolis – plačiai paplitęs maistinis priedas.
„Jis dedamas į įvairius gaminius, pavyzdžiui, dantų pastą, nėra jokių įrodymų, kad jis būtų kenksmingas”, - savo elektroniniame laiške nurodė ji.
Lenkija – viena didžiausių mėtinių cigarečių gamintojų ir vartotojų.

J. Hibner taip pat atkreipė dėmesį, kad Lenkija laikosi pozicijos, jog Europos Komisijos (EK) pasiūlytas draudimas turi būti panaikintas.
„Nedalyvavau jokiuose susitikimuose su tabako pramonės atstovais” , - pridūrė ji.

Kritikų teigimu, mentolis pagreitina jaunų žmonių pripratimą prie rūkymo, nes sumažina kosulio refleksą.

„Philip Morris International”, kuri, jos pačios teigimu, sumoka apie 14,6 mlrd. eurų (apie 50,41 mlrd. litų) mokesčių į ES biudžetą, nurėžė daugiau nei pusę mėtinių cigarečių rinkos.

Šios tabako milžinės teigimu, mėtinių ir plonų cigarečių draudimas, siūlomas šioje direktyvoje, sukurs nelegalią rinką.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (51)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (118)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (166)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (12)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (155)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (21)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (67)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (15)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (9)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (754)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...