aA
Europos Sąjungos finansų ministrai pritarė tam, kad būtų pradėtos derybos su Šveicarija ir Lichtenšteinu dėl banko duomenų pateikimo, mat Europa sugriežtino kovą su mokesčių vengimu, praneša „Reuters“.
© Shutterstock nuotr.

Žingsnis, kurį Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble apibūdino kaip „istorinį“, padvigubins spaudimą Šveicarijai atskleisti sąskaitų detales bei paruoš dirvą Austrijai atskleisti savo banko paslaptis užsieniečiams.

Suteikdami Europos Komisijai leidimą derėtis su Šveicarija, Lichtenšteinu, San Marinu, Andora ir Monaku, Europos Sąjungos finansų ministrai viliasi pasiekti, kad šioms šalims bus taikomos tos pačios taisyklės, kurios galioja Europos Sąjungoje.

Ilgą laiką tokioms deryboms priešinosi Europos Sąjungos narės Liuksemburgas ir Austrija, siekiančios apsaugoti savo pačių bankų paslaptis, tačiau antradienį jų finansų ministrai nebeprieštaravo.

„Kovojant su mokesčių vengimu, tai, ką mes pasiekėme šiandien, yra neabejotinas žingsnis į priekį“, - po ministrų susitikimo žurnalistams sakė Europos Komisijos narys Argirdas Šemeta, atsakingas už mokesčių politiką.

Šveicarijos vyriausybės atsakas buvo atsargus. Šveicarijos Finansų ministerijos atstovas spaudai akcentavo šalies norą bendradarbiauti ir pranešė, kad bus svarstoma, kaip reaguoti.

Austrijos parama yra simboliškai svarbus gestas, mat darosi vis panašiau, kad netrukus jai teks atskleisti bankų paslaptis užsieniečiams, taip susivienodinant su likusiomis Europos Sąjungos šalimis.

Labiausiai išsivysčiusios šalys „esant poreikiui“ dalinasi informacija apie mokesčių mokėtojus ir indėlininkus. Bet kadangi reikalaujančios pusės valdžia turi įtarti įstatymų pažeidimus, ji turi tik ribotą įtaką atskleidžiant neteisėtą elgesį. Automatinis keitimasis informacija leidžia mokesčių institucijoms lengviau pastebėti mokesčių slėpimą ar neteisėtus pinigų srautus.

Praėjusį mėnesį Liuksemburgui pakeitus savo politiką, Austrija liko paskutine ES šalimi, išsaugančia savo banko paslaptis.

„Austrijai tai didelis žingsnis toliau“, - sakė finansų ministrė Maria Fekter savo kolegoms toje Europos Sąjungos ministrų susitikimo dalyje, kuri buvo transliuojama.

Austrija dar turi pasirašyti dėl keitimosi informacija tarp ES bankų, bet M. Fekter komentaras rodo, kad tai gali pasikeisti.

Praėjusį mėnesį Liuksemburgas pranešė panaikinsiantis banko informacijos slaptumo tvarką Europos Sąjungos piliečiams, saugantiems savo santaupas šioje šalyje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Padėtis virsta nekontroliuojama: kasmet dėl antibiotikų miršta dešimtys tūkstančių pasveikti turėjusių žmonių

Kiekvienais metasi Europoje miršta 33 tūkstančiai žmonių dėl bakterinių infekcijų, kurių...

Lietuva – demografinėje duobėje: išgelbės tik darbo imigrantai?

Mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius ir nesustojanti emigracija kelia vis daugiau klausimų,...

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“ (95)

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (100)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Vaikamušių judėjimo aktyvistams: gavote tai, ko nusipelnėte (35)

Dar savaitė, kita ir Lietuvos miestai bei miesteliai pradės varžytuves, kieno įžiebta Kalėdų...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (84)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Dėl sulaužyto gyvenimo dabar nebežino, kur kreiptis: gailiuosi, kad nuvedusi dukterį pas gydytojus, paklausiau jų patarimo (251)

Prieš daugelį metų globėjų į užsienį kartu su seserimi išvežta lietuvaitė po dešimties ten...

Šeimos tradicija, virtusi spontanišku nuotykiu – kaip keliauti su vaikais ir neišprotėti? (1)

Vieniems šeimos tradicijos yra bendros šventės ar aktyvios veiklos, kitiems jos neatsiejamos nuo...

Suvalgę kažko saldaus patiriate nemalonius simptomus? Mitybos ekspertai aiškina, kokiais atvejais gali tekti atsisakyti cukraus

Daugumos mūsų santykis su cukrumi svyruoja nuo meilės iki neapykantos. Mums patinka saldumynai, jie...

Pavergė ne vieno garsaus menininko širdį: vieni vadino mūza, kiti – vyrus gniuždančiu monstru (11)

Ją vadino kūrėjų mūza. Ji įsimylėdavo talentingiausius to meto vyrus, jie atsakydavo tokiais...