Šveicarijos finansų ministrės E. Widmer-Schlumpf teigimu, Šveicarija privalo nustatyti savo poziciją dėl dalinimosi bankų klientų duomenimis su kitų valstybių mokesčių tarnybomis greičiau nei buvo planuojama anksčiau, o taip pat ji negalės atidėti sprendimo priėmimo iki to laiko, kol kitos valstybės nepradės taikyti šios tvarkos.
© Shutterstock nuotr.

Šią dieną 42 valstybės jau yra išreiškusios norą dalintis informacija dėl mokesčių mokėtojų užsienio bankuose esančių ir brokerių sąskaitų su kitų valstybių mokesčių tarnybomis pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos parengtus standartus.

Kaip rašo www.euractiv.com, Šveicarijos vyriausybei išreiškus pasiryžimą bendradarbiauti su užsienio valstybių mokesčių tarnybomis, ši valstybė pareiškė ketinanti taikyti šiuos standartus tik tada, kai jie taps pasauline norma.

Šveicarijos finansų ministrės Eveline Widmer-Schlumpf teigimu, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos sutarties projekto užbaigimas praėjusią savaitę reiškia, kad Šveicarijai teks pagreitinti šį procesą.
„Be jokios abejonės, mes negalime likti ten, kur esame, ir laukti, kol visos kitos valstybės ims taikyti automatinio keitimosi informacija mechanizmą – tai būtų neteisingas sprendimas“, - patikino E. Widmer-Schlumpf.

Paklausta, ar tai reiškia, kad Šveicarijai teks greičiau imtis veiksmų, susijusių su automatiniu keitimusi informacija, ji patvirtino, kad kalbama būtent apie tokį scenarijų.

„Kas prieš metus galėtų būti pagalvojęs, kad šiandieną turėsime Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nustatytus standartus? Viskas įvyko greičiau, nei tikėjomės. Tai reiškia, kad viskas turės būti padaryta sparčiau, taip pat kalbant ir apie ES“, - pridūrė ji.

Jei bus paskelbtas sprendimas dėl pasaulinių standartų, Šveicarijos bendradarbiavimo su konkrečiomis automatinio keitimosi informacija susitarimą pasirašiusiomis valstybėmis klausimas 2015 m. bus pateiktas parlamentiniam svarstymui“, - sakė E. Widmer-Schlumpf.

Spartus pasaulinių standartų įvertinimas taip pat reiškia, kad liks mažiau laiko deryboms su ES dėl rinkos ir lėšų prieinamumo“, - pastebėjo E. Widmer-Schlumpf.

Šveicarijos bankai šiuo metu patiria didžiulį tokių valstybių kaip JAV ir Vokietija spaudimą atskleisti informaciją apie vengiančių mokėti mokesčius piliečių Šveicarijos bankuose turimas sąskaitas.

Bendrų standartų poreikis stipriai išaugo, nes finansinį sunkmetį išgyvenančių valstybių vyriausybės labiau nei kada nors anksčiau linkusios užkirsti kelią mokesčių mokėjimo vengimui bei siekia, kad informacija apie mokesčių mokėtojus būtų keičiamasi be specialios užklausos ar įtarimų dėl nusikalstamos veikos pateikimo.

Remiantis praėjusią savaitę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos pateiktu projektu, bankai turės pateikti informaciją apie kitų valstybių piliečių bankų sąskaitų balansą tų šalių valdžios institucijoms. Tokiu būdu ši informacija bus automatiškai prieinama bet tokios šalies valdžios struktūroms, kurios pasirašys šią sutartį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apie savo ateitį prabilęs Šaras: „Žalgiris“ – elitinis Europos klubas (3)

„Sveikiname visus su čempionų titulu, sveikiname mūsų fanus. Sveikinu savo žaidėjus, kuriems...

Lietuvos monarchijos projektas: karaliaus kandidatų sąraše nuo Ispanijos karo aviacijos aso iki veidmainio vietinio didiko (1)

1918-ųjų vasarą Lietuvos Taryba pasitiko neramiai. Vokietija ir toliau neketino leisti grupelei...

Turistų išpaikintą Europą lietuviai iškeitė į vietą, kur gavo daug dėmesio ir nemokamų vaišių (23)

Po viešnagės Teherane, kuris yra tiesiog didelis miestas ir Irano sostinė, o ne koks gilus...

Laukiantiems savaitgalio – blogos žinios (79)

Į Lietuvą dar pavasarį atkeliavusi vasariška kaitra traukiasi. Šventinis savaitgalis, anot...

Monstru tapęs Daviesas „Žalgiriui“ nukalė 20-ą LKL čempionų titulą (266)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai aštuntą kartą iš eilės ir 20 kartą istorijoje tapo...

Gyvai / Pasaulio futbolo čempionatas: Tunisas – Anglija 1:1 (48)

Pasaulio futbolo čempionatą pradeda Anglijos rinktinė. Garetho Southgate'o treniruojama „Trijų...

Sulauktas skambutis išvedė iš kantrybės – jaučiasi ir toliau kvailinamas

Tikriausiai visi pajuto bangą įvairiausių elektroninių laiškų ar net skambučių, kuriais...

Politiniai veikėjai, kurių bijo partijos: kelia klausimus dėl jų skaidrumo ir atsakomybės (14)

Iš 58 visuomeninių rinkimų komitetų, kurie dalyvavo 2015 m. savivaldos rinkimuose, 19 turėjo...

Prieš mėnesį vairuotojo pažymėjimą gavusios merginos „Ford“ Klaipėdoje partrenkė dvi moteris viena moteris ligoninėje mirė (49)

Klaipėdoje vos prieš mėnesį vairuotojo pažymėjimą gavusios merginos vairuojamas automobilis...