aA
Šveicarijos finansų ministrės E. Widmer-Schlumpf teigimu, Šveicarija privalo nustatyti savo poziciją dėl dalinimosi bankų klientų duomenimis su kitų valstybių mokesčių tarnybomis greičiau nei buvo planuojama anksčiau, o taip pat ji negalės atidėti sprendimo priėmimo iki to laiko, kol kitos valstybės nepradės taikyti šios tvarkos.
© Shutterstock nuotr.

Šią dieną 42 valstybės jau yra išreiškusios norą dalintis informacija dėl mokesčių mokėtojų užsienio bankuose esančių ir brokerių sąskaitų su kitų valstybių mokesčių tarnybomis pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos parengtus standartus.

Kaip rašo www.euractiv.com, Šveicarijos vyriausybei išreiškus pasiryžimą bendradarbiauti su užsienio valstybių mokesčių tarnybomis, ši valstybė pareiškė ketinanti taikyti šiuos standartus tik tada, kai jie taps pasauline norma.

Šveicarijos finansų ministrės Eveline Widmer-Schlumpf teigimu, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos sutarties projekto užbaigimas praėjusią savaitę reiškia, kad Šveicarijai teks pagreitinti šį procesą.
„Be jokios abejonės, mes negalime likti ten, kur esame, ir laukti, kol visos kitos valstybės ims taikyti automatinio keitimosi informacija mechanizmą – tai būtų neteisingas sprendimas“, - patikino E. Widmer-Schlumpf.

Paklausta, ar tai reiškia, kad Šveicarijai teks greičiau imtis veiksmų, susijusių su automatiniu keitimusi informacija, ji patvirtino, kad kalbama būtent apie tokį scenarijų.

„Kas prieš metus galėtų būti pagalvojęs, kad šiandieną turėsime Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nustatytus standartus? Viskas įvyko greičiau, nei tikėjomės. Tai reiškia, kad viskas turės būti padaryta sparčiau, taip pat kalbant ir apie ES“, - pridūrė ji.

Jei bus paskelbtas sprendimas dėl pasaulinių standartų, Šveicarijos bendradarbiavimo su konkrečiomis automatinio keitimosi informacija susitarimą pasirašiusiomis valstybėmis klausimas 2015 m. bus pateiktas parlamentiniam svarstymui“, - sakė E. Widmer-Schlumpf.

Spartus pasaulinių standartų įvertinimas taip pat reiškia, kad liks mažiau laiko deryboms su ES dėl rinkos ir lėšų prieinamumo“, - pastebėjo E. Widmer-Schlumpf.

Šveicarijos bankai šiuo metu patiria didžiulį tokių valstybių kaip JAV ir Vokietija spaudimą atskleisti informaciją apie vengiančių mokėti mokesčius piliečių Šveicarijos bankuose turimas sąskaitas.

Bendrų standartų poreikis stipriai išaugo, nes finansinį sunkmetį išgyvenančių valstybių vyriausybės labiau nei kada nors anksčiau linkusios užkirsti kelią mokesčių mokėjimo vengimui bei siekia, kad informacija apie mokesčių mokėtojus būtų keičiamasi be specialios užklausos ar įtarimų dėl nusikalstamos veikos pateikimo.

Remiantis praėjusią savaitę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos pateiktu projektu, bankai turės pateikti informaciją apie kitų valstybių piliečių bankų sąskaitų balansą tų šalių valdžios institucijoms. Tokiu būdu ši informacija bus automatiškai prieinama bet tokios šalies valdžios struktūroms, kurios pasirašys šią sutartį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nausėda nutarė kirsti atgal: Šimonytės štabo lėšos pasiekė konservatorių partijos narius ir giminaičius (284)

Pirmadienį, likus mažiau nei savaitei iki antrojo prezidentinių rinkimų turo, Ingridos Šimonytės...

Oligarchai nusamdė aukščiausios kategorijos mušeikas, gyventojai įtūžo – galiausiai įsikišo Putinas (153)

Istorija apie nepastatytą bažnyčią Uralo kalnų mieste Jekaterinburge pasižymi visais elementais,...

Keturiolikmetė iš Klaipėdos traukiniu išvažiavo į Vilnių ir dingo (25)

Gegužės 20 d., apie 6.40 val., mama išlydėjo savo keturiolikmetę dukrą Evą R. (gim. 2004 m.)...

„Hanner“ už 4 mln. eurų įsigijo sklypą stoties rajone, planuoja 7 daugiabučių kvartalą

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „ Hanner “ už 4,1 mln. eurų iš bendrovės „Dolversa“...

Zelenskiui – Kremliaus perspėjimas (89)

Kremlius antradienį perspėjo Ukrainos naująjį prezidentą Volodymyrą Zelenskį neprašyti...

Žmoną paviešintu vaizdo įrašu sukompromituoti bandęs Rolandas Skaisgirys sulaukė jos atsako

Antradienį Vaidos ir Rolando Skaisgirių skyrybų dramą vainikavo „Videometros“ paviešintas...

Metė gydytojos darbą ir išėjo „į niekur“ – dabar valdo sėkmingą verslą (12)

Prieš trejus metus rezidentūros studijas atidėjusi perspektyvi gydytoja Rūta Merkytė nėrė į...

Vairuojantys „devyndarbiai“ prisipažino apie avarijas: net nepastebėjo partrenkto žmogaus (6)

Sėdę prie vairo vairuotojai nesugeba susitelkti svarbiausiai veiklai – vairavimui, sako saugaus...

„INVL Asset Management“ paskirta 140 tūkst. eurų bauda

Lietuvos banko valdyba paskyrė 140 tūkst. Eur baudą UAB „ INVL Asset Management “ už jos...

Nauja tendencija: turtingieji kuria šeimos biurus, kad dar labiau praturtėtų (55)

Pasaulyje daugėja šeimos biurų, kurie skirti padėti turtingoms šeimoms ne tik valdyti jau turimą...