aA
Šveicarijos finansų ministrės E. Widmer-Schlumpf teigimu, Šveicarija privalo nustatyti savo poziciją dėl dalinimosi bankų klientų duomenimis su kitų valstybių mokesčių tarnybomis greičiau nei buvo planuojama anksčiau, o taip pat ji negalės atidėti sprendimo priėmimo iki to laiko, kol kitos valstybės nepradės taikyti šios tvarkos.
© Shutterstock nuotr.

Šią dieną 42 valstybės jau yra išreiškusios norą dalintis informacija dėl mokesčių mokėtojų užsienio bankuose esančių ir brokerių sąskaitų su kitų valstybių mokesčių tarnybomis pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos parengtus standartus.

Kaip rašo www.euractiv.com, Šveicarijos vyriausybei išreiškus pasiryžimą bendradarbiauti su užsienio valstybių mokesčių tarnybomis, ši valstybė pareiškė ketinanti taikyti šiuos standartus tik tada, kai jie taps pasauline norma.

Šveicarijos finansų ministrės Eveline Widmer-Schlumpf teigimu, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos sutarties projekto užbaigimas praėjusią savaitę reiškia, kad Šveicarijai teks pagreitinti šį procesą.
„Be jokios abejonės, mes negalime likti ten, kur esame, ir laukti, kol visos kitos valstybės ims taikyti automatinio keitimosi informacija mechanizmą – tai būtų neteisingas sprendimas“, - patikino E. Widmer-Schlumpf.

Paklausta, ar tai reiškia, kad Šveicarijai teks greičiau imtis veiksmų, susijusių su automatiniu keitimusi informacija, ji patvirtino, kad kalbama būtent apie tokį scenarijų.

„Kas prieš metus galėtų būti pagalvojęs, kad šiandieną turėsime Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nustatytus standartus? Viskas įvyko greičiau, nei tikėjomės. Tai reiškia, kad viskas turės būti padaryta sparčiau, taip pat kalbant ir apie ES“, - pridūrė ji.

Jei bus paskelbtas sprendimas dėl pasaulinių standartų, Šveicarijos bendradarbiavimo su konkrečiomis automatinio keitimosi informacija susitarimą pasirašiusiomis valstybėmis klausimas 2015 m. bus pateiktas parlamentiniam svarstymui“, - sakė E. Widmer-Schlumpf.

Spartus pasaulinių standartų įvertinimas taip pat reiškia, kad liks mažiau laiko deryboms su ES dėl rinkos ir lėšų prieinamumo“, - pastebėjo E. Widmer-Schlumpf.

Šveicarijos bankai šiuo metu patiria didžiulį tokių valstybių kaip JAV ir Vokietija spaudimą atskleisti informaciją apie vengiančių mokėti mokesčius piliečių Šveicarijos bankuose turimas sąskaitas.

Bendrų standartų poreikis stipriai išaugo, nes finansinį sunkmetį išgyvenančių valstybių vyriausybės labiau nei kada nors anksčiau linkusios užkirsti kelią mokesčių mokėjimo vengimui bei siekia, kad informacija apie mokesčių mokėtojus būtų keičiamasi be specialios užklausos ar įtarimų dėl nusikalstamos veikos pateikimo.

Remiantis praėjusią savaitę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos pateiktu projektu, bankai turės pateikti informaciją apie kitų valstybių piliečių bankų sąskaitų balansą tų šalių valdžios institucijoms. Tokiu būdu ši informacija bus automatiškai prieinama bet tokios šalies valdžios struktūroms, kurios pasirašys šią sutartį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (332)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (34)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (541)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui papildyta 22.30 (22)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (4)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (20)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (36)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (6)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (2)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...

Išrinkta „Dydžio (r)evoliucijos“ nugalėtoja: filmavimo metu įvyko ir sužadėtuvės (31)

Šį trečiadienio vakarą LNK televizijos eteryje paaiškėjo pirmojo Lietuvoje plius dydžio...