aA
Spalio 7-10 dienomis Strabūre vyksta plenarinė Europos Parlamento (EP) sesija. Daugiausiai dėmesio ir kalbų sulauks Tabako direktyvos priėmimas, kuris turėjo įvykti dar rugsėjo mėnesį, tačiau buvo nukeltas, nes kai kurie europarlamentarai neva nespėjo atitinkamai susipažinti su direktyva.
© Shutterstock nuotr.

Žiniasklaida skelbė, kad Tabako direktyvos priėmimas iš tiesų strigo dėl tabako pramonės lobistų daromo spaudimo europarlamentarams. Štai, pavyzdžiui, „Philip Morris International” lobistinei veiklai pasamdė 160 asmenų Briuselyje, kurių veikla buvo nutaikyta į ES įstatymų leidėjus.

Antradienį EP nariai diskutuos ir pagaliau balsuos dėl griežtesnių tabako gamybos ir platinimo taisyklių - siūlydami uždrausti plonas cigaretes; tuos gaminius, kurių skonis akivaizdžiai pakeistas išvengti tabako skonio; pakelius, kuriuose yra mažiau nei 20 cigarečių. Jie taip pat siūlo ne mažiau kaip 75 proc. pakelio skirti įspėjamajai informacijai dėl žalos sveikatai, o elektronines cigaretes prilyginti vaistams.

Tarp aktualių Lietuvai klausimų – skalūnų dujos. EP nariai balsuos dėl atnaujintų įvairių projektų poveikio aplinkai vertinimo taisyklių, kuriose numatoma įtraukti ir skalūnų dujų žvalgymą ir gavybą. Dėl šių atnaujinimų europarlamentarai balsuos trečiadienį, spalio 9 dieną.

Taip pat EP nariai balsuos dėl atnaujintų taisyklių, kurios pagreitintų specialistų (gydytojų, slaugytojų, architektų ir pan.) kvalifikacijos pripažinimą, šiems nusprendus dirbti kitoje ES valstybėje. Įdiegiamas virtualus Europos profesinis pažymėjimas.

Tarp kitų įdomių temų - Europos sienų stebėjimo sistema "Eurosur". EP balsuos dėl ES valstybių pasienio tarnybų ir ES išorės sienos apsaugos agentūros FRONTEX bendradarbiavimo sistemos, kuri padėtų užkirsti kelią nelegaliai migracijai ir kovoti su tarptautiniais nusikaltimais. 

Trečiadienį europarlamentarai taip pat skirs dėmesį ksenofobiniams ir homofobiniams išpuoliams Rusijoje ir situacijos joje aptarimui.

Praėjus metams nuo EP rezoliucijos, kuria buvo rekomenduojama atnaujinti ES valstybėse tyrimus dėl CŽV kalėjimų, EP nariai šios sesijos metu taip pat tikisi sulaukti atsakymų iš ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos ir Europos Komisijos, kas buvo padaryta reaguojant į minėtas rekomendacijas. 

Taip pat vyks diskusija su ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos ir Europos Komisijos atstovais dėl ES paramos Sirijos pabėgėliams.

EP nariai su ES vidaus reikalu komisare C.Malmstrom aptars, ar vis labiau aiškėjantys galimi JAV Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) vykdyto sekimo faktai neturėtų lemti, kad būtų sustabdytas ES bendradarbiavimas su JAV terorizmo finansavimo sekimo programa. Tiesa, balsavimas dėl šios rezoliucijos vyks kitos plenarinės sesijos metu.

Ketvirtadienį, spalio 9 dieną, europarlamentarai taip pat balsuos, ar pritarti Komisijos pasiūlytoms pilotų skrydžių ir poilsių valandų modifikacijoms. Pilotų asociacijos ir dalis EP narių mano, kad pakeitimai ne ambicingi, todėl gali paveikti aviacijos saugumą. Rugsėjo 30 d. EP Transporto komitetas nepritarė Komisijos pasiūlymui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (8)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (96)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Užkalnis: kvepiu kaip keiksmažodis (5)

Kai kas nors nori parašyti tekste keiksmažodį ir praslysti pro cenzorius ir davatkas, rašo su...

Didžiųjų valstybių spąstai Lietuvai verčia verslininkus panikuoti (144)

Šių metų balandžio mėnesį Europos Parlamentas ( EP ) balsavo už Mobilumo Paketo priėmimą....

Atostogos kaime – lietuviai noriai moka už buvimą be interneto ir nakvynę medyje (55)

Vasaros kelionę į kaimą kai kas dar pamena, kaip tremtį, kai vietoj žaidimų su kiemo draugais...

Geriausi Lietuvos paplūdimiai prie ežerų: ramybė, grynas oras ir atgaiva išvargusiam kūnui

Jei dar nežinojote – Lietuvoje mes turime beveik tris tūkstančius ežerų. Pasislėpę giliai...

Macrono didysis planas ėmė ir subliuško (2)

Mažiausiai 20 Europos Parlamento rinkimų dalyvių sieks iškovoti mandatą ne savo gimtinėje, o...

Jerai Grantas po sezono paliks „Neptūną“

Klaipėdos „Neptūnas“ jau žino, kad kitą sezoną turės verstis ne tik be vyriausiojo...

Savaitgalio pusryčiai: traškūs belgiški vafliai kiekvienam smaližiui

Manau, savaitgalį dažnas iš mūsų pasvajoja apie vėlyvus, gardžius, sočius, ilgus pusryčius ....