aA
Vienos iš didžiausių Europos parlamento frakcijų - Liberalų ir demokratų aljanso už Europą – pirmininkas Guy’us Verhoftstadtas buvo teisus, sakydamas, kad valstybės narės nepasimokė iš finansinės krizės. Jos ir toliau pasikliauja savo nacionaliniais finansinės priežiūros mechanizmais, nors krizės metu šie ir nepasitvirtino. Trečiadienį EP nubalsavus dėl rimtų pakeitimų, galutinis sprendimas dėl priežiūros mechanizmų reformos atidėjo iki rugsėjo mėn., skelbia „FT Deutschland”.
© DELFI

Čia pat rašoma, kad EP nori, jog stambių užsienyje veikiančių bankų veiklą reglamentuotų ES mastu, o ne kiekviena valstybė atskirai, o finansinių krizių metų ES turėtų daugiau galių. Taip pat ginčijamasi, ar visos įvairios priežiūros institucijos turėtų persikelti po vienu stogu - į Frankfurtą, tokias idėjas remia europarlamentarai.

Daugiau apie problemas pinigų rinkoje bylojančių ženklų

„FT” taip pat praneša, kad kitas apie didelė krizę pinigų rinkoje bylojantis ženklas yra tas, kad Europos bankai naudoja aukso atsargas tam, kad gautų pinigų Tarptautinių atsiskaitymų banke (TAB). Naujausiame kasmetiniame pranešime TAB informavo apie 346 su auksu susijusių keitimo operacijų pirkimą, praėjusiais metais apie tokias operacijas nebuvo pranešta. Bendra suma, kuri yra 13 mlrd. JAV dolerių, nėra didelė, bet vis tiek yra nevilties ženklas.

Pensija pagal gyvenimą

Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“ informuoja apie Europos Komisijos (EK) pasiūlymą, kad, didėjant prognozuojamai žmonių gyvenimo trukmei, visose 27 valstybėse narėse automatiškai didėtų ir pensinis amžius.

Daugumai valstybių, tarp jų ir Didžiajai Britanijai, kovojant su demografiniais pokyčiais, nulemiančiais tai, kad senyvo amžiaus žmonių yra daugiau nei dirbančiųjų, EK išplatintame dokumente, kuriame išdėstytas šis pasiūlymas, teigiama, kad „padėtis yra netinkama“.

„Nebent žmonės, kadangi gyvena ilgiau, ilgiau ir dirbtų, arba tikėtina, kad nukentės pensijos pakankamumas, arba gali įvykti nepalaikomas išlaidų pensijoms augimas“, - teigiama dokumente.

Migrantai iš naujų ES valstybių didina Londono benamių gretas

Beveik ketvirtadalis Londono benamių yra iš naujųjų ES valstybių – tendencija, nulemta didėjančio nedarbo, kuris ir vėl didina sumažėjusį benamių skaičių sostinėje, teigiama pranešime.

Dauguma gatvėse nakvojančių žmonių atvyksta į šalį ieškodami geresnio gyvenimo, bet dauguma turi menkas galimybes tai padaryti ir kai kuriais atvejais visiškai nuskursta. Nors britų benamių skaičius sostinėje stabilizavosi ir siekia apie 2,5 tūkst., iš 10 Centrinės ir Rytų Europos valstybių atvykę piliečiai sudaro šimtus Londono benamių.

„Chain“ arba „Combined Homeless and Information Network“ duomenų bazė, kurią tvarko benamiams skirta labdaros organizacija „Broadway“, netrukus paskelbs skaičius, kurie byloja apie tai, kad Londone – kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies benamių – gyvena 4 tūkst. benamių. Tai yra akivaizdus benamių skaičiaus padidėjimas, lyginant su prieš tris metus buvusia situacija, kai mieste gyveno 2,5 tūkst. benamių

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1108)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (12)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (17)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (165)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (94)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai (3)

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (185)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...

Ališauskienė: į rinkimus neis tie, kurie balsavo už Juozaitį (17)

Sekmadienį vykstančiuose Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose sociologė Rasa Ališauskienė...

Eksperimentas – nutarė įsitikinti, ar obuolių actas padeda sulieknėti (10)

Daugelis garsenybių vartoja obuolių actą. Pvz., Kourtney Kardashian geria obuolių acto du kartus...