aA
Pasibaigė dešimt savaičių trukęs Europos parlamentaro Zigmanto Balčyčio inicijuotas konkursas, kurio dalyviai – portalo „MyEP.lt“ skaitytojai galėjo siūlyti savo idėjas, ką, jų manymų, turėtų nuveikti Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai.
„Dažniausiai pasikartojantys konkurso dalyvių siūlymai buvo susiję su Lietuvos problemų sprendimu. Pirmiausia – skurdas ir nedidelės pensijos, emigracija, kultūros ir švietimo sistemos būklė. Tai dar kartą atskleidžia, kad gyvenimo kokybė Lietuvoje krenta ir žmonės dėl to yra labai susirūpinę“, - sako Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis.
© Corbis

Kitą grupė pasiūlytų idėjų yra susijusi su ES paramos pritraukimu, panaudojimu ar paskirstymu įvairioms sritims. Konkurso dalyviai siūlė geriau panaudoti visas ES finansinės paramos galimybes, prašyti finansinės paramos krizės padariniams spręsti. Buvo siūlymų mažinti finansinę paramą žemės ūkiui ir atsigręžti į miesto bendruomenių stiprinimą. Taip pat siūlyta mažinti išmokas didžiosioms žemės ūkio bendrovėms bei pritraukti finansinę paramą miškingumui šalyje didinti.

Europarlamentaras sako vertinantis žmonių siūlymus rūpintis Lietuvos energetinės izoliacijos problemos sprendimu, analizuoti, kaip užtikrinti Lietuvos kaip šalies konkurencingumą, išnaudojant europinį lygmenį, tačiau pastebi, jog žmonės dažnai galvoja, jog Europos Parlamente visos šalys gina tik savo interesus, pamiršdami, kad EP idėja yra atstovauti visos ES piliečiams ir rūpintis visų europiečių reikalais, puoselėti demokratijos ir žmogaus teisių vertybes ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Aktualiomis Europos Parlamento nario veikimo lauką atitinkančiomis idėjomis Z. Balčytis laiko siūlymą supaprastinti ES veikiančių universitetų diplomų pripažinimą visoje Bendrijos teritorijoje. Taip pat ES mastu įgyvendinti mokestinę reformą, kad dalis emigracijoje dirbančiųjų mokamų mokesčių būtų mokama į tos šalies, iš kurios jie atvykę, biudžetą. Taip atsirastų daugiau finansinių išteklių mokėti išmokas bei pensijas tėvynėje likusiems emigrantų artimiesiems.

Originaliomis konkurse pateiktomis idėjomis europarlamentaras įvardijo siūlymą įkurti ES švietimo centrą, kuris kuruotų visos ES švietimo sistemas ir atleisti nuo mokesčių įmones, užsiimančias eksportu į trečiąsias šalis.

Konkurso vertintojai Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje ir EP narys Z.Balčytis geriausia konkursui pateikta idėja pripažino Rimanto Varanausko siūlymą skatinti inovatyvaus verslo iš vadinamųjų „naujųjų“ ES šalių integraciją „senosiose“ ES šalyse. Toks skatinimas, autoriaus nuomone, galėtų vykti sudarant galimybę kompanijoms iš „Naujosios Europos“ lygiomis teisėmis ar netgi teikiant prioritetą įsitraukti į smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programas „senosiose“ ES šalyse.

Nemaža dalis siūlymų pateiktų konkursui buvo menkai susijusi su EP nario galiomis, tačiau atskleidė šiandien aktualiausias žmonėms problemas. Konkurso dalyviai ragino atpiginti benziną, uždrausti maisto priedų, žymimų raide E naudojimą.

Netrūko ir radikalių idėjų, kurių autoriai siūlė į ES įtraukti Rusiją, Vokietijai perimti Graikijos valdymą, atsisakyti euro įvedimo ir išstoti iš Europos Sąjungos.

Konkurso nugalėtojas R. Varanauskas bus apdovanotas pažintine kelione į Briuselį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žydų bendruomenė ir intelektualai lieka neišgirsti: Vilniaus meras nesiryžta priimti sprendimo (267)

Po kelių dienų bus minimos Vilniaus geto sunaikinimo 75-osios metinės. Kaip Lietuva turi elgtis su...

Bedarbiui buvusiam Seimo nariui šyptelėjo netikėta sėkmė (160)

Raseinių rajono savivaldybės taryboje neseniai susiformavusi naujoji valdančioji dauguma...

Sugadintas debiutas: kuriozinį sprendimą priėmęs teisėjas išvarė iš aikštės Ronaldo „Bayern“, „Real“, „Man United“ pergalės (40)

UEFA Čempionų lygos trečiadienio rungtynėse tarp „Valencia“ ir Turino „Juventus“...

Po šilumos rekordo Lietuvoje – staigūs pokyčiai: šalį skalaus lietus, siautės vėjas (6)

Trečiadienį Lietuvoje daugelyje rajonų pasiekti šilumos rekordai, kai termometro stulpelis dieną...

Kiemą iškniso ir dingo: neįmanoma net išeiti iš laiptinės (41)

Socialiniame tinkle „Facebook“ tauragiškiai įvedė naują madą – apie problemas praneša...

Pabaisos nekaltais veidais: žinomas JAV gydytojas su mergina įtariamas slapta apsvaiginęs ir išniekinęs tūkstančius moterų (46)

Chirurgui iš Kalifornijos ir jo merginai įtariami dviem seksualiniais nusikaltimais . Tyrėjai...

Dizaineris Robertas Kalinkinas sulaukė šeimos pagausėjimo: mano žmona yra turbo moteris (7)

Žinomas dizaineris Robertas Kalinkinas vėlų trečiadienio vakarą pasidalijo džiugia žinia. Jo...

STT paskelbė statistiką apie gimines savivaldybėse: reakcija stulbinanti (276)

Specialiųjų tyrimų tarnyba ( STT ) birželį paskelbė analizę, kuri rodo, kad beveik penktadalis...

Į Lietuvą atvykę italai smarkiai nustebo: manėme, kad čia visi vilki treningus ir mušasi (150)

Tą rytą prieš skrydį mano draugai italai , Pietro ir Simone, net nesudvejoję, apsiavė...