aA
Pasibaigė dešimt savaičių trukęs Europos parlamentaro Zigmanto Balčyčio inicijuotas konkursas, kurio dalyviai – portalo „MyEP.lt“ skaitytojai galėjo siūlyti savo idėjas, ką, jų manymų, turėtų nuveikti Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai.
„Dažniausiai pasikartojantys konkurso dalyvių siūlymai buvo susiję su Lietuvos problemų sprendimu. Pirmiausia – skurdas ir nedidelės pensijos, emigracija, kultūros ir švietimo sistemos būklė. Tai dar kartą atskleidžia, kad gyvenimo kokybė Lietuvoje krenta ir žmonės dėl to yra labai susirūpinę“, - sako Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis.
© Corbis

Kitą grupė pasiūlytų idėjų yra susijusi su ES paramos pritraukimu, panaudojimu ar paskirstymu įvairioms sritims. Konkurso dalyviai siūlė geriau panaudoti visas ES finansinės paramos galimybes, prašyti finansinės paramos krizės padariniams spręsti. Buvo siūlymų mažinti finansinę paramą žemės ūkiui ir atsigręžti į miesto bendruomenių stiprinimą. Taip pat siūlyta mažinti išmokas didžiosioms žemės ūkio bendrovėms bei pritraukti finansinę paramą miškingumui šalyje didinti.

Europarlamentaras sako vertinantis žmonių siūlymus rūpintis Lietuvos energetinės izoliacijos problemos sprendimu, analizuoti, kaip užtikrinti Lietuvos kaip šalies konkurencingumą, išnaudojant europinį lygmenį, tačiau pastebi, jog žmonės dažnai galvoja, jog Europos Parlamente visos šalys gina tik savo interesus, pamiršdami, kad EP idėja yra atstovauti visos ES piliečiams ir rūpintis visų europiečių reikalais, puoselėti demokratijos ir žmogaus teisių vertybes ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Aktualiomis Europos Parlamento nario veikimo lauką atitinkančiomis idėjomis Z. Balčytis laiko siūlymą supaprastinti ES veikiančių universitetų diplomų pripažinimą visoje Bendrijos teritorijoje. Taip pat ES mastu įgyvendinti mokestinę reformą, kad dalis emigracijoje dirbančiųjų mokamų mokesčių būtų mokama į tos šalies, iš kurios jie atvykę, biudžetą. Taip atsirastų daugiau finansinių išteklių mokėti išmokas bei pensijas tėvynėje likusiems emigrantų artimiesiems.

Originaliomis konkurse pateiktomis idėjomis europarlamentaras įvardijo siūlymą įkurti ES švietimo centrą, kuris kuruotų visos ES švietimo sistemas ir atleisti nuo mokesčių įmones, užsiimančias eksportu į trečiąsias šalis.

Konkurso vertintojai Europos Parlamento Informacijos biuras Lietuvoje ir EP narys Z.Balčytis geriausia konkursui pateikta idėja pripažino Rimanto Varanausko siūlymą skatinti inovatyvaus verslo iš vadinamųjų „naujųjų“ ES šalių integraciją „senosiose“ ES šalyse. Toks skatinimas, autoriaus nuomone, galėtų vykti sudarant galimybę kompanijoms iš „Naujosios Europos“ lygiomis teisėmis ar netgi teikiant prioritetą įsitraukti į smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programas „senosiose“ ES šalyse.

Nemaža dalis siūlymų pateiktų konkursui buvo menkai susijusi su EP nario galiomis, tačiau atskleidė šiandien aktualiausias žmonėms problemas. Konkurso dalyviai ragino atpiginti benziną, uždrausti maisto priedų, žymimų raide E naudojimą.

Netrūko ir radikalių idėjų, kurių autoriai siūlė į ES įtraukti Rusiją, Vokietijai perimti Graikijos valdymą, atsisakyti euro įvedimo ir išstoti iš Europos Sąjungos.

Konkurso nugalėtojas R. Varanauskas bus apdovanotas pažintine kelione į Briuselį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (23)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (71)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (19)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (19)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (190)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Kauniečiai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be šio statinio: vadina patraukliausia susibūrimų vieta (29)

Prieš aštuonerius metus, kai Kauno „Žalgirio arena“ atvėrė duris, buvo abejojančių jos...

Pasiūlė, kaip turėtų būti skaičiuojami NT mokesčiai: manau, valstybės biudžetas padidėtų (42)

Dabar tokia padėtis, kai net ir aukštus postus užimantiems žmonėms sudaromos sąlygos būti...

Po skaudžios vyro netekties pradėjo dirbti bokštiniame krane: ne aukso kalnai, bet vis tiek geriau

Kiekvieną darbo rytą moteris kopetėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi...

Geltonuoja svogūnų ir česnakų laiškai – ko griebtis (1)

Svogūno ir česnako laiškai pavasarį dažnai geltonuoja. Įveikti šią problemą įmanoma, jeigu...