aA
Europos Parlamentas paragino ES valstybes iki 2020 m. perpus sumažinti nesurinktų mokesčių deficitą, kuris šiuo metu sudaro apie trilijoną eurų per metus. EP nariai taip pat ragina valstybes sutarti dėl priemonių, skirtų pažaboti mokesčių rojus, panaikinti teisines mokesčių surinkimo spragas ir kovoti su agresyviu mokesčių planavimu.
© Muitinės departamento nuotr.

"Tarptautinio mokestinio sukčiavimo apimtis yra skandalinga, o siekiant tai pažaboti neužteks vienašališkų nacionalinių priemonių", - teigė EP pranešėja dėl mokestinio sukčiavimo Mojca Kleva Kekuš (Socialistai ir demokratai, Slovėnija).

"Artimiausiu metu reikės sukurti bendrą informacijos keitimosi mokesčių srityje platformą. Nereikia daugiau mokesčių, bet būtina turėti daugiau žmonių ir įmonių, mokančių šiuos mokesčius", - pažymėjo EP pranešėja dėl metinės mokesčių ataskaitos Ildiko Gáll-Pelcz (Europos liaudies partija, Vengrija).

EP atkreipia dėmesį, kad vienam ES piliečiui tenka apie 2 tūkst. eurų per metus nesumokėtų mokesčių. Šias galimas pajamas valstybės praranda dėl mokestinio sukčiavimo, mokesčių slėpimo, jų vengimo bei agresyvaus mokesčių planavimo.

Kadangi mokesčiai neadministruojami ES lygiu, kovos su mokestiniu sukčiavimu stiprinimas priklauso nuo ES valstybių pastangų. Todėl EP nariai ragina jas suvienodinti apmokestinimo bazę, sutarti dėl "mokesčių rojaus" termino, paruošti bendrą tokių teritorijų juodąjį sąrašą ir neleisti įmonėms perkelti į jas savo pelno. Savo ruožtu valstybės raginamos patobulinti muitų ir mokestinių duomenų kryžminę patikrą siekiant sumažinti pridėtinės vertės mokesčio praradimus.

Rezoliucijoje siūloma įpareigoti ES valstybes, siekiančias gauti finansinę pagalbą, ne tik didinti mokesčių surinkimą ir kovoti su mokestiniu sukčiavimu, bet ir kovoti su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir agresyvių mokesčių planavimu.

Siūloma neskirti ES finansavimo mokestinius standartus pažeidžiančioms įmonėms, taip pat įpareigoti viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančias įmones atskleisti informaciją apie gautas nuobaudas už mokesčių srities pažeidimus. Viešojo sektoriaus institucijoms siūloma suteikti teisę nutraukti viešųjų pirkimų sutartį, jei tiekėjas nevykdo mokestinių prievolių.

Galiausiai europarlamentarai ragina ES imtis lyderės vaidmens tarptautinėse diskusijose dėl skaidrumo ir keitimosi mokestine informacija. Rezoliucijoje pažymima, kad mokesčių vengimas daro neigiamą poveikį besivystančių šalių biudžetams, kurie, manoma, kasmet nesurenka apie 125 mlrd. eurų mokesčių įplaukų, o tai yra dukart daugiau negu jų gaunama tarptautinė pagalba.

Kitoje mokesčių politikos klausimais priimtoje rezoliucijoje EP nariai siūlo skurti pažangią, koordinuotą ir lanksčią mokesčių sistemą, kuri leistų ES valstybėms sistemiškiau keistis informacija apie mokesčių pokyčius šalies viduje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuva gerovės valstybę kuria iš likučių: kol vieni murkdosi skurde, kiti lepinasi privilegijomis (137)

„ Gerovės valstybė “ – šis terminas ne kartą nuskambėjo Gitano Nausėdos rinkiminėje...

Vieniša mama dirbo per du darbus, bet kai prireikė pagalbos, valstybei pasijuto „per turtinga“ (30)

Viena auginau vaikus, dirbau per du darbus, tačiau staiga tapau per turtinga, – taip į DELFI...

Nerimaujama dėl centrinių bankų vaidmens skaitmeninių pinigų revoliucijoje (1)

Pasak Tarptautinių atsiskaitymų banko (Bank for International Settlements, BIS) vadovo, centriniai...

Etan Bernstein ir Ben Waber

Tiesa apie atviruosius biurus: yra priežastys, kodėl jie būna neveiksmingi

Atrodo, kad darbuotojams bendradarbiauti dar niekada nebuvo lengviau. Darbovietėse kabinas pakeitė...

Gydytoja sukritikavo populiarius vaistus nuo peršalimo: pasijaučiate apgaulingai gerai, bet situaciją tik pabloginate (1)

Tikriausiai ne kartą vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, skubate į vaistinę ir jau...

Draugas nusprendė papasakoti apie paskutines Freddie Mercury gyvenimo dienas: poelgis mirties patale padėjo jam mirti ramiau

Legendinis grupės „Queen“ vokalistas Freddie Mercury viešai prisipažino apie savo kovą su...

Paneigtas mitas, kad kambariniai augalai naudingi

Drekselio universiteto mokslininkai (JAV) paneigė mitą apie tai, kad kambariniai augalai valo orą...

Praėjo 3 metai, kol Kornelija išdrįso pasakyti, kas su ja vyksta: simptomai tokie baisūs, kad gyvenimui vietos nebelieka (12)

Dvigubas gyvenimas: vienas – išoriniame pasaulyje, kitas – kai lieki vienas su savimi. Daugybė...

Staigmena Vilniaus vairuotojams: greičio matuokliai Vakariniame aplinkkelyje ėmė veikti kitaip (106)

Prie Vilniaus Vakarinio aplinkkelio eismo tvarkos įpratę vairuotojai sulaukė staigmenos. Trys...

Slaptos policijos operacijos užkulisiai – kaip buvo sulaikytas ginkluotas narkotikų prekeivis (79)

Ką jaučia pareigūnai, kurie privalo sulaikyti ginkluotą ir nelabai ką prarasti turintį...