Praeitą savaitę Briuselyje Europos Parlamento nariai posėdžiavo komitetuose. Antradienį parlamentinio bendradarbiavimo su Rusija komitete su EK atstovais aptarta derybų su šia šalimi eiga. Jau trečius metus deramasi dėl partnerystės ir bendradarbiavimo sutarties. Rusijos vyriausybės delegacija ketina susitikti su EK atstovais Briuselyje kitų metų vasario 24 dieną. Susitikimo metu bus svarstomi šiuo metu svarbiausi kito ES ir Rusijos aukščiausio lygio derybų raundo klausimai: Rusijos protekcionistinių priemonių pašalinimas šaliai stojant į Pasaulio prekybos organizaciją (PPO) 2011 metais; Rusijos modernizavimo partnerystė su ES (tai turėtų būti ne tik ekonomikos ir technologijų, bet ir teisės viršenybės, ir pilietinės visuomenės modernizacija); dvišalis bevizis režimas; ES ir Rusijos bendradarbiavimas klimato kaitos ir aplinkosaugos klausimais, ypač Kankūno viršūnių susitikimo kontekste; bendros kaimynystės iniciatyvos ir įšaldytų konfliktų spendimai.
Justas Paleckis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Galima tikėtis, kad nauja, abipusiai naudinga sutartis bus pasirašyta kitais metais, po Rusijos įstojimo į PPO. Tokia sutartis atvers naujas galimybes Rusijai ir visoms 27 ES šalims, ypač Rusijos kaimynėms.

Trečiadienį EP užsienio reikalų komitete aptarta Serbijos pažanga vykdant reformas. Komitete palankiai priimta Tarybos nuomonė, kad Europos Komisija pradėtų nagrinėti Serbijos narystės ES prašymą. Kartu pabrėžta: šalis privalo ir toliau visapusiškai bendradarbiauti su Tarptautiniu baudžiamuoju tribunolu Hagoje dėl karo nusikaltėlių suėmimo. Tai išlieka pagrindine sąlyga Serbijai kelyje į narystę ES. Serbijos pranešėjas J. Kacin pabrėžė, kad dabar išgyvename svarbų momentą Vakarų Balkanų šalių integracijos į ES procese. Kroatija baigia savo derybas dėl stojimo, o Juodkalnija šį mėnesį taps šalimi kandidate. Tai yra teigiamas ženklas visam regionui.

Trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį dalyvavau Europos Socialistų Partijos (ESP) Tarybos posėdžiuose Varšuvoje. Apie tai rašau tinklaraštyje. Vis dėlto ir čia pabrėšiu vieną pagrindinių tezių - socialinė ir užimtumo politika turi atlikti svarbesnį vaidmenį sprendžiant dabartinę darbo vietų mažėjimo krizę ES valstybėse. ESP prioritetas numeris vienas yra įveikti masinį nedarbą ir socialinę atskirtį kartu skatinant teisingą, "žaliąjį" ir sumanų ekonomikos augimą. Tai svarbiausia ekonomikos atsigavimo prielaida, todėl ji turėtų būti įgyvendinama vietos, nacionaliniu ir Europos lygmenimis. Priėmėme Europos užimtumo ir socialinės pažangos paktą, kuriame siūloma kurti geresnės kokybės darbo vietas pasitelkiant naujas ekonomikos augimo strategijas, saugoti ir stiprinti valstybių socialinio saugumo sistemas, gerinti darbuotojų įgūdžius, gerinti viešųjų paslaugų teikimo kokybę. ESP tarybos delegatai taip pat pasisakė už ilgesnes darbo dienas, o ne priverstinį pensinio amžiaus didinimą ES valstybėse.

Ši savaitė - politinių grupių posėdžių savaitė. Socialistų ir demokratų grupėje aptarsime paskutinės šių metų plenarinės sesijos, vyksiančios gruodžio 13-16 dienomis Strasbūre, aktualijas. Diskutuosime teisės aktus dėl "piliečių iniciatyvos" įsigaliojimo, taip pat pranešimus apie kovą su prekyba žmonėmis. Formuluosime mūsų grupės poziciją dėl ES politikos Afganistane, ruošimės diskusijai su ES užsienio politikos įgaliotine K. Ešton dėl bendradarbiavimo su NATO.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (51)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (116)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (165)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (12)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (155)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (21)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (66)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (15)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (9)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (754)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...