aA
Rusijos Užsienio reikalų ministerija išplatino ataskaitą dėl 2012–2013 m. žmogaus teisių situacijos Europos Sąjungoje (ES).
© AP/Scanpix

Kaip rašo BBC, Rusijos išorinės politikos vadovai įsitikinę, kad ES kamuoja rimti su žmogaus teisėmis susiję negalavimai, todėl turėtų būti imtasi atitinkamų praktinių veiksmų šių negalavimų pašalinimui.

Ataskaitos autoriai remiasi skirtingais šaltiniais, tarp kurių Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) ataskaitos dėl žmogaus teisių, Europos Tarybos žmogaus teisių komisaro ataskaitos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) dokumentai, taip pat teisėsaugos institucijų, žurnalistų ir nevyriausybinių organizacijų parengta medžiaga.

Situacija toli gražu nėra ideali

„ES ir toliau pateikia save kaip pagrindinę kovotoją dėl žmogaus teisių pasaulyje. Tačiau jos pačios teisės aktų taikymo praktika šioje srityje nesuteikia pagrindo šioms pretenzijoms“, - teigiama 93 puslapių Rusijos Užsienio reikalų ministerijos parengtoje ataskaitoje.

Rusijos Užsienio reikalų ministerijos įsitikinimu, tautinių mažumų ir imigrantų padėtis ES toli gražu nėra ideali.

„Skirtingose ES valstybėse narėse tautinių mažumų ir imigrantų nedarbo lygis daug kartų viršija daugumos rodiklį, taip pat verta pastebėti, kad atvykėliai paprastai dirba mažai apmokamus darbus“, - teigia ataskaitos autoriai.

Be to, remiantis ataskaitos autorių žodžiais, visuomenė ES šalyse narėse akivaizdžiai nepakankamai įvertina neonacizmo keliamą pavojų.“

„Tuo tarpu nacionalizmo idėjos ir praktika kai kuriose ES šalyse narėse pradeda daryti neigiamą įtaką skirtingoms gyvenimo sritims visoje ES, tarp kurių užsienio politika: Rusijos diplomatų nuomone, situacija su buvusių SS nacių dalinių legionierių heroizavimu Latvijoje ir Estijoje bei antisemitinė ultradešiniųjų retorika kelia problemų ES santykiams su trečiosiomis šalimis

Agresyvus vertybių brukimas

„Bandoma priversti kitas valstybes priimti joms nebūdingą homoseksualumo ir tos pačios lyties atstovų santuokų vertinimą, siekiama, kad tai taptų norma – tam tikru natūraliu socialiniu reiškiniu.“

„Tai ypatingai gerai matyti agresyvaus seksualinių mažumų teisių gynimo atveju. Siekiama, kad kitos valstybės perimtų joms nebūdingą požiūrį į homoseksualumą ir tos pačios lyties atstovų santuokas bei paverstų tai gyvenimo norma bei savotišku natūraliu socialiniu reiškiniu, kurį vertėtų palaikyti valstybiniu lygmeniu“, - rašoma šiame dokumente.

Rusijos Užsienio reikalų ministerijos nuomone, ES kuria dirbtines kliūtis įvažiuoti į jos teritoriją, o tai varžo privačių asmenų judėjimo laisvę.

Ataskaitos autorių nuomone, ypatingai neigiamą įtaką tai daro romams ir norintiems gauti prieglobstį.

„Iš esmės, vertėtų atkreipti dėmesį į veidmainišką ES šalių narių požiūrį į laisvo judėjimo teisę, už kurią buvo aktyviai kovojama Šaltojo karo metais, o dabar ES tai tapo pagrindine šios teisės apribojimo šalininke“, - rašoma Rusijos Užsienio ministerijos parengtoje ataskaitoje.

Situacija Rusijoje

Skirtingų valstybių politikai bei tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos ne kartą buvo įspėjusios Rusijos valdžią dėl rimtų žmogaus teisių pažeidimų šioje šalyje.

Rusijoje priimtas įstatymas dėl netradicinių seksualinių santykių propagandos tarp nepilnamečių sulaukė aršios kritikos.

Žmogaus teisių gynėjų teigimu, šis įstatymas skirtas ne vaikų teisių gynimui, o seksualinių mažumų atstovų teisių suvaržymui.

Visai neseniai 27 Nobelio premijos laureatai pasirašė atvirlaiškį, skirtą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kuriuo reikalaudama atšaukti įstatymą dėl homoseksualumo propagandos, kuris, pasirašiusiųjų nuomone, skatina diskriminaciją.

Šį kreipimąsi pasirašę asmenys baiminasi, kad Rusijos visuomenė taps agresyvesnė Lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) bendruomenės atstovų atžvilgiu.

„Protestas niekada nebūna lengvas, tačiau mes tikimės, kad, išreikšdami nesutikimą su naujuoju įstatymu, mes paraginsime Rusijos vyriausybę gerbti humaniškus, politinius ir demokratinius XXI a. principus, dėl kurių taip stengėsi Michailas Gorbačiovas“, - rašoma V. Putinui skirtame atvirlaiškyje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuva gerovės valstybę kuria iš likučių: kol vieni murkdosi skurde, kiti lepinasi privilegijomis (137)

„ Gerovės valstybė “ – šis terminas ne kartą nuskambėjo Gitano Nausėdos rinkiminėje...

Vieniša mama dirbo per du darbus, bet kai prireikė pagalbos, valstybei pasijuto „per turtinga“ (30)

Viena auginau vaikus, dirbau per du darbus, tačiau staiga tapau per turtinga, – taip į DELFI...

Nerimaujama dėl centrinių bankų vaidmens skaitmeninių pinigų revoliucijoje (2)

Pasak Tarptautinių atsiskaitymų banko (Bank for International Settlements, BIS) vadovo, centriniai...

Etan Bernstein ir Ben Waber

Tiesa apie atviruosius biurus: yra priežastys, kodėl jie būna neveiksmingi

Atrodo, kad darbuotojams bendradarbiauti dar niekada nebuvo lengviau. Darbovietėse kabinas pakeitė...

Gydytoja sukritikavo populiarius vaistus nuo peršalimo: pasijaučiate apgaulingai gerai, bet situaciją tik pabloginate (1)

Tikriausiai ne kartą vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, skubate į vaistinę ir jau...

Draugas nusprendė papasakoti apie paskutines Freddie Mercury gyvenimo dienas: poelgis mirties patale padėjo jam mirti ramiau

Legendinis grupės „Queen“ vokalistas Freddie Mercury viešai prisipažino apie savo kovą su...

Paneigtas mitas, kad kambariniai augalai naudingi

Drekselio universiteto mokslininkai (JAV) paneigė mitą apie tai, kad kambariniai augalai valo orą...

Praėjo 3 metai, kol Kornelija išdrįso pasakyti, kas su ja vyksta: simptomai tokie baisūs, kad gyvenimui vietos nebelieka (12)

Dvigubas gyvenimas: vienas – išoriniame pasaulyje, kitas – kai lieki vienas su savimi. Daugybė...

Staigmena Vilniaus vairuotojams: greičio matuokliai Vakariniame aplinkkelyje ėmė veikti kitaip (106)

Prie Vilniaus Vakarinio aplinkkelio eismo tvarkos įpratę vairuotojai sulaukė staigmenos. Trys...

Slaptos policijos operacijos užkulisiai – kaip buvo sulaikytas ginkluotas narkotikų prekeivis (79)

Ką jaučia pareigūnai, kurie privalo sulaikyti ginkluotą ir nelabai ką prarasti turintį...