aA
Europos Parlamentas šiandien priėmė rezoliuciją dėl padėties Ukrainoje, kurioje išsako paramą Ukrainos žmonėms, ragina visas puses ir Rusiją gerbti Ukrainos teritorinį vientisumą, bei siūlo eilę veiksmų, kaip ES galėtų prisidėti prie Ukrainoje vykstančių permainų. Rezoliucijoje taip pat primenama apie Ukrainos galimybes tolimesnėje ateityje kreiptis į ES dėl narystės, kaip numatyta ES Sutarties 49 straipsnyje.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Posėdyje kalbėjusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, pasidžiaugė, kad EP pakako ryžto aškiai deklaruoti Ukrainos teisę į narystę ES, ir tam skirtas jos kartu su 90 kolegų teiktas pakeitimas buvo priimtas.

R. Morkūnaitė kvietė Europos Sąjungą ryžtingai veikti, kad grįžimas prie demokratijos principų Ukrainoje būtų sėkmingas. Ji pažymėjo, kad nors košmaras Kijeve, pareikalavęs 100, o gal ir daugiau aukų, baigėsi, bet atsipalaiduoti negalima.

EP narės įsitikinimu, ES turi visokeriopai prisidėti prie Ukrainos pastangų išsigelbėti nuo bankroto – pirmiausiai pasiūlydama finansinės pagalbos paketą, o taip pat - remti Ukrainos teritorinio vientisumo išsaugojimą. Ne ką mažiau svarbus ES pasirengimas pasirašyti Asociacijos sutartį su Ukraina nedelsiant, jei tik ukrainiečiai to norės. „Jei tą kartojome gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais, V. Janukovyčiui dar esant valdžioje, tai dabar, Ukrainai sugrįžus į demokratijos kelią, juolab turime būti pasirengę tai padaryti“, - pastebėjo politikė.

Savo pasisakyme R. Morkūnaitė atkreipė dėmesį į tai, kad plačiai pasveikintas politinis ES ministrų sprendimas įvesti tikslines sankcijas realybėje neveikia, nes iki šiol nepasiektas sutarimas tarp šalių, kuriems konkrečiai asmenims tokios sankcijos turėtų būti taikomos. „Nesudarykime galimybių atsakingiems už kraujo praliejimą ramiai grukšnoti kavą kurioje nors ES sostinėje", - ragino europarlamentarė R.Morkūnaitė.

R. Morkūnaitės manymu, Ukrainos įvykiuose yra daug pamokų Europos Sąjungai. Dažnam buvo kilęs klausimas, ar ES yra pajėgi veikti ryžtingai ir principingai. „Prievartos piko dienomis iš ES lėtapėdiškumo ir daugybę kartų pakartoto "reiškiame susirūpinimą" buvo su kartėliu šaipomasi“, - priminė EP narė. Vistik, EP narės įsitikinimu, ES ir ypač Ukrainai artimesnės šalys, tame tarpe ir Lietuva, suvaidino labai svarbų ir aktyvų vaidmenį, kad padėtis Ukrainoje normalizuotųsi. „Tą aktyvumą būtina išlaikyti ir toliau, turime būti nuoseklūs ir veiklūs“, - pažymi R. Morkūnaitė.

Prisimindama savo apsilankymą Maidane gruodžio mėnesį, EP narė pažymėjo: "Tuomet kartu su ukrainiečiais su ironija dainavome liaudies dainą apie pažadus ir išdavystes ("ty zhe menia pidmanula"). Tada ji buvo skirta V. Janukovyčiaus valdžiai. Pasirūpinkime, kad tokia daina nebūtų dainuojama Europos Sąjungai“, - kvietė R. Morkūnaitė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (53)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (41)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (547)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (3)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (316)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (67)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (143)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...

Kremliaus kėslai verčia sunerimti: visai šalia Lietuvos – pavojingi signalai (125)

Latvija švenčia šimtmetį . Tačiau Latvijos parlamentarai nespėjo įteikti dovanos šaliai –...

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (185)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...