aA
Europos Parlamentas šiandien priėmė rezoliuciją dėl padėties Ukrainoje, kurioje išsako paramą Ukrainos žmonėms, ragina visas puses ir Rusiją gerbti Ukrainos teritorinį vientisumą, bei siūlo eilę veiksmų, kaip ES galėtų prisidėti prie Ukrainoje vykstančių permainų. Rezoliucijoje taip pat primenama apie Ukrainos galimybes tolimesnėje ateityje kreiptis į ES dėl narystės, kaip numatyta ES Sutarties 49 straipsnyje.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Posėdyje kalbėjusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, pasidžiaugė, kad EP pakako ryžto aškiai deklaruoti Ukrainos teisę į narystę ES, ir tam skirtas jos kartu su 90 kolegų teiktas pakeitimas buvo priimtas.

R. Morkūnaitė kvietė Europos Sąjungą ryžtingai veikti, kad grįžimas prie demokratijos principų Ukrainoje būtų sėkmingas. Ji pažymėjo, kad nors košmaras Kijeve, pareikalavęs 100, o gal ir daugiau aukų, baigėsi, bet atsipalaiduoti negalima.

EP narės įsitikinimu, ES turi visokeriopai prisidėti prie Ukrainos pastangų išsigelbėti nuo bankroto – pirmiausiai pasiūlydama finansinės pagalbos paketą, o taip pat - remti Ukrainos teritorinio vientisumo išsaugojimą. Ne ką mažiau svarbus ES pasirengimas pasirašyti Asociacijos sutartį su Ukraina nedelsiant, jei tik ukrainiečiai to norės. „Jei tą kartojome gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais, V. Janukovyčiui dar esant valdžioje, tai dabar, Ukrainai sugrįžus į demokratijos kelią, juolab turime būti pasirengę tai padaryti“, - pastebėjo politikė.

Savo pasisakyme R. Morkūnaitė atkreipė dėmesį į tai, kad plačiai pasveikintas politinis ES ministrų sprendimas įvesti tikslines sankcijas realybėje neveikia, nes iki šiol nepasiektas sutarimas tarp šalių, kuriems konkrečiai asmenims tokios sankcijos turėtų būti taikomos. „Nesudarykime galimybių atsakingiems už kraujo praliejimą ramiai grukšnoti kavą kurioje nors ES sostinėje", - ragino europarlamentarė R.Morkūnaitė.

R. Morkūnaitės manymu, Ukrainos įvykiuose yra daug pamokų Europos Sąjungai. Dažnam buvo kilęs klausimas, ar ES yra pajėgi veikti ryžtingai ir principingai. „Prievartos piko dienomis iš ES lėtapėdiškumo ir daugybę kartų pakartoto "reiškiame susirūpinimą" buvo su kartėliu šaipomasi“, - priminė EP narė. Vistik, EP narės įsitikinimu, ES ir ypač Ukrainai artimesnės šalys, tame tarpe ir Lietuva, suvaidino labai svarbų ir aktyvų vaidmenį, kad padėtis Ukrainoje normalizuotųsi. „Tą aktyvumą būtina išlaikyti ir toliau, turime būti nuoseklūs ir veiklūs“, - pažymi R. Morkūnaitė.

Prisimindama savo apsilankymą Maidane gruodžio mėnesį, EP narė pažymėjo: "Tuomet kartu su ukrainiečiais su ironija dainavome liaudies dainą apie pažadus ir išdavystes ("ty zhe menia pidmanula"). Tada ji buvo skirta V. Janukovyčiaus valdžiai. Pasirūpinkime, kad tokia daina nebūtų dainuojama Europos Sąjungai“, - kvietė R. Morkūnaitė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (94)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (104)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (28)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (38)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Puiki pramoga savaitgaliui: daugiau beždžionių tiltų Lietuvoje niekur nerasite

Prieš keletą metų duris atvėręs naujas Pagramančio regioninio parko lankytojų centras yra...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (203)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Kauniečiai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be šio statinio: vadina patraukliausia susibūrimų vieta (50)

Prieš aštuonerius metus, kai Kauno „Žalgirio arena“ atvėrė duris, buvo abejojančių jos...

Pasiūlė, kaip turėtų būti skaičiuojami NT mokesčiai: manau, valstybės biudžetas padidėtų (112)

Dabar tokia padėtis, kai net ir aukštus postus užimantiems žmonėms sudaromos sąlygos būti...

Po skaudžios vyro netekties pradėjo dirbti bokštiniame krane: ne aukso kalnai, bet vis tiek geriau (10)

Kiekvieną darbo rytą moteris kopetėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi...