aA
Europos Parlamentas šiandien priėmė rezoliuciją dėl padėties Ukrainoje, kurioje išsako paramą Ukrainos žmonėms, ragina visas puses ir Rusiją gerbti Ukrainos teritorinį vientisumą, bei siūlo eilę veiksmų, kaip ES galėtų prisidėti prie Ukrainoje vykstančių permainų. Rezoliucijoje taip pat primenama apie Ukrainos galimybes tolimesnėje ateityje kreiptis į ES dėl narystės, kaip numatyta ES Sutarties 49 straipsnyje.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
© Asmeninio archyvo nuotr.

Posėdyje kalbėjusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, pasidžiaugė, kad EP pakako ryžto aškiai deklaruoti Ukrainos teisę į narystę ES, ir tam skirtas jos kartu su 90 kolegų teiktas pakeitimas buvo priimtas.

R. Morkūnaitė kvietė Europos Sąjungą ryžtingai veikti, kad grįžimas prie demokratijos principų Ukrainoje būtų sėkmingas. Ji pažymėjo, kad nors košmaras Kijeve, pareikalavęs 100, o gal ir daugiau aukų, baigėsi, bet atsipalaiduoti negalima.

EP narės įsitikinimu, ES turi visokeriopai prisidėti prie Ukrainos pastangų išsigelbėti nuo bankroto – pirmiausiai pasiūlydama finansinės pagalbos paketą, o taip pat - remti Ukrainos teritorinio vientisumo išsaugojimą. Ne ką mažiau svarbus ES pasirengimas pasirašyti Asociacijos sutartį su Ukraina nedelsiant, jei tik ukrainiečiai to norės. „Jei tą kartojome gruodžio, sausio ir vasario mėnesiais, V. Janukovyčiui dar esant valdžioje, tai dabar, Ukrainai sugrįžus į demokratijos kelią, juolab turime būti pasirengę tai padaryti“, - pastebėjo politikė.

Savo pasisakyme R. Morkūnaitė atkreipė dėmesį į tai, kad plačiai pasveikintas politinis ES ministrų sprendimas įvesti tikslines sankcijas realybėje neveikia, nes iki šiol nepasiektas sutarimas tarp šalių, kuriems konkrečiai asmenims tokios sankcijos turėtų būti taikomos. „Nesudarykime galimybių atsakingiems už kraujo praliejimą ramiai grukšnoti kavą kurioje nors ES sostinėje", - ragino europarlamentarė R.Morkūnaitė.

R. Morkūnaitės manymu, Ukrainos įvykiuose yra daug pamokų Europos Sąjungai. Dažnam buvo kilęs klausimas, ar ES yra pajėgi veikti ryžtingai ir principingai. „Prievartos piko dienomis iš ES lėtapėdiškumo ir daugybę kartų pakartoto "reiškiame susirūpinimą" buvo su kartėliu šaipomasi“, - priminė EP narė. Vistik, EP narės įsitikinimu, ES ir ypač Ukrainai artimesnės šalys, tame tarpe ir Lietuva, suvaidino labai svarbų ir aktyvų vaidmenį, kad padėtis Ukrainoje normalizuotųsi. „Tą aktyvumą būtina išlaikyti ir toliau, turime būti nuoseklūs ir veiklūs“, - pažymi R. Morkūnaitė.

Prisimindama savo apsilankymą Maidane gruodžio mėnesį, EP narė pažymėjo: "Tuomet kartu su ukrainiečiais su ironija dainavome liaudies dainą apie pažadus ir išdavystes ("ty zhe menia pidmanula"). Tada ji buvo skirta V. Janukovyčiaus valdžiai. Pasirūpinkime, kad tokia daina nebūtų dainuojama Europos Sąjungai“, - kvietė R. Morkūnaitė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Popieriniai milijonieriai: lietuviai emigrantai tapo įtariamų aferistų priedanga

„Tu direktorius, tu milijonierius. Nori – atskrisk, pasiimk savo pinigus ir dink iš čia“, –...

Prezidento patarėjas užsimena apie platesnį turto apmokestinimą, automobilių mokesčio pokyčius

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta mano, kad kitų metų biudžeto ambicija gerėja, tačiau...

Euro zonos reformų planus stabdo suirutė Italijoje ir Vokietijoje

Euro zona pasiekė tam tikrą pažangą baigdama kurti bankų sąjungą ir reformuodama finansinės...

The Economist

Viskas apie klimato kaitą: praeitis, dabartis ir ateitis

Užduotis pakeisti klimato kaitą skatinančias nuo iškastinio kuro priklausomas technologijas vis...

Laikai, kai alkoholis liejosi laisvai: tarsi tradicija girtuoklystė ėjo iš kartos į kartą

„Kaip upė prasideda nuo upokšnio, taip ir girtavimas prasideda nuo taurelės. Žmogus pasidaro...

Nužudyto centrinio banko pareigūno perspėjimas buvo lemtingas SEB (60)

Ne visi pinigų plovimo skandalai vienodi. Kai pasaulis sužinojo, kad milijardai nešvarių pinigų...

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (266)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Žiema trumpam atsitraukia, grįžta rudeniški orai (10)

Penktadienį dangumi plauks stori pilki kritulių debesys. Naktį ir rytą šlapias sniegas...

Kartu 53 taškus mėgėjų lygoje „suvertę“ Lavrinovičiai: vakar mama bažnyčioje buvo (24)

Sostinės krepšinio lygoje („GEALAN–SKL“) užtikrintą pergalę pasiekė „Sporto namai“...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina (5)

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...