Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė tikina, kad krizė Ukrainoje kelia labai daug nerimo. MyEP konferencijoje apsilankiusi politikė atsakė į skaitytojų klausimus ir įvertino Europos Sąjungos (ES) pastangas, bandant išspręsti mūsų artimoje kaimynystėje kilusį konfliktą.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Rusijos karinė agresija dar ir dar kartą patvirtina, kad gyvename labai komplikuoto kaimyno pašonėje ir šis faktas mums, rytų Europos žmonėms, yra gerai žinomas, tačiau vakarų Europa dažnai yra per lėta, galbūt iš nenorėjimo suvokti padėties rimtumo arba dėl kitų interesinių sumetimų. Man trūksta ES balso, aišku, 28 valstybėms vieningą balsą turėti yra sunku“, - ES pasyvumą vertino ji.

Svarstydama, kokiomis priemonėmis galima paveikti Rusijos prezidento Vladimiro Putino vykdomą politiką ir ar verslų ryšių su Rusija nutraukimas būtų veiksmingas, europarlamentarė teigė, kad JAV šiuo atveju yra daug ambicingesnė ir griežtesnė nei kitos valstybės.

„JAV jau užsiminė apie sankcijas, matyt, sankcijų klausimas bus svarstomas ir, tikiuosi, platesniame tarptautiniame rate. O piliečiai Europoje, ir Lietuvoje, galėtų išreikšti savo paramą boikotuodami tam tikras rusiškas prekes. Aš, pavyzdžiui, stengiuosi nesipilti degalų „Lukoil“ degalinėse“, - atvirai prisipažino R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Paklausta, ar galima teigti, kad Rusija faktiškai sužlugdė Krymą ir ten turistai ilgą laiką nevažiuos, EP narė teigė, kad neaišku, kaip ši įtempta padėtis išsispręs artimiausiu metu. „Galimi ir labai liūdni scenarijai, tačiau tai, kad V. Putinas įveda kariuomenę į Krymą, net jei neišsivystys kariniai veiksmai, komplikuoja Ukrainos siekį eiti euroatlantiniu keliu. Puikiai žinome, kad valstybėse turi būti teritorinis vientisumas, o šiuo atveju valstybėje yra svetima kariuomenė (kaip ir Gruzijos atveju). Tai patogus įrankis V. Putinui stabdyti valstybes nuo jų pasirinkto kelio“, - svarstė ji.

Vienas iš MyEP skaitytojų europarlamentarei uždavė kiek komišką klausimą, ar vieningas Rusijos ir Ukrainos moterų atsisakymas santykiauti su vyrais, kol nebus pabaigtas karas, būtų veiksmingas priešnuodis prieš karinį konfliktą. „Įdomus pasiūlymas, matyt, jį aptarti reikėtų su Rusijos moterimis“, - šyptelėjo jauna politikė.

Kalbėdama apie priemones, kurių imasi asmeniškai, kad pagelbėtų Ukrainai ir konflikto sūkuryje atsidūrusiems piliečiams, R. Morkūnaitė-Mikulėnienė įvardijo ryšių palaikymą su Ukrainoje esančiais žmonėmis. Pasak, nuolatinis bendravimas naudingas, nes pavyksta pasikeisti informacija bei paremti.

„Kaip Europos Parlamento narė, ne sykį pasisakiau plenarinėse sesijose ir bendravau neoficialiai su kolegomis, taip pat prisidėjau prie atitinkamų rezoliucijų, kur buvo keliami Ukrainai svarbūs klausimai, pavyzdžiui, dėl bevizio režimo, dėl sankcijų V. Janukovyčiaus aplinkos žmonėms taikymo ir t.t. Kitas būdas - pilietinis veikimas, t.y. paramos parodymas per mitingus, akcijas, prisidedant finansiškai prie akcijų, skirtų sužeistiesiems gydyti ir EuroMaidanui paremti“, - pasakojo MyEP konferencijoje dalyvavusi europarlamentarė.

Taip pat EP narės buvo klausiama, kokiu būdų Europos Parlamentas reaguos į tai, kad apie Lietuvą skleidžiama dezinformacija, kad čia buvo rengiami Ukrainos Maidano kovotojai. Ar Europa turi gynybos planą į Rusijos/Baltarusijos agresiją? (nesigirdi jokių pasisakymų, o Karaliaučiuje jau paskelbta kovinė padėtis).

„Tikiuosi, kad šis klausimas bus aptartas EP. Atkreipsiu kolegų dėmesį į tai“, - pažadėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

MyEP skaitytojai domėjosi ne tik Ukrainos krize, bet ir Europos aktualijomis. Apie tai skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / Karštos „Žalgirio“ sutiktuvių emocijos iš Kauno Rotušės aikštės (60)

Nuostabų sezoną Eurolygoje sužaidęs Kauno „Žalgiris“ paneigė daugybės krepšinio...

Kai kurie rezultatai sukrečia: praraja tarp mokyklų vis didėja (87)

Kai kurios šalies mokyklos daugiau neturi kur kristi – jos jau atsidūrusios dugne. Jas masiškai...

Lietuvos kurortai: po pernykštės nevasaros – puikaus sezono viltys (34)

Saulėtos dienos, plūstelėjusi vasariška šiluma poilsio sezoną Lietuvos kurortuose atidarė kur...

Kardiologas atsakė į 6 dažnus klausimus: elgiantis klaidingai, vaistas nuo daugybės ligų gali pražudyti (3)

Puoselėdami sveikos visuomenės ateities paveikslą, tikime, kad bemaž kas penktas gyventojas...

Liustracijos komisija: Sondeckis ir Banionis su KGB nebendradarbiavo artimieji svarsto kreiptis į teismą (190)

Negalima pripažinti, kad Saulius Sondeckis ir Donatas Banionis slapta bendradarbiavo su KGB ....

Romas Lazutka. Laukėte didesnės pensijos? Ir vėl būsite išdurti (216)

Visuomenių senėjimas kelia viso pasaulio susirūpinimą kaip sustiprinti viešąsias pensijų...

Čempionų sutiktuvėse – nemalonūs priekaištai „Lietuvos ryto“ vadovui: švęsk su žaliai baltais (137)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo ekipa sekmadienį džiaugėsi Eurolygos jaunimo čempionų...

Oksana Pikul paviešino vyro žinutes: necenzūriniai žodžiai ir raginimas susikrovus daiktus su vaiku dingti iš jo namo (237)

Nuolatiniai išgėrinėjimai, nuo kelių dienų iki kelių savaičių trunkantys pasilinksminimai...

Prokuratūra priėmė sprendimą 6 vaikų motinos gyvybę nusinešusios BMW avarijos byloje (20)

Įvertinus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, liudytojų apklausas, specialistų išvadas,...

Atsakė pasipiktinusiems Dainų šventės renginių kainomis: iš 15 renginių – 9 nemokami (2)

Liepos 3 d. Vilniuje prasidės Lietuvos šimtmečio Dainų šventė „Vardan tos...”. Jubiliejinė,...