aA
Kai kurių Europos Sąjungos valstybių narių ministrai planuoja atnaujinti Prancūzijos reikalavimus dėl įtraukimo į taršos kontroliavimo sistemą, siekiant užkirsti kelią nesąžiningai konkurencijai su tokiomis šalimis kaip Kinija, kuriose klimato apsaugos įstatymai nėra griežti. Tačiau ES nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė.
Nicolas Sarkozy
© Scanpix

"Pasienio“ anglies dvideginio tarifai buvo nustatyti siekiant užkirsti kelią Europos gamybos pramonės įmonių persikėlimui į tokias šalis, kaip Kinija, kuriose aplinkos apsaugos įstatymai ne tokie griežti.

Ši idėja buvo iškelta 2008 m. sausio mėn., kai Europos Komisija pateikė klimato ir energetikos teisės aktų paketą, įskaitant ES šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo leidimų prekybos sistemos (EU ETS) peržvalgą.

Sunkioji pramonė, tokia kaip cemento, aliuminio ir chemijos sektoriai, pareiškė, kad sugriežtinus EU ETS sistemą, jų išlaidos taip išaugs, kad jie bus priversti perkelti savo gamyklas ir darbo vietas už ES ribų, ir tai nebus palanku gamtai, nes bet kokiu atveju bus išmetami dideli anglies dvideginio kiekiai,skelbia EurActiv ir EuObserver.

ES ministrai, atsakingi už konkurencingumą, kovo 1 d. susitiko Briuselyje priimti sprendimų dėl naujos pramonės politikos.

„Planuojama, kad diskusija koncentruosis į pagrindinį siekį sukurti naują integruotą metodą, kaip palaikyti ES pramonės konkurencingumą“, – rašoma pranešime, kurį parengė Europos Sąjungai pirmininkaujanti Ispanija.

Po JT klimato kaitos konferencijos ES ministrai surengs debatus apie tai, kaip galima sumažinti grėsmę, kuri pramonės konkurencingumui kyla dėl „anglies dioksido nutekėjimo“. Turima omenyje gamyklų, darbo vietų ir anglies dvideginio emisijų perkėlimą į šalis, kuriose aplinkos apsaugos įstatymai ne tokie griežti.

„Mes pabrėžiame, kad anglies dvideginio nutekėjimas yra labai opi pramonės problema, – pasakė vienos iš didesnių ES valstybių narių diplomatas. – Svarbiausia tai, kad tai kenkia klimatui. Todėl mes vis kartosime tai, ką pasakėme – privalome užkirsti kelią anglies dvideginio nutekėjimui.“

Palaiko Vokietija

Prancūzijos prezidento Nicolas Sarkozy pasiūlyto pasienio tarifų projekto, kuriuo siekiama atkurti sąžiningą konkurenciją tarp Europos pramonės ir didžiausių aplinkos teršėjų, tokių kaip Kinija, nepalaikė kitų šalių lyderiai, išskyrus Vokietijos kanclerę Angelą Merkel.

Prieš Kopenhagos klimato konferenciją gruodžio mėn. A. Merkel ir N. Sarkozy parašė bendrą laišką JT generaliniam sekretoriui Ban Ki-Moonui, ragindami jį imtis atitinkamų koreguojančių priemonių prieš šalis, kurios nėra prisiėmusios atitinkamų įsipareigojimų dėl klimato kaitos.

Prekybinių karų pavojus

Tačiau Karelas de Guchtas, naujasis ES prekybos komisaras, atmetė šį pasiūlymą per Europos Parlamento posėdį sausio mėn., pareiškęs, kad tai sukels daugybę praktinių problemų ir net gali sukelti prekybinius karus.

Tuo tarpu vienas diplomatas, pageidavęs likti anonimu, pareiškė, kad „šis klausimas gana prieštaringas, nes būtent Prancūzija pateikė šį pasiūlymą ir nustatė anglies dioksido emisijos mokesčius pasienyje“.

„Mes taip pat matome šią problemą“, – pasakė ES diplomatas, ir pabrėžė, kad „tai gana opus klausimas ir Vokietijai, kurioje labiausiai išplėtota pramonė visoje Europoje.“

Tačiau jis pažymėjo, kad Vokietijai taip pat labai svarbus PPO prekybos taisyklių laikymasis, nes šios šalies gamintojai daug prarastų kilus prekybiniams karams.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvio gyvenimas – deimantais klotas: jaunas vyras sukasi klestinčiuose versluose per du žemynus (31)

Jaunas Lietuvos žydas Patrikas Ribas šiandien gali džiaugtis itin sėkmingu šeimos verslu. Nuo...

Nesuvokiamos skerdynės: dėl 10 km plyno lauko galvas padėjo per milijoną karių (66)

Somos mūšis , buvo vienas didžiausių Pirmojo pasaulinio karo mūšių. Jis vyko nuo 1916-ųjų...

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (78)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Paaugliai žaislus keičia į ginklus: buriasi į grupes, smurtauja, vagia ir nieko nebijo (133)

Vagia automobilius, peilius naudoja kaip grasinamuosius įrankius, apiplėšinėja, spardo, muša ir...

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (127)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Nemaloni tiesa: šie baisuokliai gyvena ant jūsų veido ir kasnakt rengia puotas (33)

Nepulkite į paniką, bet ant jūsų veido veikiausiai yra kelios dešimtys voragyvių, gyvenančių...

Į kovą dėl Davieso parašo jungiasi „Barcelona“: pasiūlymas gerokai pelningesnis nei kitų (9)

Kauno „Žalgirio“ lyderis Brandonas Daviesas – dar vieno Eurolygos grando radare. Pasak...

Kodėl daliai žmonių sunkiau pajusti orgazmą ir ką jiems daryti (12)

Žmonės nepatiria orgazmo taip dažnai, kaip rodoma Holivudo filmuose ar kalbama prie savaitgalio...

Grilio mylėtojų šventėje – nuodėmingo maisto lavina: kepimo virtuozai pranoko patys save (9)

Saulėtą šeštadienio popietę būrys žmonių rinkosi į didžiausios Baltijos šalyse grilio...

Norėdami išvengti odos vėžio, privalote apsižiūrėti: gydytoja įvardijo, kam rizika susirgti didžiausia (5)

Anot gydytojos dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės , odos vėžio prevencija Lietuvoje...