Vasaros pertrauka Europos Parlamente baigėsi. Šiandien - paskutinė atostogų diena. Vasarėlė irgi eina į pabaigą, vakar ir šiandien - jau visai rudeniškos dienos, saulutė nors ir šviečia, bet šildo mažai. O štai lietus sugrįžo į Lietuvą, lietaus šalį...
Europos Parlamentas
© Lehtikuva/ Scanpix

Rytoj, pirmadienį anksti rytą išskrendu į Rusiją. Antradienį Maskvoje stebėsiu Michailo Chodorkovskio ir Platono Lebedevo teismo posėdį. Vėliau su kolegomis europarlamentarais stebėsime (o gal ir dalyvausime) kiekvieno mėnesio 31 dieną Maskvoje vykstančią demokratinių jėgų organizuojamą demonstraciją už žmogaus teises ir pilietines laisves. Paprastai tos demonstracijos išvaikomos, jų dalyviai areštuojami, jų atžvilgiu imamasi ir kitokių represijų.

Neįsivaizduojamas dalykas, kad demokratinėje šalyje kas nors bananais daužytų ar areštuotų taikios ir negausios demonstracijos už žmogaus teises ir laisves dalyvius. Taigi, įdomu bus pamatyti, kaip atrodo demokratija Rusijoje. Demokratyja po rusky, tak zkazatj...

Po susitikimų Maskvoje, rugsėjo pirmąją su kolegomis europarlamentarais išskrisime į Vladikaukazą Šiaurės Osetijoje. Beveik tris dienas praleisiu su prieš šešerius metus sušaudytos Beslano 1-osios vidurinės mokyklos mokytojais, mokiniais, žuvusiųjų šeimų nariais, žmogaus teisių gynėjais. Man niekada neteko būti nei Nazrane, nei Beslane, nei Vladikaukaze - Šiaurės Osetijoje ir Ingušijoje. Tikiuosi, kad netrukdomi pasieksime mūsų kelionės tikslą, galėsime pabūti su tragedijos aukų motinomis ir tėvais, kitais šeimos nariais, pagerbti žuvusiųjų atminimą. Žinoma, yra ir kitų tikslų, dalykinių klausimų, kuriuos aptarsime su atsakingais pareigūnais, bet apie tai daugiau parašysiu sugrįžusi.

Puikiai suprantu, kad mūsų misija bus sunki visomis prasmėmis: ne tik dėl sudėtingos saugumo situacijos regione, bet ir psichologiškai ji bus labai nelengva. Ką pasakyti motinoms, kurių vaikai tapo kovos su terorizmu operacijos aukomis? Kokiais žodžiais į jas prabilti? Kaip ir kuo toms šeimoms padėti, pažįstant Rusiją, žinant požiūrį į žmogaus teises ir kitus niuansus? Kaip netapti dar vienu "pažaduku", auksaburniu, kurių per šešerius metus, prabėgusius nuo tragedijos, ten netrūko?

...Labai laukiu apsilankymo Michailo Chodorkovskio teismo posėdyje. Šiam žmogui jau ne vieneri metai prieš Kalėdas siunčiu laišką į kalėjimą, kurį pasirašome su kolegomis europarlamentarais.

Žinau, kad tiesa kada nors nugalės, bet norėtųsi, kad Michailas tų tiesos žodžių sulauktų pats, juos išgirstų, kad visa tai įvyktų kaip galima greičiau... M. Chodorkovskį laikau vienu šviesiausių Rusijos protų, demokratu, su kuriuo buvo susidorota, siekiant sustabdyti šio sparčiai populiarėjusio verslininko ir politiko kelią į valdžios olimpą Rusijoje. Jo bėda ta, kad jis buvo nesisteminis veikėjas, manęs, kad jo šviesi galva ir sukauptas turtas daro jį nepriklausomu ir nepasiekiamu. Deja, suklydo, neįvertino realios situacijos. Net ir labai protingiems taip nutinka.

...Į Lietuvą turėčiau sugrįžti vėlų penktadienio vakarą. Tada ir parašysiu, ar misija buvo įmanoma.
Geros, sėkmingos savaitės visiems, kurie skaitysite šį mano dienoraščio įrašą!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (51)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (118)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (166)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (12)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (155)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (21)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (67)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (15)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (9)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...

„Aprangos“ vadovas: turime sakyti atvirai, kad kainos nebus žemesnės (754)

„Nustokime gąsdinti žmones, kad pas mus aukščiausios kainos Europoje. Taip tikrai nėra, bet jos...